Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerekruhák ingyen, de viszonz...

Gyerekruhák ingyen, de viszonzás nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves fiam. Az unokatestvéremnek a fia pedig 4 éves. Kezdettől fogva félretettem nekik a mi kinőtt ruháinkat, mert szerettem volna, ha nekik erre kevesebbet kell költeniük. Méretenként egy zsák gyerekruhát adok nekik, meg cipőket, szóval mindent, amit a fiam kinőtt, odaadunk. Ezzel nincs is baj, ők örülnek neki, nekem jólesik segíteni. Az a gondom csak, hogy hát egyre drágábbak a ruhák, 122-es méretben már oltári összegeket elkérnek egy-egy ruhadarabért. Más anyukák azt csinálják, hogy eladják a kinőtt holmit és abból vesznek új ruhákat. Én viszont ezt nem tehetem, mert az unokatesómék számítanak a ruháinkra. Ez méretenként 20-30 ezer forintnyi kiesés minimum nekünk. Sajnos minden fillér számít nálunk is. Pénzért árulni családtagnak nem akarok nyilván, viszont kéne valami megoldás erre, hogy én se járjak nagyon rosszul... Pofátlanság lenne szólni, hogy néha hozzanak valamit a fiamnak a zsáknyi ruhákért? Ők ezt nem ajándéknak veszik tőlünk, hanem elvárják, tehát nem érzik, hogy 'tartoznának' bármivel is... Mit tennétek a helyemben?

2013. szept. 16. 11:32
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
94%

Pedig egyszerű a megoldás. Felrakod apródra, elmész ruhabörzére, a rokonnal pedig közlöd, hogy most nem tudsz adni, mert kellett a pénz, és eladtad a ruhát.

Ha jó a kapcsolatotok, nem fognak megsértődni rád.


Egyébként ti nem terveztek kistesót?

2013. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
27%

Mondjátok azt Ti is kis tesót terveztek, innentől minden az övé, teszitek félre (irány eladni). Az meg, hogy nem lesz? Van olyan, hogy valakinek csak 1 gyerek lett, hiába a próbálkozás nem jött a kisbaba, ez van! Mire eszébe jutna, hogy mintha terveztetek volna még 1-et addigra kinövi az övé is.

És lécci, ha valami nem tetszik kedves felhasználók inkább ne pontozzatok sehogy se, köszi!

2013. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
85%

19-essel értek egyet.


Ez tipikusan a "néma gyereknek anyja se"-szituáció.

Adod, adod, adod és kifelé vigyorogsz hozzá, belül meg puffogsz. Hát meg is érdemled!


Honnan a fenéből tudja az a másik, hogy akarsz valamit tőle? Vagy hogy kell a pénz?


NEM a kollégád, hogy egyértelmű legyen, hogy ez tényleg nem ingyen van!


Rokonok vagytok!

Rokonok között (ha jó a viszony) sokkal inkább az a jellemző, hogy ingyen, bármilyen ellenszolgáltatás nélkül segítünk. Nem hátsószándékkal és nem keserű pofával.

2013. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó ötlet lenne, de logikusan végiggondolva, erre azt fogja mondani, hogy 'oké, akkor visszaadom, ha kinőttük', hiszen a 122-es ruhákat még igen sokára fogja tesó hordani. Azt meg ugye nem kell részleteznem, hogy mennyivel ér kevesebbet egy 2 gyerek által hordott ruha, mint egy egy gyerek által hordott? ...
2013. szept. 16. 12:51
 25/49 A kérdező kommentje:
23-as, gondolom sosem voltál hasonló szituban. Nem adom keserű pofával, és mint írtam már, idén jutott először eszembe az egésznek az anyagi vonzata. Ez olyan, mint az, hogy szívesen odaadom az esernyőkocsimat ingyen bárkinek (oda is adtam) de a 3 funkciós 100 ezres babakocsit nem adtam volna oda ingyen. Ugyanígy a kicsi méretű ruháktól nem esett nehezemre megválni, de nézd meg nyugodtan, mennyibe kerül egy átlagos overall, vagy egy kabát, vagy egy csizma egy 6 éves gyerekre...hasonlítsd össze, pl Brendon oldalán fél évesre overall 3 ezer forint, 6 évesre 21 ezer a legolcsóbb...
2013. szept. 16. 12:55
 26/49 anonim ***** válasza:
91%

Az a gond, hogy te magyarázkodni akarsz. Nem kell. A tiétek, ti vettétek. Ha akarjátok, elajándékozzátok, ha akarjátok, nem.

Fogod, felrakod apródra és eladod. Nem kell magyarázkodnod.

A 100ezres babakocsit pedig kérd vissza.

2013. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem túlbonyolítod. Te jó szívvel adtad, ők meg nyilván elfogadták.

Most már ti nem tudjátok odaadni anyagi okokból, de ők nem látnak a fejetekbe hogy ezt tudják. Legközelebb ha találkoztok egy mondatban elmondod. Ennyi.

2013. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
95%

23-as vagyok.


Persze, hogy nem voltam ilyen szituációban!


Mert csak akkor adok, ha az nekem nem fáj.


Ha valamitől nem szívesen válok meg, akkor nem összeszorítom a fogam és odaadom akkor is, mint te, hanem szépen kinyitom a kicsi kis számat és gond nélkül mondok nemet. Nem problémázok azon, hogy jaj most mit fognak gondolni rólam.


Te sem lennél ettől szívtelen, csak racionális.

És ha tényleg olyan okos, normális az unokatestvéred, akkor ő se érti félre (persze feltéve, hogy normálisan elmondod neki).


Persze nem lesz olyan könnyű, mintha már az elejétől így csináltad volna és nem ész nélkül adakozol.

2013. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

A legrövidebb út, mindig az egyenes, azaz az őszinteség. Nem kell túlbonyolítani a dolgot, szólsz nekik, h ne haragudjanak, de nagyon drága minden, így a továbbiakban a drágább ruhákat muszáj vagytok eladni.

Ne gyárts előre elméleteket, h mire mit fog válaszolni, túlkomplikálod a dolgot.

2013. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
76%
Hát nézd, add el egyszerűen, hogy hová teszitek a saját tulajdonú dolgaitokat, ahhoz senkinek semmi köze!
2013. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!