Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a felháborodásom, hogy...

Jogos a felháborodásom, hogy a lányom a kutyára szórja el a pénzt?

Figyelt kérdés

Legutóbb mikor a lányoméknál voltam látogatóban,felfigyeltem a komódon egy számlára,kutyaeledel 16000ft.-Majdnem elájultam! A lányom minimálbért keres a vejem sem sokkal többet,múltkor a lányom panaszkodott,hogy nem tudott idén télikabátot venni magának.De a kutyának meg ilyen drága eledelt vesz? - Elhiszem én,hogy szereti a kutyáját,meg okos kutya,-bár engem soha nem akar beengedni a lakásba,pedig hetente lát,igazán megtanulhatta volna már,hogy ki vagyok.

A lényeg,hogy mindig másra szórja el a pénzét,kamaszlányunokámnak vesz bakancsot,holott van neki tavalyról, fiúunokámnak mobilt,a réginek semmi baja.

Ennyi pénzből öt kabátra is futotta volna.Ha szóváteszem akkor megsértődik.Talán nincs igazam?


2014. febr. 10. 21:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
86%
A mi kutyánknak is ételallergiája van, ezért kizárólag bárányos tápokat, jutalomfalatokat ehet. Mi a hétvégén voltunk neki bevásárolni, az üzletben ahol voltunk, egyetlen bárányos táp volt ami kistestű, fiatal kutyáknak volt, 3 kg - 5500 ft kb., vettünk neki jutalomkekszeket, kimérve 2 zacskót - 1200 ft, fogra való rágcsát 3 db-ot 1000 ft, tehát csak kajára elment 7700 ft. Igaz, ez vagy másfél hónapra elég neki, ha nem több, de ha pl 2 zacskó tápot veszünk egyből, hogy legyen bő 2 hónapra, máris 11 000 forint. Igaz minőségi táp, de próbálkoztunk a 800 forintos bárányos Tescossal is, de sajnos nem voltunk benne biztosak, hogy 100%, hogy nincsen benne semmiféle szárnyas aprólék, mert újból vakarózott, és foltokban kikopott a szőre. Aztán mehettünk az állatorvoshoz, samponos kúrát kellett megint csinálni nála 1 hónapig, meg kenegetni a szőrét, ami kb. 3500 forint volt. Így inkább veszek minőségit, és kb ugyanott vagyok mintha havonta vinném az állatorvoshoz.
2014. febr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező jó lenne ha kommentelnél valamit. Vagy nem tetszik hogy nagyon leoltottak?? :-D
2014. febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
39%

Nem nem jogos. Felháborodhatsz és elmondhatod a véleményedet, de ez így már nem az, hanem dzrva kontroll.


A lányod felnőtt ember, arra "szórja" a pénzét, amire akarja. Jobb volna, ha műkörömre szórná?


Ps: akinek ennyire fontos a kutya, annak nagyon komoly kötődési és apa-kapcsolati gondjai vannak. Amelyek OKA 99%-ban az anyában keresendő.


No, most már van jogod és okod is felháborodni. :)

2014. febr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
84%

Nem jogos.

A kutyát akkor vették, amikor több volt a keresetük. A válság miatt kevesebbet visznek haza, és ezért meg kéne válni a kutyától? Miért pont a kutyától? Ilyen alapon a gyerekeit is kirakhatná otthonról, hiszen ők sokkal többe kerülnek, mint a kutya!

Szánalmas vagy kérdező! A lányod érdekében ne is menj többet hozzájuk, hagyd őket békén! A kutya meg sokkal okosabb nálad: tudja, hogy te egy gonosz ember vagy.

2014. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
81%

Ekkora kiszerelésű tápnak teljesen reális a 16 ezer, sőt, nem is olyan drága, ha Royalt venne, az majdnem kétszer ennyibe kerülne. Olcsó, szar minőségű tápot nem érdemes venni, abban semmi tápláló nincs, csak végigmegy a kutyán, hogy épp ne haljon éhen, de kb olyan, mintha te csak üres krumplit ennél egész életedben.

Az meg, hogy vájanak meg a kutyától, csak téged minősít, én szégyelnék ilyet mégcsak gondolni is, nemhogy leírni. Remélem ezt neki nem mondtad, mert ha maj mondod ne csodálkozz, ha elküld a fenébe, én is elküldenélek.

Nekünk sincs sok pénzünk, de a kutya-macska családtag, csak prémium tápot esznek, állatorvoshoz viszem őket. Bármi másról hamarabb mondanék le, mint róluk. Új kabát? Nem is értem hogy tudod összehasonlítani a kettőt...

Nagy bajok vannak veled. Az meg nyilvánvaló, hogy azért ugat a kutya, mert érzi, hogy rossz vagy.

2014. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
6%
Gonosz ember? Mennyi idióta van itt az oldalon,miért ne lenne jogos ott sír a szája a lányának,hogy nincs pénze erre meg arra de a kutyának rohadt drága kaját vesz.Miért ne nézhetne rá a számlára ha ott van előtte.Igaza van ha sír a lánya,hogy nincs pénz akkor igenis igaza van.
2014. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
77%

#46

JA, és ez így megy. Én megemlítem anyámnak, hogy idén nem volt keret kabátot venni, ő meg ahelyett, hogy mondjuk együtt érez velem, kiírja egy ismeretlenekkel teli oldalra, hogy "hát túl sokat költ a gyerekre" (vazz, ez is milyen??), meg "ki kéne tenni a kutyát".


Nagyon reális, és igazán jóindulatú. Valóban.

2014. febr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
13%
Ezen az oldalon divat szidni a kérdezőt, a kérdező azt írta a lánya panaszkodott neki,ezek után megjegyzi,hogy sokat költ a kutyakajára,meg új telefonokat vesz akkor mi alapon sértődik meg a lánya? Ha neki így jó ne panaszkodjon,és akkor anyukája sem fogja megemlíteni,hogy talán nem kéne drága kutyakaját venni.letámadjátok álszenten,de ha nektek panaszkodna egy közeli rokonotok,és látnátok feleslegesen másra szórja a pénzt neki meg még normális kabátja sincs,sőt az a rokon panaszkodik is,ti is megemlítenétek,hogy talán oda kéne figyelni mire költ.
2014. febr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
86%

1. A lány jobban élt, amikor felelősséget vállalt két gyerekért, meg egy kutyáért. A vállalkozás tönkrement, ezért minimálbérből élnek, viszont az addig megszokott életvitelen nem könnyű változtatni.


2. Drága kérdező kategorikusan kijelentette, hogy sose támogatta őket, valamint sérelmezi, hogy a gyerekekre költ, no meg ételt vesz a kutyának. Gondolom szerinte az a "dög" moslékon is ellenne.


Valahol abban igaza van a kérdezőnek, hogy ne sírjon a lánya, ha extra cuccokra költ, viszont a hozzáállása szánalmas. Ilyen anyám lenne, azt hiszem nagyon szomorú lennék.


Tudod kérdező, ahelyett, hogy ócsárolod a lányod, miközben tudod hogy miért tart ott ahol, ahelyett segíthetnél neki. Szerintem nem nagy kérés ez egy anyától.

Az a megjegyzésed meg, hogy a kutyát el kellett volna már régen vinni /mert drága/ tudod nem így működik. A kutya sokak szemébe családtag, és ahogy a rossz anyagi helyzet miatt nem adja a gyerekeit otthonba az ember, a kutyájáról is tovább gondoskodik.

2014. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
85%
Úgy van ,ahogy az utolsó írja ! Nekem családom van ,lányunk kisiskolás + albérletben élünk és van egy kutyánk is .Adódnak olykor nehézségek ,de megoldjuk ,eszünkbe nem jutna azért túladni a kutyán ,mert X összegbe kerül a fenntartása,etetése . A kutya hozzánk tartozik ,az életünk része lett ! Gondolom a lányodék is így vannak vele ..
2014. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!