Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a felháborodásom, hogy...

Jogos a felháborodásom, hogy a lányom a kutyára szórja el a pénzt?

Figyelt kérdés

Legutóbb mikor a lányoméknál voltam látogatóban,felfigyeltem a komódon egy számlára,kutyaeledel 16000ft.-Majdnem elájultam! A lányom minimálbért keres a vejem sem sokkal többet,múltkor a lányom panaszkodott,hogy nem tudott idén télikabátot venni magának.De a kutyának meg ilyen drága eledelt vesz? - Elhiszem én,hogy szereti a kutyáját,meg okos kutya,-bár engem soha nem akar beengedni a lakásba,pedig hetente lát,igazán megtanulhatta volna már,hogy ki vagyok.

A lényeg,hogy mindig másra szórja el a pénzét,kamaszlányunokámnak vesz bakancsot,holott van neki tavalyról, fiúunokámnak mobilt,a réginek semmi baja.

Ennyi pénzből öt kabátra is futotta volna.Ha szóváteszem akkor megsértődik.Talán nincs igazam?


2014. febr. 10. 21:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
86%

#70 -Bárcsak kamu lenne,de sajnos vannak ilyen mentalitású anyák,nagymamák.Kamaszként én sem választhattam meg semmit,még azt se,hogy minek tanuljak tovább,fodrász akartam lenni és anyám varrónőnek íratott be,hogy meg tudjam varrni a saját és az ő ruháit is.Bátyámról nekem is öröklődött' kabát,és igen télen felvettem,mert fáztam.

Friss házasként,amikor a férjem által épített házba költöztünk, anyám hozatott nekünk egy gáztűzhelyt,olyat amit a beépített konyhába sehová nem lehetett berakni,azóta is sokszor emlegeti,hogy az ő tűzhelye csak a mosókonyhában kapott helyet.Ha vendégségbe jön,mindent el kell pakolni előle,mert még a hivatalos levelezésünk is átnézné,sőt egyszer a fürdőszobában a lenti polcon talált egy doboz óvszert és mondta,hogy"- véletlen látta és az nem jó fajta mert ezt meg azt okoz!"-eszméletlen.

Szóval sajnos van ilyen bármilyen hihetetlen is.

Kérdező: Semmi jogod nincs beleavatkozni a lányod életébe! Már nem te neveled,nem a te életed,hagyd élni!

2014. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 Uherga11222000 válasza:
25%
Ha panaszkodik, mond el a te gondjaidat, kicsit fűszerezve némi hülyeséggel és meglátod ki akad-e rajta. Utána könnyű már könnyű lesz ilyenekkel túljárni az eszén!;)
2014. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
100%

A kutyatápos témához szólnék hozzá. Szerintem igenis fontos a minőségi táp. Én nem mondom, hogy mindennap prémium tápot kell kapni (értem ezalatt azt, hogy alkalmanként belefér a házikoszt), de ha gagyi 100 Ft-os boltos kutyakaját eszik a kutya, hosszú távon meglesz a böjtje. Majd jön a sok betegség idősebb korában, és lehet majd költeni az állatorvosra. Igaz, aki úgy áll hozzá, hogy jó az ócsó is a kutyának, valószínűleg inkább elaltattatja majd. (No comment!)


Szerintem tök természetes, hogy ha az ember felelősséget vállal egy kutyáért, akkor élete végéig gondját viseli. Igenis olyan, mint egy nagy gyerek, törődni kell vele testileg-lelkileg is. És egyáltalán nem beteges, hanem tök természetes, hogy az ember igyekszik a kutyának is a legjobbat adni, mint ahogy a gyerekének is. És nem válik meg tőle csak úgy mindenféle hülye mondvacsinált indokkal. (Jó, még azt is elfogadom, hogy van tényleges vészhelyzet, amikor nincs más megoldás, ez iszonyú lehet, de a minimum ilyenkor, hogy szerető új gazdiról kell gondoskodni.)


Attól szoktam mindig eldobni az agyam, amikor a gyakorikérdéseken az X hetes kismamák játsszák az agyukat, hogy jaj, terhesek, és a baba érdekében inkább megválnak a kutyától.

2014. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!