Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A páromnak úgy érzem fontosabb...

A páromnak úgy érzem fontosabb a nővére, mint a saját felesége, szeretnék másokat meghallgatni erről, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mi a nővérével nem jövünk ki,nagyon gáz a csaj.Ők vidékről származnak,oda szoktunk menni rokonlátogatásra néha.Nem engem akar vinni hanem a nővérét,mert csak nekünk van autónk,neki nincs.Szerintem ha valaki megházasodik akkor az első a feleségének kellene lennie és nem a nővérének.Ez nekem nagyon rosszul esik.Egyébként sokszor meg szídja a őt.Engem vett feleségül és nem őt.Várom válaszaitokat,mert nagyon kiakadtam ezen.

2014. máj. 24. 18:20
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
37%

A férjemnek fontosabb vagyok, mint a testvérei, de ők nincsenek is annyira jó kapcsolatban. A szüleim nagyon jó kapcsolatban vannak a testvéreikkel, de ők sem rekesztik ki emiatt egymást, ha családlátogatásra mennek és nem tartják fontosabbnak a testvért a házastársnál.


Tehát inkább az a furcsa, hogy téged nem akar vinni, csak a nővérét. Nekem ez esne rosszul.

2014. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy kicsit beleolvastam a válaszaidba, lehet, nem is fontosság kérdése ez, hanem csak azért nem akar vinni, mert nem jössz ki a családdal?
2014. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
48%

tök egyértelmű... a pasi ha nem a feleség az első, a saját választását kukázza le.


ez ha tetszik a tesóknak ha nem.


aki jóban van a tesójával ezt elfogadja, hogy a tesójának másik fele lett, és igenis ő az első!!


a jövevény meg csak úgy tud ugye alkalmazkodni bármihez, ha a család hajlandó egyáltalán befogadni. ha a család erre nem hajlandó, vagy egy tesó eleve, akkor a férjnek (vagy ha a feleség családjával van ilyesmi a feleségnek) ha tetszik ha nem választania kell. vagy élhet örök háborúban.


Egy normális ember úgy választ társat, hogy az neki megfelelő, és tüzön-vizen. És igen a tesó mindig tesó marad, de a társad az első.


Én is tesó vagyok, és így látom. ilyen, hogy engem vigyen a tesóm kocsival a felesége helyett, elképzelhetetlen, inkább levonatozom.


Szóval ha társat választunk, és komolyan gondoljuk, akkor ő az első meg a közös családunk, a kicsi.

befogadó családoknál meg nem is merül fel az egész, mert a tesó nem tolakodik bele így az életükbe.

2014. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha a kérdező vezetne és az út elején mondaná, hogy bocs de nem tudok közben beszélgetni? Mivel csak ezen az úton találkoznak, sosem fog kiderülni, hogy nem így van:) De nekem az lenne a kérdésem, hogyha a férj téged vinne és a sógornő meg pl. busszal menne akkor ha ott találkoztok akkor mi lenne? Gondolom egy ritka rokonlátogatás nem 2 óra. Ott még tovább lennétek egy légtérben.
2014. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
67%

Most őszintén kérdező:

Miért vigyen egyáltalán téged ha lenézed a családtagjait? Azért viszi a nővérét, mert sok fejfájást megspórol vele. Ellentétben veled.

2014. máj. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
84%

Azzal én is egyetértek, hogy az embernek a párja a fontosabb, mivel őt választod egy életre, és az a normális, ha ő kapja a legnagyobb figyelmet. Ettől függetlenül te elég erőszakosnak és hisztisnek tűnsz, szerintem normálisan kellene ezt megbeszélned a férjeddel. Illetve miért zavar, hogy jóban van a nővérével?

Nekem is jó a kapcsolatom a testvéreimmel. A párom az első, de ha szükségük van a segítségemre, akkor minden gond nélkül támogatom őket.

2014. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de nem igazán értem miért engem okoltok.Én nem akarom őt választás elé állítani egyáltalán,nem akarom elszekítani a nővérétől,csak nyugodtan akarok utazni,vitatkozás nélkül,nyugodtan.A nővérével máskor is le tudna utazni.
2014. máj. 25. 14:56
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én nem tartanám fontosnak, hogy lássam őket a helyedben, mert ha eleve nem jöttök ki akkor minek?

Te írod, hogy nyugodtan akarsz hazautazni. Ez azt jelenti, hogy nekik a te jelenléted terhes, neked pedig az övék.

Most nem lenne jobb neked otthon nyugalomban, minthogy a családdal marjátok egymást?


Miért erőlteted azt, ami nyilvánvalóan nem megy?

Hadd menjenek ketten. Neked lesz a legjobb, hidd el.

2014. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha odamész, akkor mindkét oldalról kezdődik a fúrás, szurkálás, hát mögött kibeszélés. Most szükséged van neked erre kérdező?

A férj menjen a családjához, te meg szórakozz, érezd magad jól addig. Sokkal jobb egyedül nyugalomban lenni, mint egyszemélyes hadseregként állandó feszültségben lenni náluk. Szerintem.

2014. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező!


Először ennyit árultál el a történetből: "Rokonlátogatásra nem engem akar vinni, hanem a nővérét." -> ez a részedről (akárhogyan csavarod a szavakat) önzőség.


Utána leírod, hogy: "A család legyen az első." -> én úgy gondolom, ha valaki megházasodik, akkor kicsit sarkítva: három családja lesz. Szerintem ezt nem kell magyaráznom. Ebbe pedig beletartozik a saját családján kívül a "saját" családja a testvérével és a szüleikkel együtt. Ott pedig akárhonnan nézzük, nem Te vagy az első.


Az alapprobléma véleményem szerint az, hogy borzasztóan önző vagy, intoleráns és az empátia is messze áll tőled. Ezt az előttem hozzászóló emberek is leírták már Neked. Kikéred a véleményünk, de degradálod, ha nem a véleményednek megfelelő hozzászólást kapsz. Nem tudom hány éves vagy, de nagyon gyerekesen viselkedsz.


De nem leosztani szeretnélek, inkább arra kérlek, hogy gyakorolj egy kis önismeretet. Nem kell mindenkivel jóban lenni, ezt aláírom, de nem kell ellenségeskedni sem.


Veled vagyok, de az emberi kapcsolataidban történő változáshoz Te is kellesz. ;)

2014. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!