Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tudnám megértetni szüleim...

Hogy tudnám megértetni szüleimmel hogy felnőttem, külön családom van, és ne szóljanak bele az életembe?

Figyelt kérdés
Tavaly májusban házasodtam össze a feleségemmel, a nászút jól sikerült, és februárban meg is született a kisfiúnk. Szüleimmel rengeteg összekülönbözés volt, jelen pillanatban azon a szinten vagyunk, hogy az unokájukat nem akarják meglátogatni. Apukám azt vallja hogy elárultam őket, és én vagyok a tékozló fiú, hogy 32 évesen már nem engedek beleszólást az életembe senkitől. Megmondta hogyha neki nem engedelmeskedem, akkor kitagad. Konkrétan azt mondta hogy amíg nem válok el, addig nem tekint a fiának többé. A gyermekem keresztelőjét megszabotálta, és a vér szerinti rokonaim közül szinte senki nem jött el, mert nem tetszett apukámnak hogy nem ott és nem úgy tartom meg a keresztelőt ahogy ő azt elképzelte. Ez nem az első húzása volt. Az 5 hónapos kisfiamat apukám utoljára március 1.-én jött meglátogatni, akkor is 5 percre beugrott. Ami fáj az az, hogy anyukám se jön az utóbbi időben. Keresztelő előtt megmondták hogy nyitni akarnak egy bankszámlaszámot a gyerekemnek amire pénzt tesznek rá havonta. Elmagyaráztam nekik hogy mi nyitottunk a picinek egy megtakarítást és fizetjük, ők szeressék az unokájukat, látogassák, puszilgassák, ölelgessék...de ez annyira nem érdekli őket.

2015. júl. 20. 12:27
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
86%

Mivel árultad el a szüleidet apukád szerint? Mert ez így azért nagyon fura.

Hogy kezdődött az egész és mikor?

Sokat nem tudsz tenni, mint hogy éled az életedet. Minél inkább nyúzod őket, hogy jöjjenek - szerintem -, az annál jobb ok, hogy éreztessék veled a neheztelésüket.

2015. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
58%
Ez elég kevés infó.A mostani állapotokat írtad le.De mik az előzmények?Miért nem szeretik a feleségedet?Miért akarják,hogy elválj?Hogy nőttél fel?Van testvéred?Szüleid dolgoznak?Mit?A feleséged milyen nő?(mármint az utolsó kérdés arra utal,hogy a szüleid szerint méltó e feleségnek,anyának,stb.?)
2015. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Ez az egész 2013-ban kezdődött amikor azt mondta apukám a feleségemre hogy kövér, és beteg lesz, meg fog halni, fogyatékos gyerekünk fog születni, és rá kell vennem hogy drasztikusan fogyjon le, mert ő nem adja a nevét ahhoz hogy idézem "matrijoska kinézetű unokái legyenek"...azóta nem tudtam és nem is akartam megváltoztatni a kedvesemet. Amikor 30 éves lettem a kedvesem meg akart lepni egy meglepetésünnepséggel, felhívta anyukámat, aki azzal rázta le hogy az anyukám családjában ez nem szokás...az esküvőnk szervezésében nem vettek részt, mert apukámnak fontosabb volt a munka szombaton is, amikor nem volt ráutalva a munkára, majd az esküvőn elégedetlenkedett hogy miért nem az Auchanból vittük a tortát mert az olcsóbb lett volna. Idén januárban az anyukám testvérének a férjének meghalt az apukája, ők Borsodban laknak, mi Budapest mellett. Küldtünk gyásztáviratot, felhívtuk őket, de apukám és anyukám elvárta volna hogy elmenjek én is. Péntek 11 órakor volt, a munkahelyemről nem engedtek el szabadságra, és nem akartam távol menni a veszélyeztetett terhes feleségemtől. Oltári nagy cirkusz lett belőle, szüleim nagyon összevesztek velem. Azóta megszületett a pici, a születése napján nem jöttek be a kórházba, másnap reggel meg "adduramderögtön" "mutassákmegnekekik a gyereket". Feleségem lusta és szemtelen volt mert 20 órával a császármetszés után nem tudott kimenni hozzájuk a kórteremből, és odavinni nekik az inkubátorban fekvő 1 napos gyereket....ezek után a gyereket úgy látogatták hogy csak megjelentek. Gond volt hogy feleségem miért nem szoptat, biztos lusta / azért apadt el a teje biztos, nem az idegtől/ meg belekontárkodás hogy mit hogy csináljunk. Úgy érkeztek hozzánk hogy öt perccel előtte jelentették be hogy érkeznek. Csakis célfuvarba - amikor mentek vásárolni pont útba esünk - látogatták meg a picit. Majd amióta a vasárnapi boltzár van már akkor sem. Anyukám 4-5 hetente megjelenik, apukám egyáltalán nem akar lépni felénk.
2015. júl. 20. 12:49
 4/46 acelsziv ***** válasza:
89%
Tudod némely ember minden áron irányítani akar másokat. Az ilyenekkel nem érdemes közeli kapcsolatban lenni. Ha nem akarnak látni fogadd el és gondolj arra, hogy legalább nem mérgezik a családodat cirkuszolással. Ki akar tagadni? Tagadjon. Mellesleg, ha el is válnál akkor is találna más dolgot, amivel zsarolhat.
2015. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

32 éves férfi vagyok, nincs testvérem. Nem voltam elkényeztetve soha, sajnos éveken keresztül rá voltam arra utalva hogy rábólintsak arra amit a szüleim mondanak...21 éves koromig nem volt barátnőm, 21 éves koromban 14 évesekkel lógtam...akkor még nem értettem, de most már megértem: nem volt honnan felépíteni az önbizalmamat.

2004ben elkezdtem és nem tudtam elvégezni a főiskolát, mai napig az arcomba kapom. Érettségim, 3 szakmám, mestervizsgám, hivatásos jogosítványom van, 10 éve dolgozom tisztességgel...

2015. júl. 20. 12:52
 6/46 A kérdező kommentje:

Kedves acélszív!

Minden szavaddal egyetértek, ha mindenben az ő irányítása szerint cselekednék, akkor is előbb utóbb másba kötne bele. Nagyon fáj hogy nem tudott örülni a lagziban sem, és a pici megszületésekor sem, de még mindig jobb ez mintha aktívan mérgezné a házasságomat.

2015. júl. 20. 12:54
 7/46 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos sehogy szerintem. :(

Nagyon sajnálom, komolyan, de azt hiszem hagyd őket...

Milyen messze laktok egymástól?

Szerintem el kell fogadnod ezt a helyzetet, mást nem tudsz tenni, úgy tűnik, végtelenül önző szülőket fogtál ki.

2015. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
87%
Hát esélytelen hogy meg tudod győzni, érteni a szüleidet szerintem. Nekem nem hiányoznának, foglalkozz a családoddal.
2015. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
97%

1. A legokosabb, ha TE szakítasz meg velük minden kapcsolatot, mert csak zsarolnak és tönkre fognak tenni téged is meg a családodat is.


2. Amit ellenetek felhoznak, az nevetséges, valószínüleg csaz az a bajuk, hogy nem kontrollálhatnak tovább 100%-ban.


3. Kitagadni nem tudnak, ahhoz ugyanis nem elég indok, hogy a feleséged nem tetszik nekik, így a köteles rész mindenképpen jár a jövednöbeli örökségböl. Ha meg azt értik ez alatt, hogy nem állnak veletek szóba - azzal CSAK NYERSZ

2015. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
3 kilométerre lakunk egymástól. Van egy saját lakásom amin rajta van mindkettőjük haszonélvezete, így még mozdulni sem lesz egyszerű...Másfél hónapig anyósoméktól jártam be dolgozni, mert a lakást szét kellett vésni, ásni, mert csőtörés volt. A kisbabával sem, és ketten sem tudtunk volna ott maradni, mert a fürdőszoba és a gyerekszoba helyén egy kráter volt. Nem is kérdezték meg azt se hogy esetleg tudnának e valamiben segíteni...
2015. júl. 20. 13:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!