Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tudnám megértetni szüleim...

Hogy tudnám megértetni szüleimmel hogy felnőttem, külön családom van, és ne szóljanak bele az életembe?

Figyelt kérdés
Tavaly májusban házasodtam össze a feleségemmel, a nászút jól sikerült, és februárban meg is született a kisfiúnk. Szüleimmel rengeteg összekülönbözés volt, jelen pillanatban azon a szinten vagyunk, hogy az unokájukat nem akarják meglátogatni. Apukám azt vallja hogy elárultam őket, és én vagyok a tékozló fiú, hogy 32 évesen már nem engedek beleszólást az életembe senkitől. Megmondta hogyha neki nem engedelmeskedem, akkor kitagad. Konkrétan azt mondta hogy amíg nem válok el, addig nem tekint a fiának többé. A gyermekem keresztelőjét megszabotálta, és a vér szerinti rokonaim közül szinte senki nem jött el, mert nem tetszett apukámnak hogy nem ott és nem úgy tartom meg a keresztelőt ahogy ő azt elképzelte. Ez nem az első húzása volt. Az 5 hónapos kisfiamat apukám utoljára március 1.-én jött meglátogatni, akkor is 5 percre beugrott. Ami fáj az az, hogy anyukám se jön az utóbbi időben. Keresztelő előtt megmondták hogy nyitni akarnak egy bankszámlaszámot a gyerekemnek amire pénzt tesznek rá havonta. Elmagyaráztam nekik hogy mi nyitottunk a picinek egy megtakarítást és fizetjük, ők szeressék az unokájukat, látogassák, puszilgassák, ölelgessék...de ez annyira nem érdekli őket.

2015. júl. 20. 12:27
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
2%
minek van a szüleidnek haszonélvezete?
2015. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom, ök adták a lakásra a pénzt vagy legalábbis jó részét - és cserébe követelték a haszonélvezeti jogot.
2015. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
1%
ha így van akkor nem kéne pampogni, lehetne albiban is nyomorogni!
2015. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%
Azért van a haszonélvezet, hogy öreg napjaikra bebiztosítsák maguknak a gondoskodást a szülők. Vagy a fiúk által vagy ha ő nem, akkor más valaki majd a lakásért gondoskodik róluk.Mondjuk értékesítik a lakást és befizetnek egy otthonba, ahol megkapnak mindent. No, értsd meg a generációk között nincs megértés. és ez baj. Mert össze kéne tartani és le kéne a sérelmeket nyelni és tűrni mert nagy anyagi és erkölcsi veszteség lesz a végén belőle.
2015. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
6%
Mindenki másképp szeret.Egy bika, úgy szeret, hogy pénzt ad és csokit. Egy nyilas úgy szeret, hogy barátjává fogad mindenkit.Egy szűz, úgy szeret, hogy gyakorlatiasan megjavítja a csöpögő csapot, az eldugult lefolyót.Soha nem fogja a gyermekeit csókólgatni, mert nem képes rá.De gykorlati segítséggel, tanáccsal segíti a helyes úton a gyermekeit.Ne is várjunk el emberektől olyan dolgokat amire nem képesek.
2015. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
84%
Istenem, 48%-os, fogd már be a szádat.
2015. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sajnállak, totál ugyanebben a helyzetben vagyok, csak még terhesen és nő. Nálunk is a párom nem az, akit "megálmodott" édesapám (kit érdekel?! :)) Én azt mondom, hogy a lakásban maradjatok, amíg tudtok, természetesen tegyetek félre, de a döntés, hogy kitesz egy pici babával egy olyan lakásból, amire szüksége sincs, az az övé legyen, és az ő lelkén száradjon...
2015. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. júl. 20. 15:24
 29/46 A kérdező kommentje:
Én nem pampogok... Az albérlet az miért egyenlő a nyomorgassal? Ha nem lenne lakás a nevemen 3.2 millió forint támogatást tudnék két gyermekre igényelni az államtol... Az pedig egy lakás alapjának is megfelelne. De igy hogy van egy lakasom amit feltételekkel hasznalhatok nincs lehetőségem arra hogy az állami támogatást felvegyem és elinduljak. Igy már mégsem olyan édes a falat ugye?
2015. júl. 20. 15:28
 30/46 anonim ***** válasza:
38%
Én totál megértelek. A lakást annó anyukádék vették neked? Mondván, hogy legyen lakásod? Nekem is ugyanez a helyzet...és állandóan beleszól apum az életembe.
2015. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!