Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy tudnám megértetni szüleim...

Hogy tudnám megértetni szüleimmel hogy felnőttem, külön családom van, és ne szóljanak bele az életembe?

Figyelt kérdés
Tavaly májusban házasodtam össze a feleségemmel, a nászút jól sikerült, és februárban meg is született a kisfiúnk. Szüleimmel rengeteg összekülönbözés volt, jelen pillanatban azon a szinten vagyunk, hogy az unokájukat nem akarják meglátogatni. Apukám azt vallja hogy elárultam őket, és én vagyok a tékozló fiú, hogy 32 évesen már nem engedek beleszólást az életembe senkitől. Megmondta hogyha neki nem engedelmeskedem, akkor kitagad. Konkrétan azt mondta hogy amíg nem válok el, addig nem tekint a fiának többé. A gyermekem keresztelőjét megszabotálta, és a vér szerinti rokonaim közül szinte senki nem jött el, mert nem tetszett apukámnak hogy nem ott és nem úgy tartom meg a keresztelőt ahogy ő azt elképzelte. Ez nem az első húzása volt. Az 5 hónapos kisfiamat apukám utoljára március 1.-én jött meglátogatni, akkor is 5 percre beugrott. Ami fáj az az, hogy anyukám se jön az utóbbi időben. Keresztelő előtt megmondták hogy nyitni akarnak egy bankszámlaszámot a gyerekemnek amire pénzt tesznek rá havonta. Elmagyaráztam nekik hogy mi nyitottunk a picinek egy megtakarítást és fizetjük, ők szeressék az unokájukat, látogassák, puszilgassák, ölelgessék...de ez annyira nem érdekli őket.

2015. júl. 20. 12:27
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

A "tékozló fiú" más sztori.

"1Majd így folytatta: „Egy embernek volt két fia. 12A fiatalabbik egyszer így szólt apjához: Apám, add ki nekem az örökség rám eső részét! Erre szétosztotta köztük vagyonát. 13Nem sokkal ezután a fiatalabbik összeszedte mindenét és elment egy távoli országba. Ott léha életet élve eltékozolta vagyonát. "


Kitagadni, az olyankor megy, ha baltával félholtra vered... meg hát akkor mi van?


Az egy gyakori ostobaság a szülőktől, hogy a gyerek párválasztásába túl intenzíven szólnak bele, de hogy egy kisgyerekes apát válásra ösztönözni- azért az súlyos.


Kemény legyél, mint a beton - hogy néznél majd a fiad szemébe?

2015. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
0%
Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy minden féle sérelmet félre kéne rakni ami volt volt, de a jövő az azt hozza, hogy majd a gyermekednek jól jön egy kis garzon lakás, ami a tied volt valamikor.Persze ez csak áldozatok árán lehetséges, próbáld megérteni, hogy te tartozol köszönettel a szülőknek és neked kell menned , lépéseket tenni feléjük. És ha kapsz "lelki pofont" ne vedd észre.Sokan tesszük ezt.Elveszítheted a szüleidet, a garzon lakást eladhatják.És egy életre lelki ismeret furdalásod lehet, hogy megtagadtam őket, nem gondoskodtam róluk, amíg lehetett.Idős korban már nehezebben mozdulnak ki otthonról , neked kéne benézni, hogy hoztam kenyeret, kell-e postára, patikába menni, nem vagy éhes stb...Ez csak tipp volt.Nem muszály megfogadni, de ők a te véreid és nem tagadhatod meg őket csak mert rosszat szóltak az asszonyra.Tudom most neked két tűz között vagy nem kellemes, de érdemes küzdeni. A mai pénztelen világba írtó nehéz ám lakáshoz jutni.Fogadd el őket és hagyd, hogy adjanak.Mond meg, hogy ne kívánjanak tőled lehetetlent, mert szereted a családod.Kössetek kompromisszumot.
2015. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

43-as te ezt a sztorit olvasod?

Apuka nem beteg, aki nehezem mozdul ki, hanem egy szociopata, aki a fia felségét akarja kijelölni.

Amúgy "ebben a mai pénztelen világban" 20 ezerért lepippantasz-e?


Akármilyen pénztelen a világ, pénzért sem csinálunk meg bizonyos dolgokat, - mármint mi.

2015. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
A 43-as válasza tényleg olyan, mintha más kérdésre adta volna...
2015. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. júl. 26. 07:24
 46/46 anonim ***** válasza:
Mi is köszönjük, hogy megosztottad a problémádat nyilvánosan.Nekem is beleszóltak a szülők, csak nem hagytam és ez rengeteg feszültséget teremt.A lényeg, a családom is megvan és a szülőkkel is jóban vagyok.Lehet, hogy most mások szóltak bele az életedbe.Így legalább több nézőpontból ötleteket merítethettél.Mi is gyarapíthattuk tudásunkat.:D
2015. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!