Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonok legalább telefonon...

Rokonok legalább telefonon oda szolna, látogatás elött?

Figyelt kérdés

Két hónapja költöztem a páromhoz. Nekem nincs tesvérem így nem tudom, hogy csak engem zavar, vagy nem is átlagos viselkedés amit ezek csinálnak.

Öten vannak testvérek, és bejeltés nélkül jönnek, a szülök és nagyszülök is. Párom szerint náluk ez van, ha mi megyünk a szüleihez vagy a testvéreihez ő sem szokott elötte telefonálni vagy csak ritkán.

Engem nagyon zavar!


2016. márc. 18. 23:37
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
88%

Micsoda vita alakult ki, pedig a lényeg annyi, hogy a kérdezőt zavarja. Van ahol szokás bejelentkezni, van ahol nem.

Az én családomban például szokás. Nem azt mondom, hogy olyan rokon, aki vidéken lakik, épp erre járt és valami miatt lett extra ideje, az ne jöjjön fel meghívás nélkül, tényleg örülök neki így is, de alap esetben nem fáj senkinek sem átszólni. Nekem ne mondja senki, hogy normális eldönteni szerdán, hogy pénteken este meglátogatok valakit és neki nem szólni róla, mert itt ez történik, nem az épp arra jártam és felszabadult fél órám verzió. A kérdezőhöz 4 testvér + szülők + nagyszülők, azaz 8 ember járkál át meghívás nélkül, gyanítom rendszeresen. Ha mindenki csak havonta egyszer néz be, akkor is hetente ketten esnek be hívatlanul. Nem hiszem el, hogy titeket ez nem zavarna.


A gond, hogy nem tudsz mit tenni. Ők ezt így szokták meg és mint itt sokan nem is értik, hogy neked ez miért probléma. Valószínűleg sértésnek vennék, hogy előre szólni kell. Ha nem lehet értelmes keretek közé szorítani a random látogatásokat, akkor képzeld el ezt egy gyerekkel. Mindig megjelenik valaki, amikor épp végre alszik, végre pihennél, esetleg ennél valamit te is... Látom, hogy próbáltál már beszélni vele, próbáld meg még egyszer és gondold át, hogy el bírod-e viselni ezt egész életedre. Én nem bírnám ki, de van akinek ez a normális, szóval lehet, hogy meg lehet szokni.

2016. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is van testvérem. Meg telefonom is. Anyukám sem jön át telefonálás nélkül.


Nyilván annak, aki egész nap otthon dekkol, nem gáz. De ha jársz mindenfele, vicces lenne, ha valaki felhívna, hogy itt áll az ajtó előtt, mert nem érdekelne.

2016. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk szokás odatelefonálni előtte, hogy alkalmas-e most egy látogatás vagy sem. Az is lehet, hogy nincsenek is otthon, akkor meg felesleges odamenni. Engem is zavarna, ha bejelentés nélkül jönne valaki. De szerencsére én ezt el szoktam azzal intézni, hogy ha bejelentés nélkül jönnek, akkor nem engedem be őket. Mindig tudom, hogy mikor várok valakit, akkor megyek ajtót nyitni, ha kopog. Ha váratlan pillanatban jön valaki, akkor meg csak kinézek és eldöntöm, hogy be akarom-e engedni az illetőt vagy sem. És az esetek 99%-ában nem nyitok ajtót. :-)
2016. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 MZ.per.X ***** válasza:
66%

Hát akárhogy nézem, azért illene valakinek odaszólni ha megy. Oké hogy ezt ők "így szokták meg", de szerintem minden normális embernem van olyan napja, időszaka, amikor nyugalomra, otthonlétre vágyik.


Mindenkinek megvan a maga életvitele, lehet hogy épp ledőlne egy kicsit délután, vagy csak szimplán megnézne egy filmet, esetleg a kertben dolgozna, főzni, mosni, takarítani akar. Aztán valaki beállít trécselni és már elmegy pár óra.


"Ha előtte oda telefonál, hogy x időpontban megy, akkor nem mész mosdóba, he kell?"

Nem tudom ki hogy van a mosdós dolgokkal, én nem szeretek elsietni egy jó nagydolgot. Szeretem nyugodtan végezni, és nem azt hallgatni hogy valaki fél órán keresztül csak nyomja a csengőt, meg hívogat hogy hol vagyok.


Ha tudom hogy mikor jön, akkor elmegyek korábban, később, 3 éves kor felett azért képes kontrollálni az ember a záróizmokat. Azt viszont mindig is utáltam, mikor épp wc-n ülök, és beállít a fél rokonság.

2016. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

Nem mindennap, de sűrűrn előfordul. Ma délelött jött az öcse, becsengetett (nincs kulcsa). Kávéztak beszélgettek, majd mondták, hogy mennek vásárolni és menjek velük de ha nem akkor siet haza (valóban 1 órán belül itthon volt)

De ha elötte hív, hogy ilyen olyan program lenne és ha van kedvem akkor X órakkor átjön értünk.

De ők nem ilyenek, és mert én 2 hónapja itt lakok a páromnál nem hiszem hogy miattam most változtatnának.

2016. márc. 19. 16:11
 36/42 anonim ***** válasza:
17%
Engem idegesítene, de én úgy vagyok vele, hogy ha odaköltözöm máshoz, akkor én alkalmazkodom.
2016. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
62%
56%-os, már legalább ötször leírtad, hogy napi huszonhat órát kefélsz, értjük. Kezeltesd az impotenciádat, akkor a valóságban is képes leszel rá és nem a neten kell bizonygatni, hogy hú de sokat szexelsz.
2016. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ez nem szokás. Nyilván nem bejelentkezni, meg időpontot kérni kell egy közeli rokonnak, de az a minimum, hogy odaszólunk telefonon egymásnak.

Én nem is értem, hogy akikhez csak úgy beállítanak, azok állandóan otthon ülnek? Vagy aki szó nélkül megy a rokonhoz maximum hazamegy, ha nem találja otthon a másaikat? Kinek van ezekre a fölösleges utazgatásokra ideje a mai rohanó világban? Ráadásul mindenkinek ott a mobilja. Még a 84 éves dédinknek is van. Mi értelme megkockáztatni, hogy a másik nincs otthon, vagy nem ér rá, vagy kellemetlen helyzetbe hozni, mert nem érne rá, de inkább nem szól? Meg lehet vele spórolni egy 10 másodperces telefonálást?

2016. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
Dilis, agyatlan 37-es, nő vagyok, nem férfi.
2016. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
41%
Ez fájt, utolsó. Mindegy, hogy milyen nemű vagy. Igaz, a nagy tobbseg szerint csak a férfi lehet impotens, de ez tévedés. Az impotentia concupiscentia, a szexuális vágyakozás mint biológiai ösztön teljes hiánya, mindkét nemnel
2016. márc. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!