Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vegigkiser a cirkusz, mit...

Vegigkiser a cirkusz, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban apam csinalta a cirkuszt , kesöbb a ferjem miatt kellett szegyenkezzek.

Elvaltam. Most a lanyom cirkuszol mint egy részeg , 9 eves , es evek ota mindennap kitalál valamit amiert lehordhat , letol , leuvölti a fejem, mintha a gének összeadodtak volna benne .

Mikor hozza haza az apja összeszorul a gyomrom tudom h valami hibat megint talál , rendet tettem es mem talal valamit vagy a föztöm kritizalja pedig jo szakacs vagyok . Sok penzt költök ra , programokra viszem, modern cuccokat kap. Megis folyton elegedetlen. A szomszedokkal szegyellek szembenezni , egyik azt hiszi h beteg a lanyom kerdezte ha jol van mar.

A lanyomnak rengeteg a baratja , jol tanul , kedves de itthon megörül mintha erezne a tehetetlensegem , h itt megteheti amit mashol mem. Van h megüt , kárt tesz a ruhaimban.

Nem nezhetem a tevet csak ha ö mar megunta . Felek attol h orditozni kezd es a szomszedok feljelentek es kilakoltatnak

Amugy jolelku adakozo szereti az allatokat , sajnalós.

Nem tudom miert kapom mindenkitöl ezt , minden amit masert tettem megbosszulta magat , es semmi hála nem volt benne. Mit tehetnek h ne ilyen cirkusz életet eljek ?



2016. jún. 14. 19:19
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Azt hittem h a szeretet elég , de úgy nez ki több kell. Felek a cirkuszoktol elegem van , öngyilkossagot fontolgatok
2016. jún. 14. 19:46
 12/33 anonim ***** válasza:
77%
A szeretet jó dolog, sőt, elengedhetetlen. Igen. De aki a gyermekét szeretni, a vesszőt nem kíméli! Ezt tartsd észben! Én most nem is konkrétan a fizikai fenyítésre gondolok, (bár egy jól időzített legyintés hasznos lehet) hanem arra, hogy nem szabad körülugrálni a gyerekedet, lesni minden kívánságát. Hogyan tanulja meg, hogy nem körülötte forog a világ?!
2016. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
78%
Az öngyilkosságot pedig sürgősen felejtsd el. Miért dobnád el az életedet? Te is ugyanolyan értékes vagy, mint minden más ember, úgyhogy hagyd az ilyen gondolatokat. Lehetsz még sikeres. Látod, itt egy cél: megnevelni a lányodat! Biztos, hogy nehéz lesz, de hidd el, megéri.
2016. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
82%

Elsiklotok a felett, hogy mindenki így bánik a kérdezővel! Csak a lányára figyeltek, pedig írja, hogy nem csak az a gond!


Könnyű osztani az olyan tanácsokat, hogy neveld meg, te vagy a főnök bla bla, de egy alapvetően más habitusú, rögzült viselkedés mintákkal és alacsony önértékeléssel bíró embernek ezt bizony tanulnia kell, nem megy egyik napról a másikra. Sőt, a hirtelen "asztalra csapok" felindulásukra kapott reakciókat gyakran még nagyobb kudarcként élik meg, pl ha kiröhögik.


Ezért javasoltam a pszichológust. Egy szakember személyesen jobban látja a problémát, és tud segíteni abban, hogy hogyan lehet a rosszul bevésődött önértékelést és az ezzel járó viselkedést szép lassan de biztosan megváltoztatni. Ahogy a kérdező önmaga elkezd változni, változni fog a környezet is!

2016. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
81%
Tudatosítsd fele hogy meguntad a cirkuszolásait, ezentúl ha cirkuszolni fog akkor szankciókra számíthat. Ha meg megüt, elkezdi tépni a ruhádat, akkor keverj le neki egy pofont. Utána meg legyél vele szelíd, tudatosítsd vele hogy ez is szeretetből van. Ha most tőled nem tanulja meg azt, hogy az életben nem cirkuszolhat a nála hierarchiában magasabb szinten levőkkel, akkor később az élettől sokkal keményebb pofonokat fog kapni.
2016. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
az biztos ha te nem neveled meg, majd megneveli az élet! Az öngyilkosság butaság, te vagy az erősebb!
2016. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
A lányod orvosi eset, de veled is valami gáz lehet, ha mindenki így viselkedik veled.Szerintem van a viselkedésedben valami.Józan paraszt ésszel azt mondanám, állj a sarkadra és ne hagyd tovább.Lányodnak meg egy anyai pofon nem ártana.Jól érzed, azért ilyen, mert megteheti!
2016. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, keress fel egy pszichiátert. Komolyan. Ingyenes is van, a háziorvosod ír beutalót. Segíteni fog!
2016. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan kérj segítsége, mielőtt butaságot csinálsz.

Nagyon is értékes ember lehetsz, csak kicsit túlságosan kiszolgáltad a lányodat. Ne félj tőle, itt te vagy az anyuka, te vagy a főnök. Csak az a baj, hogy a lányod nem ezt szokta meg, és megtanulta, csak ordítania kell, és máris megkap mindent, amit csak akar.


Rendbe kellene hozni az önbizalmadat, és az önbecsülésedet. Addig magadat nem tudod becsülni, hogy várod, hogy más ezt tegye?

Kérd szakember segítségét, és ne add fel. Még simán menthető a helyzet.

2016. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
15%
A gyereket szeretni kell és nevelni!
2016. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!