Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vegigkiser a cirkusz, mit...

Vegigkiser a cirkusz, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban apam csinalta a cirkuszt , kesöbb a ferjem miatt kellett szegyenkezzek.

Elvaltam. Most a lanyom cirkuszol mint egy részeg , 9 eves , es evek ota mindennap kitalál valamit amiert lehordhat , letol , leuvölti a fejem, mintha a gének összeadodtak volna benne .

Mikor hozza haza az apja összeszorul a gyomrom tudom h valami hibat megint talál , rendet tettem es mem talal valamit vagy a föztöm kritizalja pedig jo szakacs vagyok . Sok penzt költök ra , programokra viszem, modern cuccokat kap. Megis folyton elegedetlen. A szomszedokkal szegyellek szembenezni , egyik azt hiszi h beteg a lanyom kerdezte ha jol van mar.

A lanyomnak rengeteg a baratja , jol tanul , kedves de itthon megörül mintha erezne a tehetetlensegem , h itt megteheti amit mashol mem. Van h megüt , kárt tesz a ruhaimban.

Nem nezhetem a tevet csak ha ö mar megunta . Felek attol h orditozni kezd es a szomszedok feljelentek es kilakoltatnak

Amugy jolelku adakozo szereti az allatokat , sajnalós.

Nem tudom miert kapom mindenkitöl ezt , minden amit masert tettem megbosszulta magat , es semmi hála nem volt benne. Mit tehetnek h ne ilyen cirkusz életet eljek ?



2016. jún. 14. 19:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
65%

A lányodra ráférne jópár anyai pofon, mert 9 évesen még csak cirkuszol és hisztizik, de aztán tinikorában egy lábat széttevő, elkényeztetett, Dósa Fanny és Jade keverék kis pi.csa lesz belőle, és semmire se fogja vinni az életben.

Ha megteheted, költözz jó messzire a mostani lakóhelyedtől, menj el wellnessezni, kényeztesd magad. A levegőváltozás mindenképp jót fog tenni.

2016. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2016. jún. 14. 21:33
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichoterápiára. Totál nem normális az állapot, amiben élsz. Nyilván erre vagy trenírozva, ha még a kilencéves gyereked is képes uralkodni feletted, egy jó szakemberrel kiléphetsz ebből a komfortzónából, mert muszáj, mielőtt összeroppansz.
2016. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
66%

lekeversz pár pofont, elveszed a gépet telot, tv-t, lecseréled a lakás kulcsott és este 7 ig be se engeded a lakásba

manapság minden kis taknyos orditozik a szüleivel mert azt hiszik nem lesz retorzió

emberek közé kel járnija ott nem lesz ekkora szája

2016. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Az apjával milyen a lányod viszonya?Vele is ugyanezt csinálja?
2016. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
73%

Ahha..

Terrorizálja a gyereke, pofánb***uk.

És a férj? Azt is b***uk pofán? Ja vagy az erősebb?

És az apja? Akkor most az apja is b***a pofán, mert hogy nem tudta megnevelni a gyerekét és akkor innentől meg fogja tudni?


Kérdező, biztos nem veled van a probléma?

Menj el egy pszichológushoz, mert lehet hogy te állsz hozzá a dolgokhoz rosszul, és tudnak segíteni.

Ez olyan, mint aki pl fél telefonálni. Nem a diszpécserrel, meg a telefonnal van a baj, segítséget kell kérni, mert akkor tudnak segíteni hogy jobb legyen.

Valószínűleg meg tudná mondani a pszihológus hogy mit csinálsz rosszul az életben, hogy mit kezdj a gyerekeddel, hogy jó legyen mindenkinek.

2016. jún. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Durva amin átesel, de soha ne szégyellj segítséget kérni.
2016. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül menjél el egy jó pszichológushoz. Nem csak a lányodnak, hanem Neked is sürgösen szükséged van pszichológiai szakmai segítségre és kezelésre. Te ki vagy merülve, már elöre félsz a várható konfliktusoktól, mert nem tudod, hogy egy adott helyzetben hogyan kellene, hogy viselkedjél. Félsz a döntésektöl, félsz nemet mondani. Nem Te neveled a lányodat, hanem ö Téged. Ö "nevel" Téged: zsarnokoskodik, kritizál, kiabál Rád, megüt és kárt tesz a ruháidban. És Te ezt (el)türöd. De miért? A szülöi szeretet nem azt jelenti, hogy a gyereked minden kívánságát teljesítened kell és elbagatellizálnod, hogy milyen óriási agresszió és düh él ebben a 9(!) éves kislányban. Másrészt saját magadat is rózsaszín szemüvegen nézed. A távollétében rendet teszel a szobájában, ö nem talál valamit, és szól érte/reklamál. Te fözöl, és a lányodnak nem ízlik, pedig Te jó szakácsnö lennél. Ha több diplomád is van, akkor nem lehetsz buta. De mégis durva hibákat követsz el a nevelésben. Ha nem változtatsz a nevelési stílusodon, akkor annak súlyos következményei lehetnek. Én nem vagyok a pofon híve, mert a gyerekkoromból tudom, hogy milyen megalázó és kiszolgáltatott érzés. A két idösebbik gyerekem 14 és 16 évesek, és egész jól megvagyunk a mai napig testi fenyítés alkalmazása nélkül. De mi a helyzet, ha a gyerek üt? Mi a helyes reakció erre a furcsa viselkedésre? Úgy gondolom, a passzív magatartás (hagyod, hogy megüssön) éppen annyira hibás, mintha lekevernél neki egy pofont. A legfontosabb lenne kideríteni, hogy MIÉRT viselkedik így a lányod. Hiba lenne a génekre kenni és a géneket okolni a kialakult magatartási formák miatt. TE vagy felelös azért, hogy milyen felnött lesz a gyerekedböl. Ha jól neveled a lányodat, szeretetben, de következetesen, akkor annak nagyobb és maradandó lesz a hatása, mint a rossz géneknek. Egy lelkileg erös gyereknek egy lelkileg erös szülöre van szüksége.
2016. jún. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
65%
Az lehet hogy te nem akarod megütni, de én tuti jó sokszor elvertem volna már. Addig kuss a neve, amíg a te kajádat eszi, és van hol aludnia. Ha nem változtatna a hozzáállásán, beraknám egy othonba, ott örjönghet.
2016. jún. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
83%
Gyakorló apa révén viszket a tenyerem. Egy anyai pofon nem ártana a kis hisztigépnek. Bünti és majd megtanul viselkedni. 2 és fél éves a lányom és a bölcsiben vannak verekedős gyerekek. Eltanulta, rugdosódik. Egyszer-kétszer rászólunk, harmadszorra bünti. Volt, hogy hisztizett a gyerek, földhöz verte magát, ordított. A rászólás nem hatott. Kapott a fenekére és észhez tért. Nem azt mondom, hogy kékre-zöldre verd, de jó időben egy átszálló segíthet.
2016. jún. 15. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!