Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha anyagilag megtehetnéd és...

Ha anyagilag megtehetnéd és vásárolnál autót a húgodnak/nővérednek és a feleségednek is akkor hogyan tennéd? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

1. Mind a kettőnek ugyanolyan autót vennél, megegyező felszereltséggel csak más színben

2. Húgodnak/nővérednek jobbat vennél míg a feleségednek rosszabbat.

3. Feleségednek vennél jobbat és a húgodnak/nővérednek rosszabbat.

4. Csak a húgodnak/nővérednek vennél

5. Csak a feleségednek

6. Egyiküknek sem vásárolnál


Elméleti a kérdés, egy olyan szituációról szól amikor a férfi nagyon jól keres és megteheti hogy autót vesz a testvérének és a feleségének is. A testvérével pedig érthetően jó a kapcsolata (szó eshet arról is hogy együtt dolgoznak egy közös cégben).

Kort is írjatok!



2016. jún. 19. 23:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
77%
Ja, 44f, ez is kérdés volt.
2016. jún. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
63%
Mindkettőnek vennék egy életre szóló buszbérletet.
2016. jún. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
88%
Ha együtt dolgoznak a tesóval a közös cégben nyilván nem szorulna rá a testvér az ajándék autóra. A feleségnek vett autó meg közös vagyon lenne azt hiszem. De hogy a kérdésre is válaszoljak: Hagynám hogy az asszony válasszon autót a közös pénzből, meg a tesó is választhatna. Így nem engem cseszegetnének hogy kit néztem le a kisebb értékű autóval.
2016. jún. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

A feleségemmel vagyonkozossegben élnénk, így nem én vennék neki autót, hanem mi vennénk neki autót.

A nővéremnek/hugomnak nem vennék, nem vennénk.


40 nő

2016. jún. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
6. Nem vennék.
2016. jún. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
73%

1: Csak a feleségemnek vennék, illetve azt akkor nem én venném, hanem mi vennénk, hiszen közös az életünk.

2: Testvéremnek csak akkor vennék, ha nagyon kell neki, pl. munkához, de ő magának nem engedheti meg, és nekem ez semmi se lenne.

3: Ha vennék mindkettőnek, akkor olyat vennék nekik, amilyet szeretnének, ami illik hozzájuk. Nyilván ésszerű keretek között.

2016. jún. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés azért érdekes, mert hiányzik belőle a legfontosabb szempont. Miért is kellene autót venni? Csak azért, mert van rá pénz? Nekem is van annyi pénzem, mégsem jutott eszembe, hogy vegyek két autót csak úgy. Meg amúgy sem vennék, tehát nálam jelenleg a 6. válasz a nyerő. (36f)
2016. jún. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
7%
4.mert honnan tudod, hogy örökké együtt lesztek? Lehet hogy meg fog csalni vagy bármi jöhet még! De a testvéreid soha nem fognak cserben hagyn!
2016. jún. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Ő, dehogynem, utolsó.

Plusz mi közöm nekem a húgom életéhez? Amikor az ember házasságot köt, onnantól a házastársa az első, azt max a gyerekük előzi meg. A szülők, testvérek, akármi, innentől lényegesen kevesebb szerepet játszanak az életükben. Persze, az ember segít, ha kell, de ez max azt jelenti, hogy ha valódi anyagi nehézségek vannak, akkor támogatja őket. De nem kihasználás szinten és nem luxust teremtve nekik.

2016. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Ha azt veszem tekintetbe, hogy megtehetem és bármi szóba jöhet, akkor mindkettőnek egyformát kb.

Ne csodálkozz, ha nagyon szubjektív válaszok születnek, mert eleve mindenki a saját tapasztalatából indul ki a válasznál. Olvastam itt korábban olyant, hogy van aki inkább a testvérének venne, mert az életre szólóbb kapcsolat. Nálunk ez elképzelhetetlen, ha a férjemnek volna annyi pénze, nem akarna megsérteni sem engem, sem a testvérét. Elég baj, ha valaki úgy házasodik, hogy szóba jöhet az elválás manapság. Mi nem erre alapozzuk a jövőnket, és nálunk az az elv működik, hogy "ami az enyém az a tiéd is".

Az életre szóló buszjegyen nagyon jót nevettem :-)

2016. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!