Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha anyagilag megtehetnéd és...

Ha anyagilag megtehetnéd és vásárolnál autót a húgodnak/nővérednek és a feleségednek is akkor hogyan tennéd? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

1. Mind a kettőnek ugyanolyan autót vennél, megegyező felszereltséggel csak más színben

2. Húgodnak/nővérednek jobbat vennél míg a feleségednek rosszabbat.

3. Feleségednek vennél jobbat és a húgodnak/nővérednek rosszabbat.

4. Csak a húgodnak/nővérednek vennél

5. Csak a feleségednek

6. Egyiküknek sem vásárolnál


Elméleti a kérdés, egy olyan szituációról szól amikor a férfi nagyon jól keres és megteheti hogy autót vesz a testvérének és a feleségének is. A testvérével pedig érthetően jó a kapcsolata (szó eshet arról is hogy együtt dolgoznak egy közös cégben).

Kort is írjatok!



2016. jún. 19. 23:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

6.

A feleségemmel vagyonközösségben élnék, így közösen vennénk autót.


A húgomnak max akkor vennék, ha ő nem tudna magának venni, de létszükséglet lenne, és akkor is csak használtat.


És elég meredek az a kijelentésed, hogy ugyanolyan a helyzet, mint két gyerek esetében. Rohadtul nem ugyanaz, a húgom és a feleségem közül egyértelműen a feleségem a fontosabb, őt választottam egy életre társamul, vele osztom meg a házamat, ágyamat, vagyonomat, vele vállalok gyerekeket. Vele élek egy háztartásban.

A húgomra mindez nem igaz. Attól még szeretem, és fontos nekem, de nem a feleségem. Van saját élete. Ami nem közös az enyémmel.


Gondolom, te vagy a hugica...

2016. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

ja, lemaradt: 31/N

És a 6. a választott válaszlehetőségre utal.

2016. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%

Ilyen esetben mind a kettőnek vennék. Miért? Mert szeretem őket, mert jóban vagyunk, mert megtehetem, hogy könnyítsek az életükön. Akkor miért ne? Nő vagyok, de simán vennék a férjemnek és a testvéreimnek.


Milyet? Amilyet szeretnének és telik rá.

2016. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
27%

6. Egyiküknek sem vásárolnék!

Kivéve, ha:


Csak akkor vásárolnék bárkinek is, ha az illető mozgássérült lenne és csak saját speciális autóval tudna sok helyre eljutni.

Egészséges ember ne legyen lusta és ne szennyezze a környezetet, közlekedjen tömegközlekedéssel, gyalog és biciklivel! Egészséges rokonnak csak akkor vennék autót, ha tényleg annyira szüksége van rá a mindennapokban. Bár ami azt illeti, ha valakinek a munkájához kell, ott inkább céges autó a jellemző, szóval...


És nem az lenne a döntő, hogy a nőrokonok között sorrendet állítsak fel, hanem hogy valóban annyira nem tud létezni a segítségem nélkül vagy mégis...



Elég beteg felfogás, hogy mindenki autót akar, ráadásul már egy autóval sem éri be egy család. Csoda, hogy ennyi idegbeteg agresszív ember közlekedik (ül a dugóban) és ontja/szívja a bűzt...

2016. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
55%
Lehet h gci vagyok de egyiknek sem vennék autót :D
2016. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Bár nincs tesóm, de a környezetemben mindenhol azt látom, hogy akármilyen a viszony a tesók között, a saját életüket élik, és a saját pénzükből gazdálkodnak. Nekem fura lenne, ha valaki még mindig nem szakadna le a rokonairól pénzügyileg. Ha közös cégben dolgoznak, akkor mi van? A párom apukája is a tesójával viszi a vállalkozását, ettől még nem vesznek egymásnak autókat, pedig mindkét család megtehetné igazából.

Szóval tesónak nem vennék, se semmilyen családtagnak, esetleg ha megtehetném, akkor a gyerekemnek az első autóját, amíg még velem él, de felnőttként már neki se.

Gyakorlatilag a páromnak se vennék autót, hanem kettőnk közös pénzéből vennénk neki egyet.

2016. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Hát tegyük fel, hogy férfi vagyok és keresek annyit?

Beszéljünk most az egyszerűség kedvéért arról szerintem, hogy megkérdezem, ki milyen autót szeretne, és arra megadom a pénzt. Szerintem így lenne fair. Most bármelyiknek is miért vegyek olyat, ami nem tetszik neki, nem szereti használni?

Ha az egyik Fordot akar, a másik opelt...

2016. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Max feleségnek vennék, hogy ne az enyémet használja, ezt is max gyerek után, hogy tényleg kilegyen használva
2016. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Irigy vagy rá? Kérd meg őt, hogy neked is vegyen egyet!
2016. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!