Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ekkora probléma ez, hogy nem...

Ekkora probléma ez, hogy nem akarunk nyaralás alatt az unokatestvéremmel és a családjával egy légtérben lenni?

Figyelt kérdés

Isten igazából nem is akartam, hogy közös nyaralás legyen de végül bele mentem. Mondtam akkor is, hogy okè menjünk együtt de legyünk külön.

Olaszországba megyünk egy hotel apartmant neztünk.

De erősködtek, hogy apartmant vegyünk ki mert úgy olcsóbb.

Mondtam, hogy már mikor beszèltünk róla akkor mondtam hogy nem akarok egy lègtérbe lenni, legyen meg mindenkinek a magán szférája stb.

Most megy a sèrtődès, hogy én jól kicsesztem velük...

Amúgy az olcsóbb az 8e ftot jelent, de így nincs benne a fèlpanzió.



2016. jún. 26. 17:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
94%

Anyámékkal éveken keresztül így kellett járnom külföldre, egy teljesen másik családdal. Anyám a nővel volt el, apám a hapsival, húgom és az ő legnagyobb lányuk hónapra pontosan egy idősek és legnagyobb barátnők, volt két ikerfiuk akik egymással voltak és persze én.

Ugyanezt éreztem, amit te - csak hát én voltam a járulékos veszteség :)

Úgy megutáltam az egészet, hogy az óta nem megyek velük semmilyen programra és bele vannak betegedve mert nem értik miért.

2016. jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
93%

miért csesztél ki velük??? ők csesztek ki saját magukkal, ha nem értik, hogy nektek nem ok.

ne legyél szivbajos. mondj nemet. azt is tudni kell mondani.


Én nem rontanám el a saját nyaralásunk. Nekünk tavaly volt hasonló. Megállapodtunk valamiben két család, aztán jöttek a mégis inkább így, úgy ők kitalálták... Végül olyan nyaralás lett volna, ahova ha fizetnének se mennénk. Nem is mentünk. Közöltük, nekünk közbejött valami, ne haragudjanak.

Valaki írta, sajnos az ilyen rokonoknak nem lehet megmondani az igazat, mert nem értik, hogy nektek miért nem az a tuti, amit ők kitalálnak, kifillérezgetnek. Hagyd rájuk. közbejött vmi azt kész. menjetek másfele, úgy ahogy nektek jó. mi ezt tettük. nem bántam meg.


Amúgy ha nem telik, akkor egy nappal kevesebbre megyünk, és kész. nem fogunk kellemetlen nyomorba elutazni egymás nyakára. gyerekkel férjjel nem ugyanaz, mint mondjuk egy baráti társaság, ahol a földön is elalszunk buliból :)

2016. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
48%
Hát, ne haragudj, de én egy ilyet 2 mondattal lerendezek, dehogy nyomorognék ennyi emberrel 1 szoba plusz nappaliban. Egyáltalán hogyan gondoltátok, kié lesz a szoba? Az egy légtér, nem pontos fogalmazás. Mi legutóbb úgy voltunk, hogy két pár, plusz 1 fő, 2 hálószoba, plusz 1 nappali, így evidens volt, ki hol fog aludni. Ennél lejjebb nem adnám, főleg ha csak 8 ezer ft a különbség. Gondolom ti is ugyanannyit fizettek, egyszerűen mondd meg, hogy neked ez így nem felel meg és intézzenek normális szállást. Gondolom már az elején kikötötted a feltételeidet, ők ezt nem tartják be. Ha akkora szerencsétlenek, hogy nem tudnak szállást módosítani, akkor csináld meg te helyettük. Ja és ha nem sikerül sehogyan elintézni, akkor mondd meg nekik, hogy bocsi, jó nyaralást kívánsz, de akkor ti máshova mentek a férjeddel és a gyerekeddel, ha megsértődnek az ő bajuk.
2016. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
88%
Ja és még valami, ha én szervezek egy nyaralást, mielőtt szállást foglalnék, képekkel átküldöm a szálláshely adatait, hogy mindenkinek megfelel-e és csak akkor foglalom le, ha mindenki leokézta, hogy jó lesz nekik a szállás.
2016. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen ezek után 100× meggondolom, hogy bele megyek e ilyenbe.

A szàllás mèg nem lett lefoglalva. Holnapig kaptak haladékot hogy jó e nekik ahogy először megbeszéltük vagy találnak más módot a nyaralásram

2016. jún. 26. 20:35
 26/32 anonim ***** válasza:
80%

"Mi legutóbb úgy voltunk, hogy két pár, plusz 1 fő, 2 hálószoba, plusz 1 nappali, így evidens volt, ki hol fog aludni."


Evidens :D Na ezt majd megmutatom annak, aki legközelebb megkérdezi, hogy a szinglik miért barátkoznak inkább egymással, mint a párban élőkkel :D

2016. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
31%

Nem is értem, mi a búbánatért töltene az ember 1 perccel is többet együtt a rokonaival azon túl, ami kötelező...?

Közös nyaralás??? Rémálom...

2016. jún. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
26 nos, én voltam a férjemmel, a testvérem a barátnőjével és az anyánk, akinek megfelelt a nappali, ha nem felelt volna meg mást választunk, de ez egy gyönyörű és nagyon jól felszerelt apartman, kár lett volna kihagyni, főleg, hogy 3 éjszakáról volt szó, ráadásul utolsó nap, cseréltem anyámmal és kiderült, hogy nekem és a férjemnek a nappaliban a legkényelmesebb, mondjuk ehhez az is kell, hogy az ember szeresse a rokonait, akkor nincs ilyen gond, mint a kérdezőnél, nyilván kell annyi magánszféra, hogy át tudj öltözni, de ha valaki elvonulni akar folyton, meg külön programot, az menjen inkább külön a férjével és gyerekével, tapasztalat.
2016. jún. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
30%

Sosem értettem miért megy akkora problémázás a szállások körül, amikor az ember NYARALNI megy valahova, nem a szobába küppedni. Világéletünkben alacsony kategóriás helyeken szálltunk meg családostul és barátokkal is, mert nem az alvással töltött idő érdekel, hanem az adott hely. Elég egy minimálszoba ahol le lehet cuccolni és aludni pár órát, az idő nagy része úgysem ott telik majd el. Többször aludtunk sátorban négyen, mégsem haltunk bele és nem csorbultak az élmények sem. Inkább jól szórakoztunk üres időnkben, kártyáztunk, marhultunk, kiélveztük az egymással töltött időt.

Te nem akarsz mással időt tölteni, ezért felesleges volt a közös utazás szervezése a másik részről, neked meg nem kellett volna hitegetni őket. Tipikus esete annak, amikor a mismásolás újabb és újabb gondokat generál, mert az tűnt egyszerűbbnek az őszinteség helyett.

2016. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Mi ha nyaralunk szeretünk pihenni. Elvégre azért megyünk, hogy pihenjünk. Illetve kisgyerekkel nem fogok ócska szállásra menni.

Hitegetve nem volt senki, mert az elején elmondtuk hogy mi hogy szeretnénk ha nekik így megfelel akkor jöjjenek velünk. Közős vàrosnezés, strandolás lehet együtt.

2016. jún. 27. 09:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!