Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Te megkérdezed az ismerősödtől...

Te megkérdezed az ismerősödtől miért ilyen nagydarab? Nem bunkóság?

Figyelt kérdés

Ballagáson voltunk. Alig hogy megérkeztünk az ebédre, nem sokkal rá oda jött egy nő hozzám, (nekem nem rokonom, a ballagó diák apai ágán rokona a ballagónak, én pedig anyai ágon vagyok rokon). És alighanem kérdőre vont, hogy én mit szedek a pajzsmirigydemre?! Teszem hozzá, senki nem tudhatta hogy szedek e rá valamit nem nem, de ő már azzal jött mit szedek rá. És valósággal előadta hogy neki van egy munkatársa aki akkora mint én, és hogy én ezt ne hanyagoljam el, kezeltessem stb. Köpni nyelni nem tudtam. A csajjal beszélő viszonyba sem vagyok, annyi hogy évi egy aalkalomkor találkozunk, de akkor sem beszélünk. Most meg jön és valósággal rám veti magát hogy kövér vagyok...

Rosszul esett a dolog, és a kedvem is elment mindenféle bulizástól.

Szerintetek jogosan?


Szerintem most arra ne térjünk ki hogy kezelve van e vagy sem, mekkora vagyok mekkora nem, csak az érdekel mit gondoltok erről a hirtelen felvilágosításról?


2018. jún. 16. 20:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nagyon tapintatlan volt.
2018. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Az apai ágról hallották páran,illetve anyukám volt épp ott velem, a férjem éppen akkor nem...

Olyan dolgokat is mondott hogy ő gondolja akarunk majd gyereket, de hogy így hogyan?!


Olyan ez mintha egy fogyatékost megkérdezne az ember miért olyan amilyen, vagy egy láb nélküli embert hogy hol a lába, esetleg egy égési sérült embert hogy mik azok a hegek...

És ahogy írtam, semmi nem fűz ehhez a nőhöz. Mikor évi egyszer taalalkozunk a közös rokon miatt, akkor sem beszélünk mi egy szót sem.

2018. jún. 16. 20:57
 13/34 anonim ***** válasza:
88%
Akik meg itt a válaszolók közül okoskodtak, hogy "fáj az igazság", meg ilyenek, annak csak annyit: Akár igazság, akár nem, de a Kérdező NEM kért tanácsot ettől a nőtől, nem fordult hozzá a gondja miatt. Akkor pedig maradjon csendben. Ha nagydarab a Kérdező, ha nem, akkor is duguljon el.
2018. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nagyon nagy bunkóság. Főleg ha betegség miatt van,de egyébként is az. Én is utálom,még azt is ha jegyzik meg,hogy fogytam.
2018. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
88%
Mármint az okoskodó nő duguljon el, úgy értem.
2018. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
79%
én egyszer azért szakítottam meg a kapcsolatot egy jó barátommal, mert a férje elkezdett viccelődni a betegségemmel. Nem rossz indulatból tette, ezt tudom, de nem volt kedvem ilyen proli emberrel barátkozni. Szerint alap hogy más betegségét nem tesszük szóvá csak akkor ha a másik a kezdeményező.
2018. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%
Megértem, hogy nagyon rosszul tud esni az ilyen. Mondhatnám, hogy hagyd a fenébe, és magát minősíti vele, de nekem se lenne egyszerű napirendre térni felette.
2018. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
70%

A múltkor a trolira felszállva leültem egy 4-es ülés egyik ülésére, egy idős emberrel szembe. Ahogy elindult a troli, rögtön rákérdezett, hogy a pajzsmirigyemet nézték-e már? (Igen, kövér vagyok.)Válaszoltam neki illedelmesen, hogy igen, és nincs vele gond. Erre elkezdett ő is mesélni, hogy amikor őt '79-ben agydaganattal műtötték, akkor egy cimborája mennyire lefogyott.

Erre azt válaszoltam neki, akkor már értem, mitől gárgyult meg annyira, hogy idegen embereknek tapintatlan kérdéseket tesz fel.


Aztán ezt elmeséltem a pszichológusomnak is(mert nyilván zavart a dolog), aki elmondta, hogy a vidéki emberek, és az idős emberek elvesztik a magukkal és másokkal szembeni intimitást. Nekik már nincs olyan, hogy tabu lenne valami.

És tényleg így van. Figyeld csak meg, ha látsz két öreget beszélni, simán fültanúja lehetsz annak, hogy éppen az aranyerüket tárgyalják ki.

Szóval de, egyfelől bunkóság, másfelől meg sima kíváncsiság.

2018. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
85%
Ez oltári nagy bunkóság, én sosem kérdeznék ilyet senkitől. Akár csak egy picit husi, akár nagyon nagydarab.
2018. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
80%

Engem inkább az érdekelne, hogy az emberek a saját súlyuk helyett/mellett miért is foglalkoznak máséval?


Én vékony testalkatú vagyok, s némi túlsúlyom kizárólag derék és hastájon van, ami ruhában egyébként nem látszik. Ha valaki megjegyzést tenne rá az minden bizonnyal olyan viszontválaszt kapna, hogy megtanulná legközelebb, hogy miről alkosson véleményt.

2018. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!