Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, hogy a 63 éves anyámnak fontosabb a 82 éves anyja, mint én?

Figyelt kérdés

Minden téren, és rendszeresen az én káromra kedvez neki.


Úgy érzem, anyám nem nőtt fel, és azt is érzem, az öregasszony sosem fog meghalni.


Mitikus szörnnyé nőtt már a szemembe, aki halhatatlan, és aki uralkodik felettünk.


Nagyon fáj, hogy anyám mindenbe elém sorolja, hogy a szavam, véleményem nem számít, csak az anyja, csak az anyja...aki ezzel remekül vissza is él.



Nincs saját gyerekem, és sajnos nem is lehet.


De vmiért azt képzelem, ha lenne gyerekem, nekem onnantól kezdve ő lenne a legeslegfontosabb, és olyan nem lenne, hogy ártsak neki, anyám kedvéért, általa manipulálva.



2019. júl. 30. 21:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%
Vannak ilyen "egészségtelen" családok, ahol a generációk nem képesek leválni egymásról, a férfiakat elüldözik és végül teljesen egymás agyára mennek.
2019. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
81%
A reakcióid alapján már nekem is a nagyanyád a szimpatikusabb!:D
2019. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
89%

Ki a tapló?

Azért mert kértem hogy írj konkrét példát, hogy tudjunk hasznos tanácsot adni?!


Mert abból amit leírtál tényleg semmire nem lehet következtetni csak arra, hogy gyerekesen viselkedsz. Mert nagyon nem mindegy, hogy anyád miért viselkedik úgy a nagyanyáddal ahogy, és az sem mindegy, hogy a nagyanyád mit csinál amiért azt érdemli, hogy így beszélj róla. Ha elmész a henteshez és annyit mondasz neki, hogy adjon húst, ennyiből nem fogja tudni, hogy mégis milyet....

2019. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
37%

Hasonló cipőben járok, mint te kérdező.


És kimodom: utálom anyám anyját, nem is nevezem nagymamának, mert ilyesmi érzésem nincs felé.


Abból is herótom van, hogy ha vki. átlépi a hetedik, nyolcadik ikszet, akkor szinte kitüntetést vár, mert megvénült, és bármit megenged magának az öregségre hivatkozva.


Például, hogy rátelepszik a családtagokra, ugráltatja őket, rendelkezik az idejük és erőforrásaik felett.


Szerintem anyád örüljön, hogy 60 felett még él az anyja, és sorry, de vhogy nem tudok azzal azanosulni, hogy azért helyezi a gyerekét más polcra, mert félti az anyját.


Bocs, 80 felett már abban a korban van, hogy álljon szimkbolikusan félre, és hagyja élni a fiatalabb generációt, ne mérgezze meg az életüket.


Anyád szemében a gyerekei kellene az elsők legyenek, mert neked most kell élni, az az idő, ami most arra megy el, h. stresszelsz, kicsinálnak, már nem jön vissza.


Igen, nálunk is még él, de nem fogok sírni, ha ez egy nap másképp lesz, soksuzor én is azt érzem, az a nap mitikus, talán sosem jön el, vagy én halok meg előbb, mert tönkremegyek, le lehet pontozni, de ahogy kérdező is írta, nem mindenhol reklám-családok vannak, szeretet meg ilyesmi.

2019. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
63%

"aki halhatatlan" Akkor segítek: nem lesz halhatatlan.

Nem olyan könnyű azt elérni:D

2019. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

# 11 Szerintem az sehol nincs írva, hogy nincsenek férfiak, mert vannak.


Tök érdekes, hogy egyesek miket vetítenek bele egy kérdésbe.



Én a magam részéről legalább 15 éve leváltam, a mi problémánkat nem az okozza, h.én nem tudtam volna anyámról, főleg öreganyámról leválni.

2019. júl. 30. 21:46
 17/32 A kérdező kommentje:

# 14 ment a zöld pacsi, kitartást neked is!


a lepontozásodat megkezdték, de ne érdekeljen, akik nincsenek benne hasonló szituban, úgysem értik és éppen ezért nem releváns számunka, amiket írnak.

2019. júl. 30. 21:48
 18/32 anonim ***** válasza:
83%

nagyon titokzatos vagy - a világért el nem mondanád,voltaképpen mi is a bajod

szerintem hagyjuk ezt az egészet.

Jó éjszakát!

2019. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%

Lol ha ilyen stílusod van, nem csodálom, hogy a saját anyád is mást részesít előnyben. Tudod, attól még, hogy a gyereke vagy, nem kötelessége felnőttként elviselni egy ilyen tahó, kötekedő, szánalmas embert, mint te.

Egyébként a kérdés célja mi is pontosan? Az, hogy szidjuk veled együtt a – számunkra teljesen ismeretlen – édesanyádat? Csak mert érdemi infót nem írtál egyáltalán. A fröcsögés és mindenféle célozgazás ugyanis nem számít annak.

2019. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
84%

De basszus...ha nem vagy hajlandó konkrét példákat írni, mégis hogyan várod el, hogy értelmes tanácsokat kapj?! Mert elég durvának fested le a dolgot, de mivel nem írsz konkrétumot, így azt gondolom hogy túlzol.

Ha leváltál volna nem problémáznál azon, hogy az anyád többet foglalkozik a már igencsak idős anyjával, mint veled, a fiatal gyerekével...

2019. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!