Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyen egy "elég jó"...

Mit tegyen egy "elég jó" anya, ha a lánya 14 évesen párkapcsolatot kezd egy 17 éves sráccal?

Figyelt kérdés

1. megengedje, hogy a lánya a fiú családjánál, a fiúval egy szobában aludjon heti/havi/kéthavi rendszerességgel, ill. a srác nálunk töltse közös szobában/ágyban a lányommal az éjszakát?



2. vigye el az anya a lányát nőgyógyászhoz fogamzásgátlót felírni és/vagy vegyen neki óvszert, beszéljen neki az abortuszról, a biztonságos szexről? (mivel a lány nem dolgozik, hiszen csak 14, ezért saját keresete sincs, amiből fogamzásgátló eszközöket vehet).


3. esetleg tiltsa meg a párkapcsolatot, bár ez csak olaj a tűzre, és hiába kérné az anya, hogy még 1 vagy 2 évig ne szexeljenek, valódi kontollja úgysincs a nemi életük elkezdése felett, bármikor elkezdhetik.



4. ha párkapcsolatban él, miközben a 8. osztályt még csak szeptemberben kezdi, nyilván nem fog annyi ideje jutni tanulásra, különórákra, de még pihenésre sem, mint eddig, és akkor a közös családi programokat, tesókkal és szülőkkel való együttlétet még nem említettem.

Ez is lehet aggodalom forrása, hiszen délután 2 körül végez, fél 4-re ér haza, és a délutáni-esti óráknak most több tevékenység, program között kell megoszlaniuk, aminek egy jelentős része lesz a párjával rendszeresen együtt töltött idő, minden más róvására.



2019. aug. 8. 23:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amúgy nem tudsz mit tenni, nyilván szexelni fognak, ha akarnak.... ezek közül sajnos a kettes a legjobb megoldás, bár ilyen fiatalon ne szedjen gyógyszert (én sem szedek), inkább gumi - de itt meg fennáll a veszély, h a fiú lebeszéli róla, mert “ő majd vigyáz”, aztán ott a baj... erről is beszélj a lányodnak mindenképp!

18/L

U.i. Tudom, én sem vagyok “öreg”, de ebben a korban 4 év is rengeteget számít... 14 évesen én majdhogynem erőszakolási kísérletnek tartottam volna, ha valaki szexelni akar velem... olyan fura még csak belegondolni is, hisz’ általános iskolás voltam...

2019. aug. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

Egy 14 éves lánynak van annyi esze hogy védekezzen.Gondolom fel lett már világosítva,ha nem szülő által akkor suliban.ha az anyja vagy tudod hogy erre-arra adsz neki pénzt.simán félreteszi(én is ezt csináltam)

De én a helyedben nem engedném hogy együtt aludjanak,max 1-2 hónap után.illetve nem kell minden nap találkozniuk szerintem,szóval itt még nincs egy annyira rendszeresen együtt töltött idő.de semmiképpen ne tiltsd a dolgot.

2019. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%

Szia én nem a kérdésedre fogok válaszolni, de akár hasznos is lehet.

Anno 8.-os volt a barátnőm, én 10.-es (14 illetve 16 évesek voltunk), mikor megismerkedtünk és el kezdtünk lógni egymással, aztán a barátságból elég hamar járás lett. Az ő szüleinek nem tetszett, nem is szívesen engedték el eleinte sehova sem velem, de mindig megoldottuk, hogy találkozzunk, és tudjunk lógni. Az én szüleim sosem problémáztak rajta, nekem saját szobám volt, bármikor bezárkózhattunk, akár otthon voltak, akár nem. Pár hónap után kezdtük el "felfedezni" egymás testét illetve kicsit később szexelni is , akkor is még csak 14-16 voltunk, az én szüleim ilyen dolgokról, anyukám konkrétan rákérdezett nála ezekre, vele meg lehet beszélni, és akár iratott volna ki fogamzásgátlót is neki, vagy vett volna óvszert (vettem én), az ő szülei azt sem tudhatták, hogy járt nálam. Anyukám meg egyszer még azon a nyári szünetben felhívta az anyukáját, hogy el jöhetne nyaralni velünk, beszélgettek, persze akkor ki derült, hogy kB minden nap nálunk van a lány... Akkor főleg tiltottâk tőlem. Viszont 9.-osztályra abba a suliba kezdett el tanulni, ahova én is jártam, én akkor lettem 11.-es, még a 8. Év végén a alazakközépbe jelentkezéskor ismertem meg, és akkor kezdtünk el barátkozni. Így viszont már nem volt értelme tiltaniuk, mert úgyis megoldottuk, hogy találkozzunk, a szülei nem tudtak róla, beírtunk rengeteg plusz órát illetve nulladik órát az óra rendjébe, hogy át tudjon jönni, és anyukám is rendszeresen falazott nekünk, volt, hogy betelefonalt a suliba, és osztály kirándulásról elkérte, hogy át tudjon jönni. Anyunak sikerült azt is elérnie hogy el engedjék 15 évesen nyaralni velem (családi nyaralasnak mondta, de csak mi voltunk két hetet a nyaralóban, én akkor 17 voltam) Aztán abból is balhé lett, mert össze futottak véletlenül anyukámmal a szülei, de akkor már nem kellett vissza jönnünk a telekről, viszont ők úgy tudták, csaladi nyaralás van... 16 éves volt talán, mire már nem tiltottâk tőlem, viszont ha nem alszik nálam, nem tudott volna suliba járni, mert el költöztek vidékre a szülei, onnantól kB. Nálunk lakott, hogy ne kelljen sulit váltania, 2 évig. Én 19 évesen költöztem el otthonról, suli mellett dolgozni kezdtem, ő mindig jött velem, ahol épp szobát bérletem, vagy lakást bérletem, vagy épp mire volt pénzem, őt nem támogatták a szülei, a családi pótlékot és a családi adó kedvezményt is fekvették utána, pedig kB negyed évente egyszer volt otthon, ahogy betöltötte a 18-at, hivatalosan is hozzám költözött, és át irattuk saját névre a családiját is. Akkor főleg meg utáltak a szülei, mert "elvettük" a pénzüket. (Itt most kihagyok pár évet mert nem releváns)

Most 27 vagyok, ő 25, van egy 6 éves lányunk, most lesz elsős, szeptemberben, és várandós a második gyermekünkel,tavaszra várjuk. 2 éve házasodtunk. Saját lakásban lakunk, teher mentes, garzon, akkor voltak a szülei először, és utoljára nálunk, amikor össze házasodtunk. Most fogunk költözni egy nagyobb lakásba, és még marad megtakarításunk :) Néha írok messengeren az anyjának, évente egyszer el megyünk hozzájuk, de igazából én erőltetem, ő sosem beszél velük neten sem.

Szokták mondani haverok... Kollégák, hogy hmmm biztos ránk férne változás, mi vagyunk egymásnak az elsők. Szerintem nekünk jó így, sosem csaltuk meg egymást.

Üdv. :)

2019. aug. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

# 13 a párod 19 évesen szült, ha jól számolom.


tudott egyetemre menni vagy szakmát szerezni?

2019. aug. 11. 16:33
 15/25 A kérdező kommentje:

"a családi pótlékot és a családi adó kedvezményt is fekvették utána, pedig kB negyed évente egyszer volt otthon, ahogy betöltötte a 18-at, hivatalosan is hozzám költözött, és át irattuk saját névre a családiját is."


- ez összesen mekkora összeg volt?


- a párod most 25 éves.

de a családi adókedvezmény nem csak pár éve van? ő hogyhogy kaphatta?

2019. aug. 11. 16:37
 16/25 anonim ***** válasza:
#14 Nyilvàn nem, de ők mèg tök boldogok, a kislány épp kiteljesedik a gyereknevelésben (h honnan szereztek ilyen fiatalon házat, az rejtély - nyilván egyikük örökölt vmit ;))... majd pár év múlva lesz esedékes h rájöjjöjön, tán’ nem a gyerekpotyogtatás/ nevelés az élete értelme - vagy nem, akkor viszont a saját szintjén boldogan él majd a kislány, amíg meg nem hal. ;)” Igazáb izgalmas jövőkép... xD
2019. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

# 13 Időpont ma 03:28


Igen, 19 volt, érettségi alatt terhes volt, én 21 voltam, amikor 17 voltam, a nagypapám meghalt, életbiztosítását 3 m ftot én örököltem, és ki egészítettük hitellel, 4,5 m ftért tudtunk akkor venni egy 36 nm garzon lakást, amit ki adtunk, az fedezte a hitelt, és szobát béreltem kevesebbért, akkor költöztünk oda, amikor terhes lett, 19 évesen, én akkor 21 voltam. Mivel nem volt hivatalos munkaviszonya, csak a diákmunka, a 25500 ft alap gyest és a 12200 ft családit kapta,én nekem akkor a fizetésem 2012 ben emlékszem az akkori minimálbér, bruttó 93000 ft, nettó 60915 ft alap bérem volt, erre jött a családi adókedvezmény, meg némi műszak pótlék, kerestem kb 80-90000 ft nettó között, és sokat maszekoltam, meg más helyeken is dolgoztam, hogy meglegyünk, és ne legyen elmaradásunk, amíg gyesen volt ő lett a társasházban a gondnok, azzal is jött be még 30000 ft/hó, de suliba járt, bolti eladó és boltvezető szakmákat megcsinált felnőttképzésen, 2,5 éves volt a lányunk, mikor bölcsibe kezdtük járatni, és részmunkaidőben fix zárósként elkezdett dolgozni az auchanban, az volt az első rendes melóhelye, de már volt azóta jó pár, lépkedett ő is felfelé :) Én sem panaszkodok már anyagilag, meg munka mellett csináltam még pár szakmát.

2019. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ezt a 36 nm garzont azóta újítgattuk nyílászáró csere stb, nem rég kelt el 21,5 m ftér, és 26 m ftért vettünk egy 54 nm 2 szoba +gardróbos erkélyes panelt a lányunk sulija melletti társasházban, biztos lett volna jobb vétel is, de szerintem nagyon jó lesz így, hogy a suli közvetlen a ház mellett van, suli mellett meg ott van az ovi, és a metró is 400 m, 5 perc séta. Jövő hét pénteken költözünk.
2019. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

# 17 na, én félreértettem az egészet, mert a családi pótlék alatt azt értettem első blikkre, hogy azt a párod kapta saját maga után, mivel 20 éves korig kaphatja, ha nem egyetemen tanul tovább.


úgy értettem, hogy azt a pénzt felvették a szülei utána, merthogy hivatalosan azt a szülők kapják, de ha a gyerek külön költözik, akkor kérheti, hogy az ő saját nevére kapja.

2019. aug. 11. 20:53
 20/25 A kérdező kommentje:

"őt nem támogatták a szülei, a családi pótlékot és a családi adó kedvezményt is fekvették utána, pedig kB negyed évente egyszer volt otthon, ahogy betöltötte a 18-at, hivatalosan is hozzám költözött, és át irattuk saját névre a családiját is."


vagy mégsem értettem félre? mert ezt írtad, tehát ezt a párod saját maga után kapta akkor még, nem a közös gyereketek után, igaz?

2019. aug. 11. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!