Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyen egy "elég jó"...

Mit tegyen egy "elég jó" anya, ha a lánya 14 évesen párkapcsolatot kezd egy 17 éves sráccal?

Figyelt kérdés

1. megengedje, hogy a lánya a fiú családjánál, a fiúval egy szobában aludjon heti/havi/kéthavi rendszerességgel, ill. a srác nálunk töltse közös szobában/ágyban a lányommal az éjszakát?



2. vigye el az anya a lányát nőgyógyászhoz fogamzásgátlót felírni és/vagy vegyen neki óvszert, beszéljen neki az abortuszról, a biztonságos szexről? (mivel a lány nem dolgozik, hiszen csak 14, ezért saját keresete sincs, amiből fogamzásgátló eszközöket vehet).


3. esetleg tiltsa meg a párkapcsolatot, bár ez csak olaj a tűzre, és hiába kérné az anya, hogy még 1 vagy 2 évig ne szexeljenek, valódi kontollja úgysincs a nemi életük elkezdése felett, bármikor elkezdhetik.



4. ha párkapcsolatban él, miközben a 8. osztályt még csak szeptemberben kezdi, nyilván nem fog annyi ideje jutni tanulásra, különórákra, de még pihenésre sem, mint eddig, és akkor a közös családi programokat, tesókkal és szülőkkel való együttlétet még nem említettem.

Ez is lehet aggodalom forrása, hiszen délután 2 körül végez, fél 4-re ér haza, és a délutáni-esti óráknak most több tevékenység, program között kell megoszlaniuk, aminek egy jelentős része lesz a párjával rendszeresen együtt töltött idő, minden más róvására.



2019. aug. 8. 23:06
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
de milyen családi adókevezmény volt 7 évvel ezelőtt? azt mondod, azt is felvették utána a szülők, de ezt a fidesz akkor talán még be sem vezette.
2019. aug. 11. 20:56
 22/25 A kérdező kommentje:
2011 január 1. óta van bevezetve a családi adókedvezmény, most megnéztem, igen, akkor kaphatta a párod.
2019. aug. 11. 20:59
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia a párom lakcímileg amíg 18 nem lett a szüleihez volt bejelentve, és a szülei vették fel utána, függetlenül attól, hogy nem lakott ott már 16 éves kora óta. A gyermekünk után én kapom már 2012 óta (akkor volt meg a terhesség 12 hete illetve 2012 végén született meg a lányunk), aki most 6 éves. A feleségemnek volt pár munkahely váltása, ezért az én nevemen maradt az adó kedvezmény, volt, hogy csak azért jelentkezett egy helyre, mert indult targoncás képzés, 8 hónapot alá kellett írni utána, hogy nem lép ki, ahogy lejárt, ki lépett, de megvan a targoncás jogsija :-) Nekem meg 2011 óta ugyanaz a munkahelyem
2019. aug. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

köszi


sok jót nektek a jövőre nézve! :)

2019. aug. 12. 13:18
 25/25 anonim válasza:
Egy gyerek 14 évesen még ne szexeljen!
2020. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!