Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, nálatok alap, hogy...

Szülők, nálatok alap, hogy rendszeresen elmentek a középiskolás gyereketek iskolájába szülői értekezletre és fogadóórákra, vagy ha nem tudtok elmenni, akkor telefonon/e-mailben érdeklődtök az ofőnél és szaktanároknál a gyerek iskolai előmeneteléről?

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 18:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
69%
Apám elmegy szülőikre, de a fogadóórákon mindig nagy a sor és félévente adnak ki egy ilyen értékelőt szóval nem is kell elmennie, ha meg akar valakivel beszélni akkor fölkeresi.
2019. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
78%
Szaktanár vagyok (ofő nem): illemből menni fogadóórára nem hogy nem javallott, egyenesen ellenjavallott. Ha bármi miatt lesz értelme a tanárral való személyes találkozónak, arról úgyis tudni fog a szülő - vagy a gyereke fogja kérni, vagy a tanár, és ez időben teljesen független lesz attól, hogy mikor van az össznépi fogadóóra: amikor szükség lesz rá, akkor fogja jelezni valamelyik érintett, és akkor kell elkezdeni kommunikálni, nem pedig kivárni az évi egy-két össznépi fogadóóra idejét. Aki egy kicsit is hallott már az illemről, az nem megy oda az össznépi fogadóórára feltartani a tanárokat (akiknek semmi különös mondandójuk nincs), meg a többi szülőt (akik viszont valódi okkal jelennek meg a fogadóórán, ezért szeretnék, ha rájuk jutna ideje a tanárnak, nem azokra, akiknek se kérdésük, se problémájuk, se semmi), hanem otthon marad és a gyerekével foglalkozik, az sokkal többet ér.
2019. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
78%
Igen, mindig eljöttek, évente kétszer este 6-kor belefért neki, szerencsére nem ilyen hülye időpontra tették soha.
2019. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
78%
23. vagyok: mármint szülői értekezlet esetén. Fogadóórán általánosban volt egyszer, utána nem volt indokolt.
2019. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
12%

Az én szüleimnek eszükbe sem jut ilyesmi, mert apám nője épp mostanában ellett, anyám meg az új farok polírozásával van elfoglalva... én meg csinálok amit akarok - le se xarnak. XD Ha totál bedrogozva haldokolnék egy árokparton, az se tűnne fel nekik...😅

Szal nem, sztem nem alap, h törődsz a kölyköddel, amit egy baleset folytán a világra cartál....

2019. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
60%

"Az én szüleimnek eszükbe sem jut ilyesmi, mert apám nője épp mostanában ellett, anyám meg az új farok polírozásával van elfoglalva... én meg csinálok amit akarok - le se xarnak. XD Ha totál bedrogozva haldokolnék egy árokparton, az se tűnne fel nekik...😅

Szal nem, sztem nem alap, h törődsz a kölyköddel, amit egy baleset folytán a világra cartál...."

Vagyis szerinted az az alap, ha valaki így beszél a saját szüleiről, a szülei meg le se sz.ják őt? Sajnállak...

2019. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
89%

Nem, egyedül nevelt anyukám. Szinte mindig olyankor volt, amikor dolgozott. Amikor nem, akkor azert elment.

Általánosban felhívta az ofőt. Középiskolában már senki sem foglalkozott vele. Nem volt gond, mert jó tanuló és jó gyerek voltam.

2019. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
87%
Szülőire, ha megoldható, mindenképpen érdemes elmenni. Igaz, hogy vannak olyan információk is, amiket két A/4-es lapon is át lehetne adni, de pont azért értekezlet,mert ilyenkor vannak kérdések, amikben pl. szavaznak a szülők vagy javaslatot vetnek fel, pont ezek miatt pl. változhat is akár egy korábban kialakított program, stb. A szülői értekezleten való részvétel sokszor terhet jelent, igaz, de ne felejtsük el, hogy egyúttal egy jog is, egy fórum is, ahol tényleg az egész osztályt, közösséget érintő kérdéseket is fel lehet vetni! A fogadóórára viszont valóban akkor érdemes elmenni, ha valamilyen konkrét kérdés merül fel a gyerekkel kapcsolatban, akár probléma, pl.korrepetálásra szorul, akár tehetséggondozás is lehet a téma. De nem ítélem el azt a szülőt sem, aki tényleg csak bemegy érdeklődni, mert esetleg a gyerek otthon soha nem mesél semmit, vagy csak szeretné megismerni a tanárt. Az osztályfőnökhöz mindenképpen érdemes bemenni, legalább az első és az utolsó évben, és érdeklődni. Egy lelkiismeretes pedagógus ezt nem zaklatásnak veszi.
2019. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
100%

Szülői értekezletre szinte mindig, fogadóórára pedig szinte soha nem megyünk el.

(3 gyerek van, elég jól tanulnak, a magatartással sincs gond, otthon is és az e-naplón keresztül pedig rendszeresen látjuk az iskolai munkát is...)ciki?

2019. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
közėpiskolai szülöire az elsőre tudtam csak elmenni de az is vėgig ruhanva a våroson mert dolgoztam ,sajna többre nem tudtam elmeni mert főnőköm nem engedett el koråbban hogy oda ėrjek időben szülöire .de nekem alap volt mindig mindegyik gyerekemnėl hogy ott legyek szülöiken sajna mostani tanévben ez nem mindig sikerült.
2019. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!