Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, nálatok alap, hogy...

Szülők, nálatok alap, hogy rendszeresen elmentek a középiskolás gyereketek iskolájába szülői értekezletre és fogadóórákra, vagy ha nem tudtok elmenni, akkor telefonon/e-mailben érdeklődtök az ofőnél és szaktanároknál a gyerek iskolai előmeneteléről?

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 18:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

#7:

“- nem tartják fontosnak?

- nincs rá idejük?

- vagy mi az oka szted?”

Hát kb. pont ennyi az oka... nem tartják fontosnak, és nincs rá idejük... de nálunk bevált, a szülőin töltött idő helyett együtt vagyunk, és szépen elmondom, h mi volt a szülőin. De mondom ehhez az kell, h jó legyen a viszony, meg én elvileg kb. “mintakamasz” voltam/vagyok... 😅

2019. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
92%
Szülőire elmentek (anya, vagy ha nem tudott, akkor apa). Fogadóóránál megkérdezték, hogy szeretném-e, hogy beszéljenek valamelyik tanárral.
2019. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%
Évek óta nem lehet konkrét infót közölni gyerekről a szülőiken, személyiségi okokból. Ahol ezt betartják (a gyerekeim iskolája pl ilyen) a napirendi témák a kirándulás ára, az osztálypénz, a tavaszi szünez ideje és hasonlók. Igazság szerint egy fénymásolt lapon kiküldhetnék. Én a két gyerekére két okból megyek. Hozzáteszem, időm és munkám megengedi, nem kell erőltessem. A nagynál én szedem az oszzálypénzt. A kicsinél mert roppant elszáltak a szülők és nem szeretném ha még az énektanárnak is megszavaznának egy wellnesshétvégét a hátam mögött. A gyerek tulajdonképp nem nyer, nem veszít vele, bár egynémely szülőtárs viselkedésén néha napokig röhögünk itthon.
2019. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 Metionin ***** válasza:
56%
Szülőire évente egyszer elment anyám, illetve negyedikben 2x. mert akkor fontos dolgokról volt szó. Egyébként vagy nem ment vagy volt hogy én ültem be. Több faluból/városból jártunk oda, nem mindenkinek a szülője ért rá munka után még órákat buszozni. Ráadásul a szülői mindig olyan 5 körül volt, anyám 4ig dolgozott, a suli városa meg egy óra busszal. Még ha pontosan 4 után indult volna busz, akkor sem ért volna be időre. Szabit meg ezért nem vett ki. Amikor el tudott jönni, azt úgy hogy hamarabb hazament a munkából és másnap vagy hétvégén ledolgozta.
2019. aug. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
68%
Bevallom egyszer mentem el szülői értekezletre, és elegem is lett belőle. A sok idióta szülő , aki azt hiszi az ő fiacskája, lánykája a tökéletes, akik nem arról beszélnek amiről kell, hanem minden más felesleges dolgokról. AMikor a szülői ami jó esetben max 1 órásnak kéne lennie, 3-4 órás lesz. Így a tanárnak mondtam, hogy sem időm, sem idegem nincs erre. Minden fogadó órára elmentem, ahol a tanár fél óra alatt elmondta azt, ami a szülőin 4 órába került, mert pár szülőnek szereplési vágya volt.
2019. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
80%
Nekem már felnőtt a gyerekem. Soha egyetlenegy szülői értekezletet sem hagytam ki, s majdnem minden fogadóórára elmentem.
2019. aug. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
86%

Szülő vagyok. A gyerekeim minden szülői értekezletére elmentem. Tettem mindezt apaként. Fogadóórákra nem mert nem volt gond velük. Néha e-mailben érdeklődtem.

43F két gyerek apja

2019. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
87%
Nekem általános iskolában szinte mindegyik szülőin ott volt anyu, fogadóórára sose ment, annak semmi értelme. Középiskolába szülőire se ment, teljesen felesleges, osztálypénz stb a téma, amit egy lapra úgyis leírnak. Nem a dedó az már, a gyerek úgyis tanul ha akar, nem ezen fog múlni
2019. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szüleim vagy nem érnek rá munka miatt, vagy rengeteg dolguk van, vagy egyszerűen csak nincs kedvük, mert az osztályfőnöki 3/4-e a hiányzásokkal, igazolatlan órákkal, és azzal telik, hogy drága ofőnk keresi a papírokat, amiket fogalma sincs, hova rakott. Olyan fontos dolgokról sosem esik szó (szünetek, ki hogy viselkedett, milyen programok lesznek, miket kell befizetni, de azokat is osztálypénzből megoldjuk), ezeket többnyire úgyis külön megtudjuk a szaktanároktól, mert ők gyakran előbb tájékoztatnak minket, mint az osztályfőnök.

Fogadóórára meg minek menjenek, ha sosincs velem gond?

2019. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim válasza:
74%
Soha nem volt egy db-on sem. 4ig dolgozik, a szülői 4kor kezdődik , az iskolám 2 óra kocsi út :) nem zavart, hogy nem ment rá, amúgy se rólam beszélnek a szülőin hanem kirándulások stb
2019. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!