Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, nálatok alap, hogy...

Szülők, nálatok alap, hogy rendszeresen elmentek a középiskolás gyereketek iskolájába szülői értekezletre és fogadóórákra, vagy ha nem tudtok elmenni, akkor telefonon/e-mailben érdeklődtök az ofőnél és szaktanároknál a gyerek iskolai előmeneteléről?

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 18:47
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik fiaméra mindig elmentem, a kisebbik is gimis már, jövőre végez, az övére csak úgy 70%-ban, mert volt, hogy aznap melóztam, ill. egyszer simán elfelejtettem. A nagyobbiknál még úgy-ahogy volt értelme, bár egyszer majdnem leütöttem a matektanárt, a kicsinél viszont semmi értelme, mert amit elmondanak általános információ, az vagy fent van a honlapon, vagy az ofő elküldi e-mailben. Már jegyzetelni sem szoktam. Néha megnézegetem a kis noteszomat, amit valamikor 2003-ban nyitottam kifejezetten szülőikre, látom, hogy egyre kevesebbet írtam, aztán pár éve már egy sort se. Fogadóórán kétszer voltam, egyszer a nagy matektanáránál, egyszer meg a kicsi hittantanáránál kb. tíz éve. Nyilván érdekel, mi a helyzet, de mint fentebb írták, személyes dolgokat nem lehet megbeszélni, max. olyat, ami az osztály nagyobb részét érinti (pl. hogy minek vittek boros kólát az osztálykirándulásra :-D) de a többi tényleg annyira általános infó, hogy egy e-mailben elfér. Így nem is volt lelkifurim mikor elfeljtkeztem róla.
2019. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
88%

Én kollégiumban voltam,mert más városban tanultam,ráadásul nagy mamám nevelt,így ő tényleg ritkán jelent meg a szülőiken. Viszont egy erős 4,5 ös átlaggal végig vittem a középsulit. Nem is nagyon kellett utánam érdeklődnie,mert mindent elmondtam neki otthon hétvégén.

Azóta már nekem is vannak gyermekeim. Igaz még csak általános iskolás az egyik, és van két óvodás. Az iskolásnál azt vettem észre,hogy van egy két buzgó mócsing szülő,akik mindent akarnak,mert mindent tudnak,szinte levegőhöz sem engedik a többieket. Így oda csak akkor megyek,ha az ofő külön kéri. Én szülői előtt felhívom,és megkérdezem,hogy mi a helyzet. Ilyenkor nagyvonalakban elmondja hogy miről lesz szó,és azzal fejezi be a mondókát,hogy úgyis kapnak erről írásbeli tájékoztatást. Az ovisoknál még mindegyiken ott voltam. Nekik azért nehezebb lenne elmondani hogy mi is fog a jövőben történni. Viszont a faliújságon mindig kiírják a dolgokat. A Facebook csoportokban pedig napi rendszerességgel tájêkoztatva vagyok mindenről.

2019. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
73%

Már akkor sem láttam értelmét amikor én iskolás voltam. Sajnos a pedagógusok egyre alkalmatlanabbak és elképesztő baromságokkal zaklatják szegény gyerekeket.

Akkor volt az utolsó szülőim amikor az osztályfőnök lecseszte az egyik kisfiú szüleit, hogy ha ilyen jó töriből meg angolból akkor miért nem tudja a matekot megtanulni, hajtsák jobban. Nekem itt elegem volt, ekkora baromságot életemben nem hallottam. Kínozzuk a matekkal szegény gyereket akinek semmi affinitása nincs rá és már most tudják, hogy nem ilyen irányba fog elmenni.

És még megannyi értelmetlen cseszegetés és isteníteni azokat a gyerekeket akik bemagolnak mindent. Két választásom van, vagy minden szülőin kiosztom a kedves oktatókat vagy nem megyek. A gyerek érdekében inkább nem megyek mert aztán minden tanár szivatni fogja.

2019. aug. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
41%

Első vagyok


Hát... Igazából annyira nem borítana ki, mert amúgy nem érdeklem őket, csak ugye adni kell a látszatra. Sosem tudom, miről volt szó, szerintem ők sem igazán, csak ugye az ofőnek látnia kell, milyen király szülők is ők, amiért ennyire figyelnek a gyerekükre

2019. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Most már egyetemen vagyok, de amíg általános/középiskolába jártam addig az volt a menet, hogy ha külön mondták bent suliban, hogy a kövi szülőier jó lenne, ha mennének a szülők, akkor ment vagy anyu, vagy apu, azon kívül szülőikre nem mentek, nem hangzott el semmi, amit előtte-utána én nem tudtam volna nekik mondani, vagy nem lehetne e-mailben elküldeni. Ha volt tanár-szülő konferencia, akkor egy-egy tanárral ha volt valami szitu, akkor foglaltak időpontot, de nem volt olyan sem túl gyakran.

Ezzel amúgy nem volt baja sem az osztályfőnökömnek, sem nekem, szüleim tudták, amit tudni kellett, és nem kavarodtak bele a felesleges hisztikbe, amiket egyes szülők kezdtek alkalmakkor.

2019. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám ott volt az összes szülőin, fogadóórára viszont egyszer sem ment.
2019. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
86%
Én is a gyerek vagyok, de amíg a közoktatásban voltam anyukám mindig elment. Apám már egy másik téma...
2019. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!