Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Magyarországon a gyerek az...

"Magyarországon a gyerek az első". Tényleg a gyerek az első?

Figyelt kérdés
A többiek meg le vannak...?

#gyerek #egyedülálló #nyugdíjas #gyerek nélküliek
2019. aug. 19. 11:23
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
Valószínűleg ha magyarország tényleg élhető lenne és nem kéne a lakosság nagyrészének a minimálbérből megélni akkor nem kéne ilyen propaganda sem.
2019. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 dellfil ***** válasza:
100%

Sehol sem szabadna ilyesmit terjeszteni, hogy a ".... első". (A "...." helyébe bármi kerülhet.)

Ez alapvető hazugság, tévedés, hogy ne mondjam megtévesztés. Egy hamis, ronda lózung. Igazi tartalom nélkül. És nem csak Magyarországon hülyeség ilyennel etetni, főleg úgy nem , hogy még ki is hangsúlyozza: "Magyarországon".

Igen? És mondjuk Finnországban? Ausztriában? Franciaországban? Japánban? Stb. stb. ? Hottentottiában? Ezekben nem?

Szerencsések. Vagy mi is szerencsések vagyunk? Mert csak mondják, és nem úgy van? Azaz a helyén kezelik - gyakorlatilag - dolgot? Csak mondás, és - szerencsére - semmi több.


dellfil

2019. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Biztos én vagyok túlságosan baloldali, de nekem erről a reklámról mindig a tranzitzónában ellátás nélkül várakoztatott, éheztetett kisgyermekes családok jutnak az eszembe. Csodálom, hogy valamelyik ellenzéki párt, vagy legalább a Kutyapárt még nem lovagolta meg ezt a témát egy plakátkampány formájában.
2019. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, a megélhetés fontosabb. Mi a jobb? Megadni a gyereknek mindent, amit tudsz, vagy mélynyomorban felnevelni?

Semmire csak a buckalakók szülnek purdét.

2019. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a többiek le vannak szarva. Ha nincs legalább 3 gyereked, akkor nem jár neked semmi kedvezmény, főleg nem a CSOK miatt feldrágult ingaltanárakból. Fizess csak 40 milliót egy egérlyukért.
2019. aug. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy normálisan működő országban így tudom elképzelni:

- A dolgozó, adófizető állampolgárok az elsők. Egyszerűen azért, mert ők teremtik elő a forrásokat. Ha ők kvázi normális fizetést kapnak, működő egészségügyet, oktatást tapasztalnak maguk körül, maguktól is szívesebben vállalnak majd gyereket.

- A második helyen vannak a már megszületett, élő gyerekek. Akiknek szintén jár a minőségi oktatás és egészségügy, valamint egy élhető jövő képe hogy ne menjenek innen el.

- Harmadik helyen vannak a nyugdíjasok, akik már ledolgozták a maguk részét, és szeretnének életük utolsó éveit békében és nyugalomban tölteni. Normális nyugdíjból, hogy ne szoruljanak rá a gyerekeik támogatására, mert akkor meg a gyerekeik nem tudnak sajátot vállalni.

- Utolsó helyen vannak a még meg nem született gyerekek akiket jelenleg az első helyre tolnak. Miért? Mert még nem születtek meg, de ha az országban élő és dolgozó emberek tapasztalatai kedvezőek, akkor lesznek majd gyerekek.


Amúgy szerintem a bolygó túlnépesedik és felesleges sok gyereket vállalni (nálunk is csak azért nyomják, hogy legyen ki fizesse a nyugdíjat) Országunkhoz kb hasonló méretű Írország, ha jól emlékszem 4,5 millió lakossal, vagy ott van Izland, ahol fél millió sincs a lakosság száma. Nem a szám a lényeg. Sok erdő és természetes terület kéne, kevesebb ember. De az csak magánvélemény.

2019. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
Szerintem hiába van sok gyerek ha mindegyik elmenekül innen amint tud.
2019. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17., hú de igazad van. Már válaszoltam, mi várjuk az unokát, ha olvastad a kommenteket, de tény és való, hogy az alapokat már a lányom is kint szerezte meg a babaprojekthez. Itt kutyavalagát nem keresne, pedig nemcsak sima szakmája van. Üzletvezető-helyettesként szerezte meg azt a tőkét, amit. Hol? Ausztriában. Csúcs. Aki sokat akar keresni, az menjen magánpraxisban orvosnak, egy beteg 10-nél kezdődik alkalmakként (csak egy példa), vagy lehúzhatja magát a retyón középkategóriás munkaerőként. Legyen az bármi. Mindenki helyettesítse be a saját munkáját...
2019. aug. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan.. Én tanár vagyok, a mi iskolánk pedagógiai programjában is szerepel, hogy "gyerekközpontú intézmény". Tök jól néz ki, csak épp nem igaz. Például órarend készítésnél a legutolsó szempont, hogy dupla tesi után ne legyen már a dupla matek fakultáció, esetleg kémia labor. A lényeg, hogy a tesitanár mikor ér rá.

Jól hangzó szlogenek ezek.

2020. szept. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!