Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennének fel kölcsönt, nagy...

Vennének fel kölcsönt, nagy összegben a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Adott egy szitu, ahol van egy nő és férfi, házasok, közös pici gyerekkel, jól élnek, néha van nagyobb vita. A nő nem dolgozik, nem is kap gyed-et, nem visz a kasszára be pénzt, semmit, nem is vitt be soha. A férfi dolgozik, de feketén, nincs bejelentve, emellett viszonylag jól keres (kb. 300e Ft). Férfinek szülei nincsenek, meghaltak. A nőnek élnek mind a kettő. Lakást akarnak venni, van a férfinak összegyűjtött pénze de az csak a felét teszi ki, annak a lakásnak amit kinéztek, a lakás mindenképp közös névre kerülne!! Hitelt akarnak félvenni (3,5m Ft) de ugye így nem kapnak. Azon gondolkoznak, hogy megkérik a nő valamelyik szülőjét, hogy vegyen fel kölcsönt a szülő a nevére és a férfi fizeti minden hónapban rendesen a hitelt.


Ha ti lennétek a nő valamelyik szüleje mit tennétek? Vennétek fel kölcsönt így a nevetekre, ebbe a szituba?


2019. szept. 6. 14:33
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem. Mégha tényleg minden jó szándék meg is van az illetöben, bármikor lehet belöle munkanéküli, meg érheti baleset vagy komoly betegséget kaphat, ami miatt nem tud dolgozni, söt akár meg is halhat valamiben, meg egy válás is elöfordulhat - és akkor a szülök nyakan marad a hiteltörlesztés.
2019. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Soha semmilyen körülmények közt nem vennék fel hitelt más nevére. Egyébként mik a tervei ennek a párnak? A férfi egy forint nyugdíjra nem lesz jogosult gyakorlatilag, hiába keres viszonylag jól.

A nő szintén nem fog. Miért nem dolgozik?


Egyébként ez a szitu azért is necces, mert nem a saját gyerekük fog fizetni, hanem annak a párja. Mi van, ha összevesznek, szétmennek? A gyerekeben csak jobban bízik az ember.

Én elzavarnám dolgozni a nőt. Egyrészt hitel képes lesz, másrészt rögtön kevesebbet kell felvenni, ha pár hónapig elrakják a fizuját.

2019. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Metionin ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem. Ha a nőnek volt esze a semmire, nulla munkaviszonnyal a háta mögött leszülni, akkor dolgozni is legyen esze. Az eszükbe se jutott, hogy így többek között nyugdíjuk sem lesz?
2019. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Kemény tanulópénzt fizetek, mert megtettem.
2019. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vennék fel hitelt. Nem a férfi az oka, vagy az unoka, hanem a gyerekem. Aki eltartatja magát es a gyereket a férjével, akinek szinten nem beton biztos a munkahelye.
2019. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és a lányom miatt.

Ugyanis: A vejemre értelemszerűen nem alapozhatom a hitel visszafizetését. (A feketemunka miatt egy lábtörés esetén is bedőlhet a hitel, hiszen még táppénz se jár neki)

A lányom nem dolgozik és nem is áll szándékában. Ő nem tud fizetni.

A szülők jövedelme ha jól értem, nem sok mindenre elég. Jön egy betegség és rögtön ők szorulnának támogatásra. Ne adj isten meghal valamelyikük. Nekik már inkább az idös korukra kellene gondolniuk, hiszen a lányuk nyilván nem fogja öket tudni támogatni.

2019. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
32%
Hát aztat nem értem, hogy a nőnek se jövedelme, se munkaviszonya, akkor miért kerülne közös névre a lakás? A nőnek mi köze akkor a lakáshó, ha egy fillért nem rakott bele? Válásnál meg majd követelné a felit.
2019. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ez a vita. Még ha igent is mondanának a szülők, sehol nem fognak minimálbérre 3,5 millió hitelt adni nekik. Még 1 milliót sem.
2019. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem, épp elég csalódás lenne hogy a lányom ingyenélő eltartott lett. Mi a biztosíték hogy nem mentek szét? Akkor fizethetem a hitelt életem végéig mert a lányom úgyse fog dolgozni.
2019. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Főleg, ha van még egy gyerekem, mert azzal szemben sem lenne becsületes ez, hogy én szülőként, hitelt veszek fel a másiknak.
2019. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!