Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennének fel kölcsönt, nagy...

Vennének fel kölcsönt, nagy összegben a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Adott egy szitu, ahol van egy nő és férfi, házasok, közös pici gyerekkel, jól élnek, néha van nagyobb vita. A nő nem dolgozik, nem is kap gyed-et, nem visz a kasszára be pénzt, semmit, nem is vitt be soha. A férfi dolgozik, de feketén, nincs bejelentve, emellett viszonylag jól keres (kb. 300e Ft). Férfinek szülei nincsenek, meghaltak. A nőnek élnek mind a kettő. Lakást akarnak venni, van a férfinak összegyűjtött pénze de az csak a felét teszi ki, annak a lakásnak amit kinéztek, a lakás mindenképp közös névre kerülne!! Hitelt akarnak félvenni (3,5m Ft) de ugye így nem kapnak. Azon gondolkoznak, hogy megkérik a nő valamelyik szülőjét, hogy vegyen fel kölcsönt a szülő a nevére és a férfi fizeti minden hónapban rendesen a hitelt.


Ha ti lennétek a nő valamelyik szüleje mit tennétek? Vennétek fel kölcsönt így a nevetekre, ebbe a szituba?


2019. szept. 6. 14:33
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a férfi fizet gyakorlatilag mindent (neki van félretett pénze, ő fizetné a hitelt).. Nem támogatnám abban egyik rokonomat se, hogy ingyenélő parazita legyen. Tehát nem segítenék.
2019. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
88%
Én nem.
2019. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
91%
“soha nem volt ingyenélő, becsületes ember“ versus “feketén dolgozik, nincs bejelentve” - azért érzed itt az ellentmondást te is, ugye??
2019. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
A nő nemsoká megy el dolgozni, a baba váratlanul fogant meg és komplikációk voltak eddig, nem súlyosak, de voltak, de nem akarták elvetetni. A nő a gyerek előtt azért nem dolgozott, mert ápolta a nagyszülejét 0-24-ben akivel nem tudott foglalkozni a nő szüleje, mert dolgozott és így beszélték meg, hogy az unoka lesz az öreg mellett. Közbe a férfi megismerkedett a nővel, majd miután a nagyszülő meghalt kiderült, hogy a nő terhes maradt, állítólag nem tervezett mert védekeztek de valami hiba becsúszhatott, amiről nincs információm. A férfi jelenleg van feketén, ő dolgozott ezelőtt, de így azt mondja, jobban megéri ameddig össze szedi magát anyagilag, hogy gyűjtsön még egy kicsit, utána leszerződtetik. Tudom én is, hogy ez így büntetendő jogilag, de ez van... Köszönöm a válaszokat. Nem várok több hozzászólást.
2019. szept. 6. 17:36
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem nevezed meg saját magadat a történetben? Kicsit zavaró ezek a "nő, férfi, öreg, nö szüleje stb" megnevezések. Ez egy anonim oldal, nyugodtan beszélhetsz saját nevedben is.


A témához szólva meg alap, hogy más részére nem szabad hitelt felvenni, többen leírták, miért.

2019. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Mindegy az én kilétem ebben a történetben. Csupán kíváncsi voltam mások véleményére. Nem akartam beszólásokat kapni, mivel itt szokás, ezért akartam elmesélni a történetet, függetlenül, az én véleményemet figyelmen kívül hagyva, illetve hogy mindenki a saját döntését írja le, nehogy befolyásolja az enyém.
2019. szept. 6. 19:12
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék a szülő,nem mennék bele.Én viszont vettem fel anyámnak 2 milliót a nevemre,szépen fizeti azóta is,ezzel húztam ki a rossz helyzetből.Volt köztünk kisebb vita múltkor valami miatt,pedig soha nem veszekedtünk,de fel se merült benne hogy ez miatt kibaccon velem.
2019. szept. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
70%

17-es: "Hát aztat nem értem, hogy a nőnek se jövedelme, se munkaviszonya, akkor miért kerülne közös névre a lakás? A nőnek mi köze akkor a lakáshó, ha egy fillért nem rakott bele? Válásnál meg majd követelné a felit."


Teljesen mindegy, hogy a lakás közös névre kerül vagy sem, akkor is a feleségnek válás esetén JÁR a fele!

Ugyanis a házasság JOGILAG vagyonközösség, azaz MINDEN, amit a házasság alatt szereznek, fele arányban kettejüké. (Az örökölt vagy ajándékba kapott vagyon nem szerzeltt, hanem kapott vagyon, az nem lesz közös)

2019. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
50%

Ez röhej kategória 😃


Tudod... ha még valami vállalkozásba fektetnének, mutatnának hozzá üzleti tervet, elképzeléseket, látná az ember, hogy ez bizony pénzt tudna hozni!

...de itt szó sincs ilyenről. Egy feneketlen pénznyelőt látok csak abban a lakásban 😃

2019. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék fel. Ez üzlet, abban nincs se barátság se család. Családcentrikus vagyok, de az ilyen fajta pénzügyekben a saját érdekemet helyezem előtérbe. Akkor is ha tudnám, hogy valószínűleg fizetné, de feketén dolgozik, bármikor kicseszhetnek vele. Történhet akármi, baleset stb... Akkor nekem fizetnem kellene, mert ha ráadásul a nevemen van, nem cseszek ki magammal hogy nem fizetem, hiszen úgyis rajtam hajtanák be. Ennél fogva nem is vállalnám... Se nem adok kölcsön, se nem leszek kezes, se nem veszek fel hitelt senkinek.


Ezt nekik kell megoldaniuk most. Az asszony ahogy tud, menjen el dolgozni. A férfi jobban járna egy bejelentett munkahellyel, s akkor lenne esély a hitelre is.

2019. szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!