Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék magammal elhitet...

Hogyan tudnék magammal elhitetni olyan dolgot, ami nem igaz?

Figyelt kérdés

Olyasmi kaliberű dologról van szó, hogy:

Vett édesanyám egy kocsit nekem, de bűntudatom van, mert szerettem volna én fizetni saját pénzből, és a mindennapokban idegesít ez a tudat, hogy ő vette nekem...

(és az elkövetkezendő ~5 évben nem tudnám visszafizetni neki, csak később)

És alig bírok így odafigyelni, nem telik el nap anélkül, hogy ne gondolnék rá.


Van valami módszer esetleg, hogy elhitessem magammal (legalább addig amíg nem tudom visszafizetni neki az árát), hogy én vettem magamnak saját pénzből?


Vagy nekem az is elég, ha tudnék máshogyan nézni arra az autóra. De nem megy. Minden nap a fejemben van, akár 4-5 órán át. Már szinte ránézni is utálok arra az autóra. Persze ez egy álomautó, de nekem ez túl sok... és emiatt bűntudatom van...


Egyszerűen nem bírom így élni a hétköznapjaim, hogy folyamatosan erre gondolok... mikor pl. leülnék olvasni egy könyvet, akkor is végig az eszemben van.


Bármi ötlet?



2019. szept. 7. 20:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Örülj neki. Havonta törleszd vissza.
2019. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
Add vissza. Aztán vegyél magadnak ha lesz rá pénzed. Annyira csak nem szar érzés ha elfogadtad.
2019. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#2 Nem volt más lehetőségem. Ajándékba kaptam. A legtöbb ember örül az ajándékoknak, köztük egyébként én is. De nem egy ilyen drága dolognak, amire igazából nincs is nagyon szükségem.

Én csak azt szeretném megszüntetni, hogy ne ezen kattogjak 0-24. Kezdek beleőrülni ebbe az egészbe...

2019. szept. 7. 21:15
 4/23 anonim válasza:
78%
Add nekem b*szod, oszt vegyél egy swiftet 200-ért.... lol
2019. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Tord ossze, es akkor azon fogsz kattogni. Hajra.
2019. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem tetszik. De nagyon szar érzés úgy beleülni, hogy nem én dolgoztam meg érte. Nem kértem, főleg nem ilyen fiatalon, ráadásul egy ilyen drága autót.

Ha lenne a családban egy Swift, meg ez az autó, akkor inkább a Swiftet használnám, aztán majd ha ki tudom fizetni a családomnak/édesanyámnak az autó árát, akkor bűntudat nélkül tudnám használni.

Egy részem szeretné használni az autót, de így nem tudok tanulni/dolgozni a mindennapokban, mert folyamatosan ezen jár az agyam. Néha sikerül elterelni pár órára a figyelmemet erről, de rendszeresen visszatérnek ezek a gondolatok. Gondoltam kiírom ide, hátha az segít rajtam, vagy itt valaki már átélt hasonló helyzetet, és tud rá valami megoldást...

2019. szept. 7. 21:29
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
És, ha addig úgy kezeled, hogy az övé, te pedig használod? :) Ez részben nem lenne számodra akkora hazugság, így könnyebben el tudod fogadni. Miután pedig kifizetted, utána nem lesz gond. :)
2019. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%
De ráérsz hallod. Menjél a bányába dolgozni, nem fogsz ilyenekre gondolni.
2019. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
#7 köszi a tippet, megpróbálom
2019. szept. 7. 21:35
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
"Te most dicsekszel, vagy panaszkodsz?"
2019. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!