Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék magammal elhitet...

Hogyan tudnék magammal elhitetni olyan dolgot, ami nem igaz?

Figyelt kérdés

Olyasmi kaliberű dologról van szó, hogy:

Vett édesanyám egy kocsit nekem, de bűntudatom van, mert szerettem volna én fizetni saját pénzből, és a mindennapokban idegesít ez a tudat, hogy ő vette nekem...

(és az elkövetkezendő ~5 évben nem tudnám visszafizetni neki, csak később)

És alig bírok így odafigyelni, nem telik el nap anélkül, hogy ne gondolnék rá.


Van valami módszer esetleg, hogy elhitessem magammal (legalább addig amíg nem tudom visszafizetni neki az árát), hogy én vettem magamnak saját pénzből?


Vagy nekem az is elég, ha tudnék máshogyan nézni arra az autóra. De nem megy. Minden nap a fejemben van, akár 4-5 órán át. Már szinte ránézni is utálok arra az autóra. Persze ez egy álomautó, de nekem ez túl sok... és emiatt bűntudatom van...


Egyszerűen nem bírom így élni a hétköznapjaim, hogy folyamatosan erre gondolok... mikor pl. leülnék olvasni egy könyvet, akkor is végig az eszemben van.


Bármi ötlet?



2019. szept. 7. 20:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
89%

Jó szívvel adott ajándékot el kell tudni fogadni. Ez a pénzáramlás leckéjének egyik alapfeltétele.


A másik, hogy kezeld kölcsönként. Ezt most kaptad, később majd te adsz anyukádnak (vagy másnak) olyat, ami számára akkor (már vagy még) erőn felüli.


Ezek a dolgok így működnek. Mindig az tud segíteni a másikon, aki tőkeerősebb.


Egyébként meg nem tudom, milyen autód van, mindenesetre ha nem egy szakadt valami, az igényes megjelenést biztosít neked, és ez például az üzleti életben sokat számít.

2019. szept. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Azoknál van a megoldás, akik azt írták, hogy részletekben fizesd ki neki az autót. Akkor lényegében olyan, mintha hitelre vetted volna, ergó már megkaptad, a tiéd, csak még nem fizetted ki.
2019. szept. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Kistál_és_a_bor válasza:

Óooh...

De sokan féleeéertik...

..hogy csináld (ez-tés-ezt) és ENNYI.

Meg, hogy "engedd el". De sok helyen hallom.

Oké, de HOGYAN? Egy-egy sp. esetben pontosan hogyan működik az elengedés...

Áááhhj...

2021. febr. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!