Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak mindenáron...

Miért akarnak mindenáron elkényeztetni a szüleim és elhalmozni mindennel, amit nem is akarok?

Figyelt kérdés

Múltkor is elrángattak a boltba és vettek egy csomó ruhát,amire nincs is szükségem,mert nekem jó lett volna a régi.Elvittek cipőboltba és kaptam egy cipőt,persze nem is azt kaptam meg,ami nekem tetszett,hanem ami nekik.Igazából ők kényszerítik rám az akaratukat,ők akarják megmondani milyen ruhába járjak.

Meg most mentem egyetemre,szóval jól jött egy laptop.Nekem elég lett volna valami olcsó,használt leptop.De nem,a szüleim szerint nem jó a használt és mindenáron valami nagyon drága laptopot kell venni 180 felett.De minek??Én nem szoktam játszani rajt,kizárólag netezésre meg excel tábla töltögetésre használnám,ahhoz meg teljesen felesleges egy csúcstechnológiás vadiúj laptop.

Meg intéztek mobilnetet is a telefonomra,amire megint semmi szükségem.Amióta van,egyetlen egyszer nem használtam,mivel van ingyen wifi is.Ez is teljesen felesleges,csak a pénzt viszi.


Persze amire tényleg szükségem lenne,pl egy erőemelő térdgumira vagy 5 kiló fehérjeporra,azt viszont nem kapom meg.Szóval igazából nem is mondhatom,hogy elkényeztetnek,inkább rám erőltetik az akaratukat meg azt a látszatot akarják kelteni,hogy én valami menő gyerek lennék.Pedig amúgy egy prolinak tartom magam,engem nem érdekel a divat,én még mindig a 6 éves szakadt cipőmbe járok,meg általános iskola 6.osztály óta ugyan azt a hátizsákot hordom,már évek óta ugyan azokat a ruhákat hordom,olyat is ami lyukas vag kezd rongyosodni.

De ha már mindenáron pénzt akarnak költeni,akkor azt lehetne értelmesebb dolgokra is.

Pl.hogy jöjjek taxival amikor van bérletem.De akkor rakott krumpli a vacsora,amiben nincsen semmi tápanyag,kajára már sajnálják pénz,csak minden drága szar ruhákra nem



2019. szept. 13. 01:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
76%
Akkor ha nyavajogni tudsz akkor szólj a szüleimnek ott hagyod az egyetemet és elmész dolgozni ennyi .amúgy igazi hálátlan nyávogos gyerek vagy .
2019. szept. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Amit akarok azt viszont nem veszik meg,csak azt erőltetik rám,amit ők akarnak.

Azon a laptopon egy csomó pénzt lehetett volna spórolni és meg lehetett volna venni azt a rohadt térdgumit.Nem kell nekem cipő se laptop,se mobilnet.Nekem az a rohadt térdgumi kell.

Azt a laptopot 2x kapcsoltam be azóta,nagyon megérte megvenni 180-ért...Mobilnetet egyszer sem használtam.

Végülis maguknak vették inkább,nem nekem.

A kedvenc cipőmet meg már ki ks dobták,azt mondják nem járhatok abban.

2019. szept. 14. 11:40
 23/37 anonim ***** válasza:
93%
Menj el suli mellett dolgozni, es vedd meg azt a terdgumit. Vagy add el a laptopot, es vedd meg annak az arabol, ha ennyire kell, csak ne sajnald mar magad ennyire kerlek. Tegyel ellene, ha vmi nem jo.
2019. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
65%

Én is azt javaslom, hogy menj diákmunkázni!


Nagyon jó szociális fóbiára, nagyon jól tágítja a komfortzónádat az, hogy ráerőlteted magadra a kimozdulást, ügyintézést, munkatársakkal és vásárlókkal való kommunikáció! 🙂


A kolesz viszont tényleg halálos 🙁

Azt javaslom, hogy próbálj elvonulni ilyenkor természetbe, parkba... ott leülsz egy jó helyre, ahonnan belátni a teret, és olvasol, vagy használod a mobilnetet 🙂

2019. szept. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Pesten a parkban is van wifi,szóval ott sincs szükség mobilnetre.

Azt szoktam csinálni,késő estig kiülök egy térre és ott ücsörgök egyedül,órákon keresztül,legalább nem kell a szobában lennem


Meg akkor is a régi szakadt cipőben fogok járni,ami 2013 óta megvan.

2019. szept. 14. 18:15
 26/37 anonim ***** válasza:
74%
Te valami 8 kerületi gyerek vagy mert ott van ingyen wifi sok megnéztem de azok nem olyan gyorsak ,és akkor járjál nyugodtan szakadt csövesnek kinézve.
2019. szept. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
69%
Jól teszed 😃😃 akkor nem kicsit hasonlítunk
2019. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

A nemtudomhanyadik válaszoló vagyok, aki azt mondta, hogy becsüld meg a szüleidet. Olvasgatom a válaszokat közben, szóval az egyetem nem a Te választásod volt, ráadásul koliba kerültél szociális fóbiával. (Ugyanez volt velem is, ugyanazt csináltam, amit Te, kiültem órák hosszat valami off helyre, csak ne a szobában legyek.)

Milyen szakon tanulsz? Mi érdekel?

2019. szept. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
A kerdezo annyira hasonlit egy masikra aki egesz eleteben leltarozni szeretne
2019. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Nem akarom leírni hol tanulok,nehogy felismerjen valaki
2019. szept. 15. 13:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!