Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak mindenáron...

Miért akarnak mindenáron elkényeztetni a szüleim és elhalmozni mindennel, amit nem is akarok?

Figyelt kérdés

Múltkor is elrángattak a boltba és vettek egy csomó ruhát,amire nincs is szükségem,mert nekem jó lett volna a régi.Elvittek cipőboltba és kaptam egy cipőt,persze nem is azt kaptam meg,ami nekem tetszett,hanem ami nekik.Igazából ők kényszerítik rám az akaratukat,ők akarják megmondani milyen ruhába járjak.

Meg most mentem egyetemre,szóval jól jött egy laptop.Nekem elég lett volna valami olcsó,használt leptop.De nem,a szüleim szerint nem jó a használt és mindenáron valami nagyon drága laptopot kell venni 180 felett.De minek??Én nem szoktam játszani rajt,kizárólag netezésre meg excel tábla töltögetésre használnám,ahhoz meg teljesen felesleges egy csúcstechnológiás vadiúj laptop.

Meg intéztek mobilnetet is a telefonomra,amire megint semmi szükségem.Amióta van,egyetlen egyszer nem használtam,mivel van ingyen wifi is.Ez is teljesen felesleges,csak a pénzt viszi.


Persze amire tényleg szükségem lenne,pl egy erőemelő térdgumira vagy 5 kiló fehérjeporra,azt viszont nem kapom meg.Szóval igazából nem is mondhatom,hogy elkényeztetnek,inkább rám erőltetik az akaratukat meg azt a látszatot akarják kelteni,hogy én valami menő gyerek lennék.Pedig amúgy egy prolinak tartom magam,engem nem érdekel a divat,én még mindig a 6 éves szakadt cipőmbe járok,meg általános iskola 6.osztály óta ugyan azt a hátizsákot hordom,már évek óta ugyan azokat a ruhákat hordom,olyat is ami lyukas vag kezd rongyosodni.

De ha már mindenáron pénzt akarnak költeni,akkor azt lehetne értelmesebb dolgokra is.

Pl.hogy jöjjek taxival amikor van bérletem.De akkor rakott krumpli a vacsora,amiben nincsen semmi tápanyag,kajára már sajnálják pénz,csak minden drága szar ruhákra nem



2019. szept. 13. 01:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem boldogok, hogy felvettek téged az egyetemre, és nem akarják, hogy bármi miatt kinézzenek téged. Az egyetem egy nagyon jó buli, én végigtanultam az egészet és imádtam. Csak közben el kellett viselnem, hogy a koliban kibeszélnek, amiért nincs sok ruhám és nem volt okostelefonom sem, sem laptopom. Nagyon szemetek tudnak lenni a csoporttársak, szüleid szerintem egyszerűen nem akarják, hogy kinézzenek téged az öltözködésed miatt. Neked lehet, hogy jó a régi gönc is, de gondolj bele, órákra rendezetten jó járni, főleg, ha szereted is a szakot.


A fehérjét meg a többit beszéld meg velük, de szerintem csak szeretnék, hogy a taníttatásod rendben legyen és szép legyen. Becsüld meg őket inkább, ahelyett, hogy felcukkolod magad.:)

Mobilnet azért hasznos, hogy bármikor el tudd érni őket, vagy barátokat, ha bajban vagy. Nem mindenhol van ingyen wifi. ... Én egy kicsit irigyellek is, hogy így indítanak útnak a szüleid.:) Becsüld meg őket!!!

2019. szept. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
90%
Csodálom hogy ezt a kamut bekajálta mindenki...
2019. szept. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
78%
Az utolsóval értek egyet.
2019. szept. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is kamu. Free wifi? Meg, minek ez, az

Kell a laptop, de kozben rego oreg gep is jo.

2019. szept. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
70%
Én csak egy valamit nem értek a sztoridban. Ha már elrángattak ruhát, cipőt venni, és olyan cipőt erőltettek rád, ami nem is tetszik, akkor miért nem mondtad nekik ott az üzletben, hogy neked az a "másik" jobban tetszik, vegyétek meg inkább azt? Értem, hogy nem érdekel a ruházkodás, de még választási lehetőséget sem engedtek? Ne már!
2019. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg elég hálátlan vagy.

Nem a fehérjétől leszel nagyfiú, hanem ha ilyen alapvető személyiségbeli dolgokon változtatsz.

Más örülne, ha a szülei vennének ezt-azt.

2019. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Hát pedig az egész egyetem,a kollégium és körmyéke be van hálózva wifivel,semmi szükség a mobilnetre.

Mondtam hogy nekem a másik cipő tetszik,de leszarták.


Meg amúgy sincsenek barátaim,erős szociális fóbiám van,eddig még egy csoporttársammal sem beszéltem 1 hét alatt.Minek járjak márkás ruhákba?Kinek akarjak megfelelni?Úgysem leszek ott menő csávó.Soha nem lesz baratnőm meg barátaim,markás ruhák ide vagy kda.Azt hiszik akkor leszek népszerű,ha draga ruhákba járok?Semmi baja nem volt a régi ruháknak.Ha nem vettek volna fel,akkor nem is kellett volna új ruhákat venni.

Az egyetemet is ők erőltették rám,én inkább szakmát tanultam volna vagy elmentem volna dolgozni.Így is szorongok a kollégiumban,egy hete semmit nem bírok enni,gyomorgörcsöm van,nem bírom elviselni a szobatársak jelenlétét,haza akarok menni

2019. szept. 13. 12:13
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, nyugodjál meg! Ezt eddig nem írtad. Akkor viszont valahogy meg kell tanulnod kiállnod magadért - első körben a szüleid előtt. És igenis mondd meg nekik, hogy TE azt a másik cipőt akartad, és ha kell, vitatkozz velük, mert így belesüppedsz az önsajnálatba. Tudom, miről írok. Nem szabad! Próbálj valahogy erőt venni magadon. Akarni kell, annyira fiatal vagy még! Ilyenkor még sokkal könnyebben megy, mint 40 évesen.
2019. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Most is vettek valami oldaltáskát 4 ezer forintért,amit soha az életben nem fogok hordani.Kitalálták,hogy abban horjam az irataimat.Ekkora hülyeséget...A pénztárcámban hordom az irataimat,nem akarom hogy egész nap az oldalamon lötyögjön az a táska egész nap.

Megint csak pénzkidobás értelmetlen dolgokra.


Annak a 2 cipőnek az árából meg meg lehetett volna venni a térdgumit is.Az is megvan 30 ezer,ha annyira szórni akarják a pénzt,akkor legalább olyan dolgokra,amire szükségem van.

A régi kedvenc cipőmet meg ki is dobták.

Én nem akarok olyan lenni,amivé ők akarnak formálni.Nem akarok egy ilyen elkényeztetett,szánalmas,életképtelen szar alak lenni.Szánalmas vagyok.Egy életképtelen szánalmas szar vagyok.Szégyenlem magam,utálom azt aki vagyok.

Alig várom hogy munkába álljak és önálló életet kezdhessek.Legjobb lett volna egyetem helyett inkább egyből dolgozni menni.

2019. szept. 13. 17:34
 20/37 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon egyszerű: telefonszám letiltás, ha mási kszámról hívnak, telefont azonnal rájuk baxni, utcán nem köszönni. Sajnos, valaki csak ebből ért. Vagy ebből se...
2019. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!