Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek azt hiszem hatalmas...

Mit tegyek azt hiszem hatalmas bajban vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt az anyám és a párja összevesztek. Soha nem szoktak ennyire összeveszni de gy kis ideje kezdett kibontakozni ez közöttük. Tegnap délután elég rossz kedvvel érkeztem haza amit most nem mondanék el hosszabban. Ezt anyám párja látta rajtam és megpróbálta kideríteni hogy mi a baj de nem akartam vele megbeszélni. Miután anyám elment dolgozni a párja a konyhában csinálta a vacsorát én pedig kimentem inni és még mindig látta rajtam hogy rossz kedvű vagyok. Kicsit jobban kérdezgette hogy mi a baj és hogy neki bármit elmondhatok. Akkor véletlenül kitört belőlem és hangosan ráüvöltöttem hogy hagyjon békén mert nem az apám. Mondanom sem kell hogy megfagyott a levegő és abban a pillanatban éreztem hogy ezt nem kellett volna. Akkor berohant a szobájukba és jó erősen bevágta maga után az ajtót. Tudom nem kellett volna és elég rosszul is éreztem magam, alig bírtam elaludni és sokat forgolódtam. Most reggel oda akartam menni bocsánatot kérni és nem találtam sehol a lakásban. Megpróbáltam felhívni többször is, de a telefonja ki sem cseng. Akkor tűnt fel hogy az eddig szem előtt lévő holmijai eltűntek ezért benéztem a szekrényeibe és az összes cucca eltűnt. Anya még nem tudja mert nem ért még haza. Félek hogy mit fog szólni és tudom hogy ezt nem kellett volna főleg úgy hogy aznap ők már nagyon összevesztek. Lehet ha én nem csinálom ezt akkor el sem megy. Próbálom most is hívni de nem cseng ki a telefonja.

2019. szept. 19. 07:58
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
27%
Nem miattad ment el.Ez csak az utolsó csepp volt a pohárba.Ha nem veszekedtek volna anyukáddal,akkor biztosan nem vette volna a szívére ezt a beszólásodat.
2019. szept. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem a te hibad, nyugodj meg... :) Sajnos amikor rossz kedvunk van es meg idegesitenek is elofordul, hogy olyat mondunk, amit nem kellett volna/nem ugy gondoltunk. Ez mindenkivel elofordul. Kesobb, ha megnyugodott mindenki kerj bocsanatot, meg fogja erteni szerintem. :)
2019. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
89%

En egy mostohaszulo vagyok. Kamaszokat kaptam a "csomagban".

Ez idezlek: "Akkor véletlenül kitört belőlem és hangosan ráüvöltöttem hogy hagyjon békén mert nem az apám. Mondanom sem kell hogy megfagyott a levegő és abban a pillanatban éreztem hogy ezt nem kellett volna." NAGYON GAZ.

JOL ERZED a te hibad is, hogy egy nagy veszekedes vegul igy vegzodott, hogy a pasi lelecelt.


Aki itt azt irja nem a te hibad es ne foglalkozz vele az biztos nagyon nagy elettapasztalattal rendelkezik es akar nokent, akar ferikent vallalt mar be mostohagyerekes kapcsolatot, ahol mas genetikai allomanyat kell penzelnie, patyolgatnia, elviselnie szeretgetnie akarmi....


Gyakorlatilag tenyleg az i-re a pont lehettel, de annak bazi nagy. Szerencsetlen fazon nem.eleg, hogy anyukaddal veszekedett (es az osszepakolasa alapjan igen komoly parkapcsolati valsagban vannak vagy mar csak voltak), te a leheto legnagyobb bal horgot vitted be neki, amit mostohagyerektol kaphat egy mostohaszulo. Azaz a szemebe vagtad "nem vagy az apam", tudod ha legalabb epp lecseszett volna mert nem segitesz hazimunkaban vagy hasonlo, de a te rosszkedveden szeretett volna enyhiteni (meg persze a sajatjan is, hogyha mar anyuddal veszekedett, akkor hatha veled lesz sikerelmenye) es te egy olyat mondasz neki, ami lelekgyilkos es biztosithatta arrol, neki itt semmi keresnivaloja, hiszen az elmult 3 evben minden amit tett erted vagy legalabbis az anyad boldogsagaert amibol nyilvan neked is a jo vagy a legalabbis biztosabb anyagi es lelki hatter juthatott, az most az atcaba lett mondva reszedrol, hogy o neked egy senki.

Tudom nem igy ertetted es nem ezt mondtad, csak azt hogy nem az apad, de eforditva ez azt jelenti, hogy mivel nem tartod az apadnak o ne ugasson be neked, ne vigasztaljon ne neveljen ne haverkodjon azaz semmi koze hozzad. Sajnos a leheto legrosszabbkor mondtad es o mindent egybeveve DONTOTT. osszepakolt es elment.

Szerintem ne hivogasd, hanme.kuldj smst es ird le amit itt leirtal...vagy fb-n nincs. Messengeren nem tudsz uzenni? Es anyukadnak is szolj mihamarabb. Arrol hogy mit monetal a pasijanak.


Egyebkent mivel nem.tudni te ugy az elmult 3 evben mennyire voltal vele nyitott s jo fej vagy csak kpzombos aki elturi az uj pasit, igy nem lehet megitelni mennyire jarultal hozza ehhez a helyzethez. Mindenesetre ettol fuggetlenul: jelen helyzetben igen te is hibas vagy es elegge adtal a vegkifejletnek. Elozmenyekben remelhetoleg nincs reszed anyud es a pasi kapcsolatanak a megromlasaban, az azert legnagyobbreszt a ket felnott dolga.

Bar sajat tapasztalatbol tudom, ha pl a parom midig elem helyezi az osszes elozo hazassagbol szarmazo gyermeket meg akkor is, ha azok csak keresztbe tsznek neki es nekem is vagy csak szimplan lusta, onzo, udvariatlan taplok, akkor azert nehez azt mondani nincs reszuk egy kapcsolat megromlasaban.

2019. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a te kijelentésed már csak a habostorta tetején a rumosmeggy volt, szóval ne emészd magad. Anyádék dolga.
2019. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ha akkor azt mondtad volna neki: "Nincs veled semmi bajom, csak bánt, hogy anyuval ennyit veszekedtek. Ez az én hangulatomra is hatással van, és nem szeretném, ha boldogtalanok lennétek. Légyszi oldjátok meg inkább."

Akkor biztos, hogy maradt volna, bár ki tudja meddig, mert nem lehet tudni, mi volt köztük a probléma, de biztos nem szó nélkül ment volna el.

Majd azért írj, hogy mi lett a végkifejlet otthon, kíváncsi vagyok.

2019. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
87%
Majd írjál azért légyszi a fejleményekről (ha nem gond.)
2019. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Előre nem haladtunk. Anyám hazaért és észrevette hogy nincs itthon én pedig elmondtam neki mindent. Persze először jól levette a fejemet hogy ezt most muszáj volt-e, de már több mint 1 órája sír hogy ő nem így értette amiket mondott és nem akarta hogy tényleg el is menjen.
2019. szept. 19. 10:30
 18/39 anonim ***** válasza:
89%

Írj a pasasnak egy szívhezszóló smst, hogy nem úgy gondoltad, mennyire sajnálod, meg amiket ide leírtál, hogy örültél hogy boldoggá teszi anyudat stb, és hogy reméled meggondolja magát és hazajön.

A többi nem rajtad múlik, hanem kettejükön.

2019. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván nem miattad ment el, viszont illik bocsánatot kérni.
2019. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen miattad ment el de te tetted be nála a kaput.Azért mert neked rossz kedved van és valaki csak könnyíteni akar a lelkeden nem kell igy viselkedni.Oké hogy nem az apád vérszerint de attól nrm kell suttyó parasztként viselkedni ő nem ártott neked.Máskor gondolkodj mielőtt beszélsz.Megérteném a kitörésed ha folyamatason csesztetne de így ez nagy szemét dolog volt
2019. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!