Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostoha anyák ti ugyanúgy...

Mostoha anyák ti ugyanúgy megveszetik dolgokat mostoha gyerekeidnek mintha sajátod lenne?

Figyelt kérdés
2019. szept. 21. 10:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk mostoha apam van, de mindent megvesz, mintha a sajatja lennek.
2019. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
76%

"Senki se várja el, hogy szeresse a másik gyereket, de akkor mi a halálnak kezd gyerekes pasival? "


Miért, szerinted a szeretet elvárási alapon megy?

2019. szept. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
46%

Az az érdekes azért, hogy "elvárás" lenne, hogy ugyanúgy szeresse a házastárs gyerekét, mint a sajátját.

Ilyenkor bennem mindig felmerül, hogy a házastárs gyereke őt is úgy szereti, mint a saját szülőjét?

Ugye, nem? Akkor mi ez a kettős mérce?

2019. szept. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
56%
Talán azért van kettős mérce, mert a gyerek pont az akinek semmiféle döntése nincs? A felnőttek tudják mibe mennek bele. A gyerek kénytelen elviselni felnőttek által teremtett helyzetet.
2019. szept. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk ugy megvettem. Csak epp ez nem.volt latvanyos.


Tehat en a nő vagyok, van sajat gyerek. Apukanal volt elhelyezve a "mostoha" gyerek igy hetkoznapokon velunk elt. Amikor en képbe kerultem és összeköltöztünk mivel nagyjából ugyanannyit kerestem, mint apuka megduplaztódott a "csaladi" bevetel. A rezsi felét és a élelmiszeres/tisztítószeres bevásárlások felet is én álltam. Én szeretem a minőségi, egészséges ételt, ezeket mindig én vettem. A sajat gyerekemnek en es a gyerek edesapja vettunk jatekokat/ruhakat/berletet/iskolai akarmiket. Az elejen megbeszeltuk az uj parommal, hogy az o gyereke az ove annak is van anyja az o ruha/ismolai/sport koltsegeit ok alljak es en nem.

Ugyanakkor szulinapba, vagy sajat programjainknal a mozijegy, szinhaz, etel (etterem) esetleg kisebb ruhak, konyvek es szepsegapolasi termekek, intim betet...en ugyanugy beszalltam vagy csak en fizettem. Persze a foloslegesnek gondolt markas cuccok es xedik polo az nekem mar sok volt abba nem voltam hajlando befizetni es a baratnos bulikba se.

Na most akkor ha a mostohagyereket megkerdezne valaki, hogy mostohaanyad megvett e mindent a valasz az lenne o az a mocsok az semmit mindent az apam blabla. Ha engem kerdeznek, akkor en a plusz egy keresetemmel tettem lehetove szamara (is), hogy minosegibb es jobb es tobb etelt ehessen (pl ne csak fagyasztott huspepet hanem igazi rantott hust, heti egy paradicsom helyett akar minden nap, parizer helyett sonkat is stb.), tobb edesseg legyen otthon, es az apja ra tobbet kolthessen (hobbira, szorakozasra) vagy peldaul lehetett havi tobb ezer zsebpenze, ami enelottem nem volt. Vagy kulon sajat szobaja, nagyobb elettere. Ezek mind "lathatatlan" dolgok es sajnos sok mostohagyerek nem is latja csak azt, hogy apatol kapok okostelot mostohaanya meg szrt nem vesz max egy parfumot.

2019. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
73%

32 es 33. Válaszoló nagyon jól látja a helyzetet! A gyerek se szereti saját anyjaként az apja új élettársát, hát az új élettársnak se kötelessége sajátjaként szeretni a férfi gyerekét! Mindenkinek a SAJÁTJA a legfontosabb és ez így is van jól.


A szeretetet nem lehet senkiből se kierőszakolni, hiába háborogtok páran.

2019. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
14%

34-es!

Attól, hogy a felnőtt tudja, hogy mibe megy bele, és magának teremti az új helyzetet, attól még hogyan lenne köteles szeretni a gyereket? Ezt sosem értettem, ez megy muszájból?

2019. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
81%
Azt felejti el mindenki hogy egy ilyen kapcsolatban a gyerek NEM TEHET ROLA hogy nem a rendes szuleivel van... tehat tok mindegy hogy szereted-e vagy nem, nincs jogod tonkretenni az eletet azzal a gyereknek, aki nem tehet arrol, hogy szetvalt a csaladja, hogy semmibe veszed... Abba kene belegondolni, hogy te barmikor talalsz masik ferfit es a te valasztasod, de a gyereknek nem sajat valasztasa, hogy hogyan no fel... oda kerul, ahova a szulei viszik... innentol kezdve alapveto dolog hogy nem kolonckent tekintek ra, mivel o a legnagyobb szenvedo alany az egesz tortenetben... o egyetlen egyszer no fel, egy gyerekkora van, nem cserelheti le se az anyjat, se ahol lakik... es az egesz eletet ez fogja meghatarozni, hogy hogyan no fel... innentol kezdve hogy lehet kolonckent tekinteni ra? Hogy van ehhez szive valakinek?
2019. nov. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
42%
Sohasem tekintenék koloncként a párom gyerekére, ez holtbiztos. Ebben teljesen egyetértek az utolsóval. De, hogy szeretni sem fogom soha úgy, mint a sajámat (aki a "mostoha gyerek féltestvére amugy, közös az apjuk), az is hétszentség! A sajátomért ÖLÖK bármikor!
2019. nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

tok mindegy, nem kell szeretni

de azzal megkeseriteni egy gyerek eletet hogy ugy kezeled mint egy "mostohat" eleg nagy szemetseg

2019. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!