Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaptam egy autót, de az anyám...

Kaptam egy autót, de az anyám szerint nem tudok vezetni. Mit tehetnék, hogy változzon az álláspontja?

Figyelt kérdés

3 éve van jogosítványom, napi szinten vezetek nagyvárosban, kb. kéthetente autópályán, szóval rutintalannak nem mondanám magam. Viszont saját autóm (eddig) nem volt, itt a barátomét használtam, ha hazamentem, akkor anyuét. Vidéken élek, ahová tömegközlekedéssel eljutni halál (vonattal-busszal 5 óra, és 2 átszállás, autóval pedig 1/1,5 forgalomtól függően). Ráadásul most az iskolámat is átalakítják, és míg eddig ha felszálltam a lakás előtt a trolira, az letett az iskola előtt, most szét lettek szórva az óráim, és ha szeretnék beérni a 8.15-kor kezdődő előadásra, akkor 7.10-kor el kell indulnom itthonról, míg ha autóval megyek, elég csak 8-kor. A barátom alól sem szedhettem ki mindig a kocsit... Apukám régen kamionos volt, szóval van mögötte jó pár levezetett km, és ült mellettem, látott vezetni, szóval nem csak úgy vett egy autót nekem, hogy azt se tudom, melyik pedál mire való. Ő igazából úgy van vele, hogy inkább ez, amit ő is ismer, átnézetett, és tudja, hogy jól szervizelt, minthogy mások autóit vezessem, amiket nem ismerek, nincs velük rutinom. Ezzel szemben anyukám bele van betegedve, közölte hogy meghalok az úton majd, meg minek nekem autó. Ő nagyon óvatos, autópályán is max 90-nel megy, és én pl már azért nem vezetek akkor, ha ott ül ő is, mert olyanokat csinált, hogy előztem, a folyamat közepén voltam, és elkezdett teli torokból ordítani, hogy "úristen mit csinálsz?!". És azért ez nem túl biztonságos úgy, hogy a szembesávban vagyok, 110-120-szal megyek és mellettem egy autó, közben figyelem, nem-e jönnek szemben. Rengeteg ilyen volt már, és kész stressz volt mellette a vezetés. Ő nem szeret vezetni, így városon belül 40-50-nel elközlekedik, de ahogy felmegy egy forgalmasabb útra, ki van teljesen. A nevelőapám ugyanilyen, már az autópálya gondolatától is leveri a víz.


Én meg nagyon szeretek vezetni, teljesen kikapcsol, főleg ha szólnak a kedvenc számaim. Nem esem kétségbe a reggeli forgalomban, vagy ha pl hosszabb távon kell autópályán menni, mert ha izgulnék, meg idegeskednék, csak rosszabb lenne. Nyilván figyelek, nem megyek 180-nal a 90-es táblánál, de nem hiszem, hogy akkora feneket kell ennek keríteni... Anya mégis cirkuszol, meg apával is veszekszik, hogy ezzel apa megvette a koporsómat, és gratulál neki, ezentúl nem kell majd a gyerektartást fizetnie rám, stb.


2019. okt. 8. 00:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
99%

Én leszarnám a papolását és járnék autóval.

Igen, veszélyes. Igen, mindenki félti a családtagjait. De ez van, muszáj közlekedni valahogy.

Hétvégén egy kisbaba halt meg gázolásban, úgy, hogy a járdán tolta a babakocsit az édesapja.

Nálunk a városban pár éve szintén a járdán sétálva haltak meg fiatalok. A zebrán atsetalva is elgázolhatnak. Autóban is meghalhat az ember vétlenül.

Nagyon rossz ez, de tényleg nem tarthat ketrecben. Ha napi 1-2 órát tudsz nyerni autóval, szemben a tomegkozlekedessel, akkor hajrá. Az időnk a legertekesebb.

Anyukadat nyugtasd meg, hogy betartod a szabályokat.

Egyébként sok baleset pont az olyanok miatt van, mint ő. A megengedettnél jóval kevesebbel menni is veszélyes a többi autos reakciója miatt.

Fel kell venni a tempót és a megengedettel menni.

2019. okt. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%

Az ilyeneket mint anyád nem engedném az utakra. Tipikus hülye sofőr, aki azt hiszi, hogy ha lassan halad, akkor biztonságos. Külföldön ezért kiszed a rendőr, nem tudom itt mikor takarítják le ezt a sok gyökeret.


Felidegesíti mögötte haladót és balesetveszélyes helyzetet teremt. Szerintem veszélyesebb, mint a gyorshajtás.


Ne törődj anyáddal, alkalmatlan rá, hogy vezessen.

2019. okt. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van az utolsónak, anyád alkalmatlan a vezetésre.

Nevelőapád dettó. Milyen férfi az, aki fél az autópályán??? Semmilyen...


Én megmondtam anyámnak kerek perec, hogy addig busszal megy, amíg így sipákol mellettem. (ő nem vezet, ő az OTTEGYKUTYAÚRISTENVIGYÁZZ típus) Érdekes, onnantól csendben van :)


36N

2019. okt. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

1. HA három éve van jogosítványod, akkor nem kell anyád beleeegyezése, miért foglalkozol vele?

2. HA apád vett egy autót, akkor használd, anyáddal meg ne törödj.

3. Ha mellettem bárki, de tényleg bárki úgy viselkedne, mint anyád, akkor az elsö lehetséges helyen megállok, közlöm vele, hogy kiszáll, nem viszem tovább.

4. Anyád vezetési stílusa meg nem óvatos vezetés, hanem veszélyeztetés, ilyen miatt el kellene töle venni a jigisítványát.

2019. okt. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló volt, azzal a különbséggel, hogy apám nem kaphatott jogosítványt (állítólag színtévesztés miatt), anyám meg mindig félt a vezetéstől, így nem is volt jogsija. Amikor autóm lett 18 évesen, sok helyre azzal mentem, sokszor még a gimibe is (évvesztes voltam). Ő is állandóan be volt tojva, csak engem nem érdekelt. Mai napig aggódik miattam, pedig ma 50 éves vagyok és taxizok. Az anyák már csak ilyenek, féltik a gyereküket. Nem kell tenned semmit, csak bólogass, hogy majd vigyázol és indulj. Majd megszokja.
2019. okt. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az álláspontja nem fog változni,ő már csak ilyen,mindig félni fog,hogy valami bajod esik.

Te csak igérd meg,hogy óvatos leszel és menjél az autóval.Apukád nem azért vette,hogy a garázsban tartsd.

2019. okt. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ígérd meg, hogy óvatos leszel. Vezess úgy, ahogy eddig is. Anyádat ne engedd a kocsidba.
2019. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy évente 600 ember hal meg Magyarországon közúti balesetben. Soha nem tudni, ki lesz a következő 600. Ha te jól is vezetsz, soha nem tudni, hol van egy ökör, aki beléd hajt, vagy egy apró figyelmetlenség, fáradtabb vagy, és kész a tragédia. Nagyon felelőtlenek, komolytalanok az emberek.


Nem beszélve, hogy a környezetet is szennyezi az autózás. Érdemesebb lenne olyan hobbit keresni magadnak, ami kikapcsol, ami nem káros a környezetre, biztos van valami.

2019. okt. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, veszélyes. Igen, mindenki félti a családtagjait. De ez van, muszáj közlekedni valahogy.


Hétvégén egy kisbaba halt meg gázolásban, úgy, hogy a járdán tolta a babakocsit az édesapja.


Nálunk a városban pár éve szintén a járdán sétálva haltak meg fiatalok. A zebrán atsetalva is elgázolhatnak. Autóban is meghalhat az ember vétlenül."


Persze, ezek emberéletek, tök lényegtelenek, közlekedjen nyugodtan mindenki autóval. Van amúgy busz, vonat is, és még gyalogolni sem olyan megterhelő mondjuk fél órát.

2019. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19# kiforgatod a szavaimat. Nem azt mondom, nem sajnálom, iszonyú tragédiák történnek napi szinten.

Arra próbáltam célozni, hogyha nem ülsz autóba is érhet baj. Nem lehet kivedeni azokat a helyzeteket, amikben nem te vagy a hibás. Érted?

Járhat anyu intelmére busszal, de lehet a buszhoz sétálva éri baleset vagy épp a busz karambolozik. Ezeket nem lehet kivédeni.

Ha bízik magában és tud vezetni, betartja a szabályokat, akkor menjen autóval nyugodtan.

Azoknak kéne tomegkozlekedni, akik nem alkalmasak a vezetésre és leszarjak a szabályokat.

2019. okt. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!