Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka, hogy a fiam...

Mi lehet az oka, hogy a fiam ennyire nem tud nekem megnyílni?

Figyelt kérdés

20 éves fiam van ès azt kell róla tudni, hogy èrzelmi dolgokban nagyon ritkàn nyílik meg nekem, legfőkèppen baràtnő tèmàban nem. Ovodàs koràban mèg őszintèn elmondta, hogy ki tetszik neki, de kisiskolàs koràban màr kevèsbé, sőt utàlta, ha erről kèrdezgetjük, ès úgy voltunk vele, hogy majd kinövi. Kb 7-8 èves lehetett, amikor az osztàlyfőnöke elmondta, hogy van egy làny akièrt oda van a fiam. Anyàmnak elkezdetem dicsekedni a fiam előtt, hogy szerelmes lett, hàt erre a fiam olyan düh rohamot kapott, hogy elkezdett törni-zúzni, úgy kellett őt lefogni, nem tudtuk hova tenni, ezt a megnyílvànulàsàt. Amikor felsőtagozatos lett, volt olyan, hogy az egyik tanàrjától tudtam meg, hogy együtt van valakivel (persze gyerek szerelem volt mèg). Megkèrdeztem tőle, hogy ezt nekem miert nem mondta el, erre ő flegmàn azt vàlaszolta, hogy semmi közöm hozzà. Akkoriban vetettem fel az apjának, hogy nem-e kène vele elbeszèlgetni a szexről, de a fèrjem hallani sem akart róla, úgy volt vele, hogy a mai gyerekek megtudnak mindent az internetről. Próbàltam vele èn beszèlgetni vele, de szóba sem akart velem àllni ezzel a tèmàval kapcsolatban. Kèsőbb amikor màr olyan 15 èves volt, volt egy komolyabb kapcsolata, de azt is akkor tudtam meg, amikor már pàr hete együtt voltak. Hónapok teltek el, amikor màr vègre bemutatta nekünk. Egyszer anyàm megkèrdezte tőle, hogy vèdekeznek-e, erre ő úgy kiborult, màrmint a fiam, hogy azonnal eltávozott ès hetekig nem àllt szóba a nagyanyàval. Közèpiskolàs koràban is voltak komolyabb kapcsolatai, akkor is elèg keveset beszèlt a baràtnőjèről, úgy kellett belőle mindent kihúzni. A szex tèmàt, akkor màr nem mertem előhozni. Jelenleg ugyanitt tartunk. Múltkor megtudtam az egyik ismerősömtől, hogy làtta a fiamat együtt sètàlni egy kislànnyal ès mèg ismerem is azt a lànyt egy nagyon aranyos làny, de a fiam teljesen màst mondott nekem, hova megy. A múltkor egy kicsit ittasan jött haza, olyankor valamennyire megnyílik. Megkèrdeztem tőle, hogy ugyan mièrt nem tud hozzàm őszinte lenni. Azt a vàlaszt kaptam, hogy èn anyàmmal mindíg azt èreztettük vele, hogy szègyenbe akarjuk őt, hozni a szerelem tèma kapcsàn.

Nem tudtam hova tenni a dolgot. Vègigondootam az èn gyerekkoromat ès arra jutottam, hogy engem is mindig kikèrdeztek ès viccelődtek velem, ezügyben, de engem ez soha nem frusztrált ès az öcsèmnèl is ugyanez volt.

A màsik meg amièrt haragszok a volt fèrjemre (azóta szèt mentünk), hogy amikor itt van kèt főtèmàjuk van a fiammal, a politika ès a munka. Mondtam neki, hogy miert nem kèrdezi meg, hogy miujsag a csjokkal, erre csak annyit mondott, ha akar róla beszèlni, akkor úgyis felhozza ő a tèmàt.

Egyèbkènt nem rossz ember a fiam. Mindenhonnan szinte csak pozitív visszajelzèst kapok róla.

Ezzel kapcsolatban viszont teljesen tanàcstalan vagyok.

50/N



2019. okt. 9. 12:04
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
100%
20 éves nő (lány) vagyok. Egyszer nem is tudom hány éves lehettem (kb 7-8 én is) megkérdezte poénból nagynéném, hogy milyenek a fiú osztálytársaim és lazán kijelentettem, hogy hülyék. Néha még most is megkérdezi, hogy a fiúk most is hülyék e, én meg ugyanúgy igennel válaszolok😃 Na de a kérdésre kitérve. Ha ezt a kérdést anyámtól/apámtól/nagyanyámtól kaptam volna meg tuti begőzölök ezen, mert tudom, hogy végig "babusgálnának", gügyögnének hozzám, hogy "jaaajdecukii" meg "hahahaakisjánynaktetszikvalaki" és az ilyenektől herótom van, nyílván én se nyílok meg nekik. De ők elfogadták, hogy ha lesz valami akkor elmondom nekik egyszer. Meg anyám nem pletykás annyira, de ha a fülem hallatára ecsetelte volna másnak, hogy nekem tetszik valaki akkor a bizalmam felé elveszett volna. Ez már veszett ügy, én is csak annyit tudok mondani, hogy bocsánatot kér, hogy pletykás volt, békén hagyja a magánéletét. Írnám, hogy ha "de ha bármilyen probléma lenne forduljon önhöz", de a fia ezt már nem fogja megtenni, mert nem bízik az anyjában.
2019. okt. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Velem apám csinálta ezt egész életemben . Már 35 is elmúltam,de még mindig ez a témája sokszor,és megőrül tőle ,hogy semmi de semmi köze nincs a magánéletemhez,főleg nem a szexuális életemhez . Anyámnak,aki sosem erőltette,faggatózott,szinte mindent elmondok (na nem a szexről,de párkapcsolatokról) . Apámat mostmár sokszor direkt hergelem amikor faggatózik,mert nevetségessé teszi magát . Sokszor megszégyenített gyerek és tinédzserkoromban,most pedig csodálkozik,hogy nem avatom be a privát dolgaimba ,és felháborodik .

Szerintem inkább nézz magadba te is ..

2020. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
96%
Ahh de jó látni hogy van aki ezt nem tartja normálisnak!!! Én is igy nőttem fel, elképesztő érzés volt csalódni a szüleimben biztos nem nyilnek meg nekik. Full fideszes keresztény fanatista mind. A tényeket sem fogadjak el velemeny nem lehet. Amig nincs lakasom anya mond meg mindent ugyhogy 30 eves koromig... 13F
2020. aug. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
akkor végülis ez egy gyakori jelenség, jólvan jó tudni, hogy nem vagyok egyedül
2021. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!