Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ingyenélő lennék,...

Tényleg ingyenélő lennék, ahogy apám mondja, mert egyetemistaként nem adok bele a rezsibe?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, mellette pedig részmunkaidőben dolgozom, hogy tudjam fedezni az egyetemmel kapcsolatos kiadásaim (nyomtatás, könyvvásárlás stb), illetve a szórakozásom, valamint van, hogy ruhát/cipőt is saját pénzből veszek.

A diplomához szükséges nyelvvizsga miatt járok nyelvtanfolyamra is. Többen járunk egy tanárhoz, mindig óra után kell fizetni. Múltkor csak nagy pénzem volt, megkérdeztem apám, hogy fel tudná-e váltani nekem. Mikor mondta, hogy nem, kérdeztem, nincs-e véletlen 2000 forintja(ennyi az óradíj). Ekkor elkezdett szidni, hogy én egy mocskos ingyenélő vagyok, és hogy ne is várjam tőle, hogy finanszírozza a nyelvtanulásom. (fél éve tanulom a nyelvet, eddig egyszer kértem tőle pénzt).

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a nagyimmal lakunk (nagyim lakásában), apám pedig egy 20-ast ad bele a háztartásba, segítséget meg aztán ne várjon tőle az ember. Én tanulás és munka mellett is igyekszem segíteni, porszívózom, elmosogatok, teregetek, ha látom, hogy fogytán van a pl kenyér otthon, megyek a boltba pótolni.

Nem élünk nagy lábon, ezért megérteném, hogyha dolgoznék, és nem adnék bele az otthoni költségekbe, akkor ingyenélőnek titulálna, de így nem tudom megérteni.



2019. okt. 28. 19:57
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

9-es elárulnád, hogy segítsek a nagyimon, ha nem szerzek rendes végzettséget? Amint végzek, és dolgozni kezdek támogatni fogom a nagyim.

Szó nélkül adtam a pénzemből a nagyinak, mikor elromlott a mosógép, és eszembe se jutna visszakérni. A háztartásban is segítek, ha otthon vagyok, a fent felsoroltakon kívül a főzésben is segítek.

2019. okt. 28. 20:48
 12/37 Savlekotő ***** válasza:
84%
Nem vagy az,az máshol kezdődik,apád inkább az nem te.. Nagyit támogasd ő megérdemli. Kitartás.
2019. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

12-es igyekszem, bár egyelőre csak azzal tudom, hogy besegítek a házimunkába, illetve ahogy fentebb is írtam az új mosógépbe is adtam pénzt, utána néztem még régebben a konvektorcsere programnak, hogy olcsóbb legyen a csere.

Amint lesz munkám igyekszem majd őt anyagilag is támogatni. :)

2019. okt. 28. 20:53
 14/37 anonim ***** válasza:
79%

#9-es, neked elgurult a gyógyszer? Milyen szórakozásról beszélsz, szerinted a nyelvtanulás meg az egyetem szórakozás?!

Olvasd már el még 1x, részmunkaidőben dolgozik és a saját költségeit ő állja magának.

2019. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
8%

"illetve a szórakozásom,"


Nem én írtam. És igen, ha egy szerencsétlen öregember tartja el és fizeti a rezsit, akkor talán nyugodtan le tudna mondani róla. Vagy ez annyira természetes, hogy a nyugdíjas állja az unoka dolgait? Nem az.

Nem fizet bele semmibe,kaját nem vesz magának, vízért, fűtésért, áramért nem fizet, max néha segít. Akkor ő most micsoda? Ingyenélő, bizony ám. Tök ingyen él a nagymama nyakán.


Kérdező, tudod vannak emberek, akik egy év halasztással is tudnak diplomát szerezni és nem a nagyit zsigerelik ki. Sőt, mondok még meredekebbet: vannak emberek, akiknek csak érettségijük van és mégis van munkájuk. Egy normális ember nem szívja az öreganyja vérét. Biztos, hogy lett volna más megoldás, de neked ez így kényelmes.

2019. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
84%

Itt nem te vagy az ingyenélő,aki tanulsz,és mellette dolgozol. Hanem apád,aki csak dolgozik,ha ez így van,és képes szaros 20000ft-al beszállni a rezsibe. A Nagyidnak,akinek elvileg csak a nyugdíja van,meg fogja be? Az,hogy a saját költségeket állod,plussz még erre rá is segítessz,becsülendô.

Szólj apádnak,hogy havi egy húszas a mai világban egy hétre sem elêg,és inkább ahelyett hogy téged bacogat,ő adjon annyit,amennyi a rá eső rész. Gondolom ebbe anyukád is bele tartozik,mert írtad,ő beteg. Akkor meg még jobban húzza meg magát apád.

2019. okt. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
5%
Tényleg csak nekem nem normális, hogy az unoka a nyugdíjassal tartatja el magát? Bár, az apját nézve, volt honnan tanulnia.
2019. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Anyukám nem él velünk, még azelőtt elváltak apámmal, hogy előjött volna a mentális betegsége, ő a rokkantsági nyugdíjából tengődik.

Próbáltam beszélni erről apámmal, de mindig üvöltözés lett a vége.

A szórakozást pedig nem úgy kell érteni, hogy heti több tízezret költök el bulikban, hanem egy-két havonta elmegyek moziba, vagy veszek magamnak egy regényt.

2019. okt. 28. 21:10
 19/37 anonim ***** válasza:
87%
#1-es vagyok. Apukádnak illene odatennie magát..
2019. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
88%

Letargia, fogd fel úgy, hogy itt a nagyi a "gyám", az eltartó. Ő az, ami átlagos esetben az apja, anyja lenne.


Ha a kérdés úgy lenne megfogalmazva, hogy anyu fizujából élnek, apu 20-at ad haza naponta, és itt van a diákmunkás kérdező, aki fedezi a tanulmányait, akkor is ingyenélőnek mondanád? Ugye, hogy nem?

Na, ez tök ugyanaz a szitu, csak a család furcsán mozaikos összetételek miatt a nagyi van anyuszerepben. Ennyi. Ettől még nem lesz ingyenélő a kérdező.

2019. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!