Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ingyenélő lennék,...

Tényleg ingyenélő lennék, ahogy apám mondja, mert egyetemistaként nem adok bele a rezsibe?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, mellette pedig részmunkaidőben dolgozom, hogy tudjam fedezni az egyetemmel kapcsolatos kiadásaim (nyomtatás, könyvvásárlás stb), illetve a szórakozásom, valamint van, hogy ruhát/cipőt is saját pénzből veszek.

A diplomához szükséges nyelvvizsga miatt járok nyelvtanfolyamra is. Többen járunk egy tanárhoz, mindig óra után kell fizetni. Múltkor csak nagy pénzem volt, megkérdeztem apám, hogy fel tudná-e váltani nekem. Mikor mondta, hogy nem, kérdeztem, nincs-e véletlen 2000 forintja(ennyi az óradíj). Ekkor elkezdett szidni, hogy én egy mocskos ingyenélő vagyok, és hogy ne is várjam tőle, hogy finanszírozza a nyelvtanulásom. (fél éve tanulom a nyelvet, eddig egyszer kértem tőle pénzt).

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a nagyimmal lakunk (nagyim lakásában), apám pedig egy 20-ast ad bele a háztartásba, segítséget meg aztán ne várjon tőle az ember. Én tanulás és munka mellett is igyekszem segíteni, porszívózom, elmosogatok, teregetek, ha látom, hogy fogytán van a pl kenyér otthon, megyek a boltba pótolni.

Nem élünk nagy lábon, ezért megérteném, hogyha dolgoznék, és nem adnék bele az otthoni költségekbe, akkor ingyenélőnek titulálna, de így nem tudom megérteni.



2019. okt. 28. 19:57
1 2 3 4
 21/37 Savlekotő ***** válasza:
80%

Tényleg csak nekem nem normális, hogy az unoka a nyugdíjassal tartatja el magát? Bár, az apját nézve, volt honnan tanulnia.


A szülő dolga lenne de anyuka zizi apuka meg beletojik.. Egy mozit könyvet meg nem kéne senkitől sajnálni,aki tanul dolgozik besegít a nagyijának,apuka is segíthetne.. Ha nagyi helyébe lennék az apát raknám ki..

2019. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
1-es én próbáltam vele beszélni, hogy keressen magának jobban fizető állást, de vagy üvölt velem, hogy ő már dolgozott eleget életében (még ötven éves sincs egyébként) vagy az,ha épp normálisabb kedvében van, akkor az, hogy ő elmenne külföldre dolgozni, de nincs meg a nyelvtudása. Felajánlottam, hogy segítek neki, hogy összeszedjen egy kis alaptudást angolból (c1-es nyelvvizsgám van, és korrepetáltam már régen osztálytársakat angolból), de mindig elutasító.
2019. okt. 28. 21:40
 23/37 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem vagy ingyenélő, örüljön neki, hogy tanulsz, és gondolsz a jövődre, és szerintem tök ügyes vagy, hogy még munkát is vállalsz mellette, én büszke lennék rád, ha az én gyerekem lennél, én még kifejezetten meg is dicsérnélek szóval. De mondjuk dicsérni úgy is tudok, hogy nem vagyok se anyád, se apád. Tehát akkor én itt most így téged megdicsérlek , Kérdező.

Szerintem nagyon ügyes vagy, lehet sok mindenki ezt se bírná, amit te csinálsz, úgyhogy tök jó, szoval én tényleg büszke lennék apukád helyében.

2019. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kedves választ.

23-as nagyon jól esett a dicséret, köszönöm :)

2019. okt. 28. 21:56
 25/37 anonim ***** válasza:
76%

Akkor lennél ingyenélő, ha:

-nem dolgoznál a tanulás mellett, hogy az oktatásod kiadásait finanszírozni tudd;

- ha nem tanulnál, lógnál;

- ha a diplomádhoz kötelező nyelvtanulást elhanyagolnád;

- ha elvernéd mindenféle baromságra, elszórakoznád a megkeresett pénzedet;

- ha nem segítenél be időnként anyagilag a nagyinak;

- ha nem segítenél a háztartásban ( mosás, főzés, takarítás, ügyintézés)

Ha csak élnl bele a világba.

Apád megkeseredett., ami, anyád betegsége okán érthető.

Nem valószínű, hogy átlátja a te helyzetedet.

A te elsődleges feladatod a tanulás, s hogy ne hagyatkozz csak a felmenőidre, aminek a jelek szerint eleget is teszel

Máskor menj be valamelyik üzletbe, ott váltsd fel a pénzt.

Meglátásom szerint tisztességesen gondolkozol és cselekszel, ha minde úgy igaz, ahogy leírtad.

2019. okt. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
44%
20# valóban, így másképp néz ki a dolog. Az apát meg szándékosan hagytam ki, neki repülnie kéne, messze, messze...
2019. okt. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
90%

Nekem mondjuk kell beleadni a rezsibe, havi 30-at, különben kibaxnának. A kaját is vegyem magamnak.

Tehát ha még csak szid, nem kötelez rá akkor nem olyan rossz a helyzet. Én is mennék nyelvvizsgára, de így nincs semmi pénzem...buszjegyre sincs sokszor...


Amúgy ennyi erővel apád is ingyenélő. Az a 20e amit belead a háztartásba az semmi.

2019. okt. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
74%

Te vagy az ingyenélő, de Ő meg csak 20 ezret ad bele a háztartásba. Ugye tudja, hogy az lókuki kekszel? Jogos lenne mamádtól ha albérlet árat is számolna, mert így csak a rezsit fizeti, azt nem hogy ott lakik, mivel nem a saját háza. Bevásárolni szokott?

Az a minimum, hogy nem tart naplopónak. Milyen apa az ilyen. Gondolom akkor lelkileg se támogat.

Nyugodtan mondhatod neki, hogy mikor majd elmész dolgozni, és ha jól megy a szekér se fogsz segíteni ha baj van, oldja meg maga, elvégre ha nem "naplopó" akkor lennie kell ott pénznek is.

2019. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
87%

"És nem, egyáltalán nem mentség, hogy neked kell a lóvé a szórakozásra"


Tedd a szívedre a kezed, és mondd, hogy nem kattannál be a folyamatos tanulásba és munkába, ha közben egyszer sem tudsz lazítani egy kicsit.


Nem úgy kell érteni, hogy ellóg egy-egy napot hogy a diszkóban minden csajnak álljon két kör koktélt :D


A szórakozás épp annyira szükséglet, mint az evés és az alvás. Kell egy kis szünet az agynak, különben becsavarodsz.


A Kérdező írásából látszik, hogy nagyon igyekszik jó állást szerezni, és nagyon okosan is csinálja - tanul, a költségeket pedig önmaga fedezi a részmunkaidős állással. Igyekszik jól gazdálkodni a pénzzel és az idővel.

Az, hogy időnként segítségre van szüksége, hát basszus. Mindenki így van vele.

Én is néha megkérem édesanyámat, hogy vegye meg a bérletemet, fizukor visszaadom. Azonnal meg is veszi, én pedig a fizetésem napján visszafizetem. Nincs is semmi probléma.


De ha ebből áll az élete, hogy felkel->tanul->dolgozik->hazamegy tanulni akkor nagyon hamar "kiég" az ember, elveszti az életkedvét is. Kell valami, amitől boldog lesz. Legyen az egy jó film, egy jó könyv, egy finom kávé munka előtt, ilyesmi.


A házimunka pedig hatalmas segítség tud lenni. Az apja fizet (20000-et, ami nem nagyon fedezi a rezsit) de gondolom nem csinál semmi hasznosat otthon...


Inkább apud az ingyenélő, de te semmiképp.

2019. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy ingyenélő.Sok egyetemeistának a szülők állják a tanulmányi költségeit.Ne is foglalkozz,hogy mit mond az apád.

Sok sikert!

2019. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!