Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök, ti megengednétek a 16...

Szülök, ti megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy extrémebb színre (pontosabban méregzöldre, átmenetesen) festesse be a haját, illetve orrpiercinget csináltasson?

Figyelt kérdés
Nem árulok zsákbamacskát, a kérdésben szereplő lány én vagyok. Anyum kissé konzervatív ilyen tekintetben, de apát nem érdekli, hogyan nézek ki (igazából őt nem túlzottan érdekli semmi más sem, ami velem kapcsolatos, de ebbe ne menjünk bele), természetesen az anyagiakhoz nem kérek támogatást, úgy gondolom, a zsebpémzemből ki tudom gazdálkodni "átalakulásom" költségeit. Ti így, ilyen formában engedélyeznétek, nem szólnátok bele, adnátok engedélyt a piercinghez, vagy épp ellenkezőleg, inkább mondanátok, hogy várjak 18 éves koromig?

2019. nov. 7. 10:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
29%
Hát biztos nem engedném meg.
2019. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
27%
Max úgy engedném meg ha kimosható a festék
2019. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
28%
Ne a külsőddel akarj kitünni
2019. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
67%
Ha a suliban nem kötnek bele, akkor a hajfestést igen. PC helyett a szúrás nélküli kamu verziót javasolnám kipróbálásra.
2019. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem akarnak belemenni a szüleid a szúrt/lött piercingbe és a rendes hajfestésbe akkor vegyél fake piercinget asszem van ilyen pont ékszer is. A hajfestéket meg megtudod oldani kimoshatóval, na nem az 1 napossal hanem az ilyen 25 hajmosásosokkal. Attól függ, hogy milyen szinű a hajad, a szőkéhez, világosbarnához jók a dm/ rossmanos termékek ennél sötétebb hajnál csak ilyen fura fénye lesz ott ahol befestetted. Én jobban ajánlom a crazy colour festékeket, 500 ft-ba kerülnek kb. és 15-20 hajmosásosak és szépen befogják a sötétbarna hajat is. Ha nem is a kérdezőnek, akkor remélem vkinek segítettem.

:) tizennégy/l

2019. nov. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
93%
Én megengedném, fiatalon kell tapasztalatot szerezni. A piercinget viszont úgy, hogy előtte választ egy kivehetőset, és ha valóban akarja, tetszik neki, akkor nem a világ. Ha megunja, beforr. A haj is újra kinő ám. Én is megszívtam a színes hajjal, szőkítés, meg gyakran fodrászhoz járkálás, de kötöttem magammal is kompromisszumot. Mellesleg tök jó bemosók vannak már. Most is szőkéslila a hajam, pedig 30 vagyok, férjjel, gyerekkel. Semmi baja sem lesz ennek a lánynak sem, ha tapasztalhatja önmagán is, hogy mi mivel jár.
2019. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Metionin ***** válasza:
90%
Én simán, feltéve ha a suliban nem csesztethetnek miatta. A haj csak haj, a piercinget meg ki lehet venni ha megunja az ember. De attól hogy én engedném. anyukád nem biztos hogy díjazni fogja, ezt nektek kell megbeszélni. Én nem vagyok szülő de ha az lenék, valahogy nem érezném hitelesnek a kék hajammal, tetkóimmal, piercingjeimmel hogy a gyereknek vergődjek hogy nem csináltathat 16 évesen egy szaros színátmenetet a hajába :D
2019. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
23%

Piercing nem. Mágneseset vehetsz ha akarsz. A hajaddal meg tőlem azt csinálsz amit akarsz. Ha úgy érzed jól magad akkor a te dolgod.

Nem szólnék bele a lányom öltözködésébe mindaddig amíg maradandó dolgot nem akar a testével. Azzal várja meg a nagykorúságot.

2019. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
48%

Hajfestést úgy, hogy én viszem fodrászhoz, első körben csak színezővel, hogy lássa milyen lenne. Ha bejön, tőlem festheti.

PC-t engedném, én 16 évesen tetováltattam, akkor ne én legyek aki ítélkkezik egy piercing miatt.

2019. nov. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Andi80018 ***** válasza:
30%
A a hajat akkor engedném, ha normális, hozzáértő fodrász csinálná, aki érti is a dolgát, mert sok ilyen lányt látok, és borzasztó igénytelen, gondolom otthon rárakja a fejére, oszt annyi.Azt is meg lehet esztétikusra csinálni. Más kérdés, hogy ezek a színezők elég hülyén néznek ki, ha kopik a hajból A piercing nem nagyon tetszene, de lehet belemennék. A kis pont az nem durva, de attól függetlenül nem értékelném nagyon, semmi értelme.
2019. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!