Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök, ti megengednétek a 16...

Szülök, ti megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy extrémebb színre (pontosabban méregzöldre, átmenetesen) festesse be a haját, illetve orrpiercinget csináltasson?

Figyelt kérdés
Nem árulok zsákbamacskát, a kérdésben szereplő lány én vagyok. Anyum kissé konzervatív ilyen tekintetben, de apát nem érdekli, hogyan nézek ki (igazából őt nem túlzottan érdekli semmi más sem, ami velem kapcsolatos, de ebbe ne menjünk bele), természetesen az anyagiakhoz nem kérek támogatást, úgy gondolom, a zsebpémzemből ki tudom gazdálkodni "átalakulásom" költségeit. Ti így, ilyen formában engedélyeznétek, nem szólnátok bele, adnátok engedélyt a piercinghez, vagy épp ellenkezőleg, inkább mondanátok, hogy várjak 18 éves koromig?

2019. nov. 7. 10:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
7%
Ha kitűnő tanuló vagy és már van egy felsőfokú nyelvvizsgád (most készülsz a másodikra), akkor igen.
2019. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
88%

Nekem megengedte.

12 évesn szúrattuk együtt a köldökpiercingemet (mindegy hogy hol és ki volt hajlandó megcsinálni) 15 évesen pedig volt pink hajam, Akkor lövettem orrpiercinget is ki szurattam kettő helyen a számat, még az ínyemben is volt egy patkó. Aztán erre az egészre 18 évesen ráuntam kiszedtem az összes piercingemet vissza festettem a hajamat nagyjából az eredeti színére ami azóta már lenőtt mert mostanra már huszonhét éves vagyok És csodák-csodájára normális felnőtt lett belőlem :D

2019. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
25%
Pc-et igen a hajfestést is engedném de a zöldet nem tudom,akiket látok szines hajjal szörnyen hamar kikopik a szin és az valami undorító amikor látszik,hogy egyszer a fodrász szépen megcsinálta (ha szerencséd van) utána meg hónapokig “jóvanazúgy” ez a haj akkor megy ha 2-3hetente jársz a fodrászhoz szerintem
2019. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek. :)
2019. nov. 7. 15:31
 25/37 anonim ***** válasza:

ÉN négy gyerekes anyaként válaszolok.

A hajfestést megengedném, de csak normális fodrásszal csináltatva.

A piercinget nem, abba azonban belemennék, hogy olyat használjon, amihez nem kell lyuk, hanem csak rá van csíptetve.

Egy lyukasztásos piercinget csak akkor tartok megengedhetönek, ha a "gyerek" legalább 18 éves, és elötte legalább fél évig vagy egy évig ilyen müpiercinggel tesztelte, hogy tényleg jól érzi-e magát vele. Meg még akkor is ragaszkodnék egy megbízható szakemberhez, egy haver, stb semmi esetre szúrhatja neki.

2019. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
60%

"A hajfestéshez annyit hozzátennék, hogy rendes, azaz mesterfodrász keze alatt tanult és márkanévvel szerződtetett fodrászom (nem a sarkon Ilike néni) tanácsolta, hogy az extrém hajszíneket, ilyen a kék, a zöld (és az egyéb kifacsart árnyalatok) nem igazán tudják fenntartani élénkségüket, és többnyire tömény vegyszer az egész, mint pl a szőkítő, és Ő maguk se ajánlják az ügyfeleiknek. Ja és általában alap az, hogy kiszőkítik a hajadat/hidrogéneztetik, hogy eredményesebb legyen a festés.


Volt kék festés a hajamban, zöldön kívül mondhatni mindent kipróbáltam a te korodban, macerásak... Egyik ismerősömnek több szín is volt a hajában, Ő hetente járt vele fodrászhoz, 30£-ot fizetett érte..."


Nem értem ki pontozta le, de teljesen igaza van. Frissen még szép is lehet, ha profi csinálja meg, napi szinten látom a szarul megvalósult/elhanyagolt grandma (ezüstös), zöldes stb hajszíneket, totálisan széttört hajon. És nagyon kevesen mennek vissza heti szinten a fodrászhoz, főleg hogy drága.

Nekem is volt színes, meg extra felnyírt meg minden hajam majdnem 14 éve, rengeteget fizettem érte mesterfodrásznál, de az első mosás után már nem tudtam úgy belőni a fazont, a színt meg folyamatosan újítani kellett volna...rettentően macerás és drága.

2019. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
19%

Ha nagyon, de nagyon jó tanuló vagy, rendesen segítesz otthon, akkor elgondolkoznék a hajfestésen, bár nagy valószínűséggel nemet mondanék a színre. Nem a hajfestéssel van bajom, hanem a választott színnel. Ha egy természetes színt választana, azt engedném. De a kék,zöld,piros,narancssárga,rózsaszín nekem nem tetszik, és ugyebár a saját lakásomban nem szeretnék olyat látni, ami felkavar, vagy számomra visszataszító.

A piercing is felejtős.

2019. nov. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Bellatrix:3 ***** válasza:
69%

Nekem ugyan nincs gyerekem, de nekem a te korodban pink hajam volt. :) Most 2 orr pcgel és fele neon fele sötét zöld hajjal írok neked. :) Ja és legalább 7 tétovázással ami még bővülni fog. Simán megengedném a haj kikopik a pct ki lehet szedni, a tetkót max 18 éves kortól de akkor magam fognálak kézen és vinnélek el szalonba, bár jó lenne ha a gyerek élem állna ezzel akkor a pc-hez is vele mennék. :) Sőt a hajban is segítenék én speciel magamnak festem és nincs se leégve a hajam se semmi. Pc terén pedig 16 éves kortól szalonban is megcsinálnák. Anno Anya el is kísért amikor az első pct szúrták. :) Itthon is konzervatív a nép de nekem az lenne a fontos, hogy a gyerek boldog legyen és ezek nem maradandó dolgok :) Mikor ha nem most kell ezt? :).


Üdv 24/N

2019. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
82%

Egy 16!! éves lány esetében érthetö, hs próbálgatja a határait, a zöld haj tipikusan ilyen.

Akik itt azok akadékoskodnak, hogy ök nem engednék, meg nem akarnak otthon zöld hajú valakit látni, azok ennyi idösen olyan hajat hordtak, amit az anyjuk akart? Illetve olyat kellett hordani, jól érezték magukat úgy????

Szerintem a hajfestés ugyan valószínüleg nem lesz túl szép a kérdezön, de ezt neki kell megtapasztalnia, az ilyen srég ötletek azok, amikböl tanul, és idövel meg fogja találni a saját stílusát.

A piercing más, ahogy többen is írták, az valamivel komolyabb beavatkozás, inkább a csiptetös változatot tartom jobbnak.

2019. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Nekem megengedték anno, 13 éves koromtól az extrém hajszínt, sokszor anyukám festette. A piercinget viszont nem, mire 18 lettem, már nem is akartam, csak tetoválást, azt meg is csináltattam. Amúgy hajfüggő, hogy melyik hogy bírja. Az enyémet rengetegszer szőkítettük, de nagyon jó állapotú maradt. Most olyan árnyalatot használok, amihez nem kell szőkíteni, de a hajvégeim, amik ugye szőkítve voltak szép egészségesek. A rendszeres trimmelés sokat számít.
2019. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!