Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek? 14 éves...

Hogyan segítsek? 14 éves leányunokám kezelhetetlen. A lányom nagyon el van keseredve bármilyen feladatot ad neki azonnal dührohamot kap és nem hajlandó megcsinálni

Figyelt kérdés
Hárman vannak testvérek ő a középső. A legnagyobb és a legkisebb fiú velük ilyen probléma nincs. De a kislány valósággal ellenségnek tekinti az anyját egy alkalommal démonnak nevezte. A lányom csak annyit szeretne tőle kérni hogy tartsa rendben a szobáját etesse meg a nyuszit ami az ő kérésére került a házhoz. De csak szájal ordítozik hogy hagyja őt békén mindenki. A lányomnak javasoltam hogy vigye el pszichológushoz és nem tudom hogy mit kellene tegyünk még. A vejem nem igazán tud részt venni a gyereknevelésben mert renge4eget dolgozik. Ezért minden gond a lányom nyakában van sajnos. Én rengeteget segitek de az életükbe nem szoktam beleszolni de most azt látom hogy a lányom is kezd összeroppanni
2019. nov. 8. 07:48
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%
Azért ha ennyire ellenséges az anyjával, akkor ott szerintem mélyebb gondok lehetnek. Anno mikor tini voltam volt pár osztálytársam, akik szinte szó szerint utálták a szüleiket, és ott bizony nagyobb problémák voltak a háttérben, mint hogy a szüleik megpróbálták rávenni őket, hogy rendben tartsák a szobájukat.
2019. nov. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
72%

Kamaszodik, plussz nagyon kilóg a sorból.

Középső gyereknek lenni a legrosszabb, és még ellenkező nemű is.


Az anyuka próbáljon meg külön időt tölteni a lányával kettesben.

Mozi, étterem cukrászda stb.


Beszélgessenek, de ne kikérdezve legyen a gyerek,hanem csak úgy meséljen.

Bármiről. Amiről ő akar.


Sok ilyen program kellene a kislánynak.

2019. nov. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
81%
Démonnak nevezi az anyját, ez nem szimpla tinihóbort. Fura. Megkérdezném én is a nevelési tanácsadót hogy mi a baj ezzel a lánykával.
2019. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
41%
Hát akkor vigyék el pszichiáterhez, hátha idegrendszeri betegsége van, azt kezelni kell.
2019. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Kérdező! Ennyi információból sajnos nem nagyon tudjuk, hogy mi lehet a probléma. Jó lenne tudni, hogy milyen a lányod viselkedése a gyerekeihez, tesz-e különbséget köztük, indulatos, megengedő vagy úgy egyáltalán hogyan kezeli például a hisztiket, mennyit foglalkozik vele az apja. Én arra gyanakszom, hogy minden rá van hagyva és talán kicsit kívülállónak érezheti magát a két fiú között, akik lehet jobban kijönnek egymással nemükből adódóan, de az is lehet hogy az apjuk többet foglalkozik a fiúkkal. Valószínűleg a lányodnak nincs tekintélye és nincs egy szerető apa, ami ugyanúgy a lányoknak is fontos kellene hogy legyen az életben. Megfigyeltem, hogy itthon Magyarországon sok apa vonja ki magát a gyereknevelésből azért mert sokat dolgozik, ami szerintem nem mentség, mert hétvégén lehet több időt fordítani a gyerekekre, mégsem teszik meg sokan akkor sem, elszoknak a gyerekektől, ami nagy hiba.
2019. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%
"Szájal ordítozik, hogy hagyja őt békén mindenki" mert mivel tudna még ordítozni? Helyesen szájjal lenne. Nagymama korra jó lett volna megtanulni magyarul. Így nem csoda ha nem érted a gyereket. Egyebként miért nem lehet bekén hagyni? Most kezd kinőni az irányítható korból. Ez van. Ha a nyuszit nem látja el akkor keresni kell neki egy olyan gazdát aki gondját viseli becsülettel. Ennyi.
2019. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
37%
Mi az istennek engedik ide ezeket az alja kamukat immáron többtucatnyi mennyiségben!?
2019. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%
Imádom, hogyha egy kérdés tini, kamasz gyerekről szól, akkor le van tudva annyival, hogy jaj kamaszodik, majd kinövi..🤦🏽‍♀️🤷🏽‍♀️ Eszem megáll, ez nem kamaszodas, ez brutál neveletlenség! Érdekes sem én, sem a másik 2 tesóm, sem egyik-masik, baráti/rokoni körben lévő 10en éves kamasz sem viselkedett ilyen minősíthetetlenül, csak mert ő serdült. Azért mindennek van egy határa! A tisztelet, na az hiányzik többek között a kislányból. Eszembe nem jutott volna ordítozni a szüleimmel, meg elküldeni őket a fenébe, meg nem megcsinálni, amit kértek. Normálisan nevelt gyerek ilyet nem enged meg magának a szüleivel szemben. Más az, ha néha előfordul, hogy visszafelesel, na de hogy ordibal és nem hajlandó rendben tartani a szobáját és tojik az anyja kérésére, ez nonszensz. Apuka is alaposan helyre kéne tegye a kisasszonyt, egy atyai pofon sem ártana neki..
2019. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
16-os, van egy olyan szó magyarul, nézd csak meg szótárban, hogy szájalni. A szájalás visszabeszélést, szemtelen beszédet jelent. Olyasmiért hordod le a másikat, amivel kapcsolatosan a te tudásod hiányos.
2019. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
14%
17-es: hányjál csak, engem nem zavar, kérsz vödröt?
2019. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!