Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek? 14 éves...

Hogyan segítsek? 14 éves leányunokám kezelhetetlen. A lányom nagyon el van keseredve bármilyen feladatot ad neki azonnal dührohamot kap és nem hajlandó megcsinálni

Figyelt kérdés
Hárman vannak testvérek ő a középső. A legnagyobb és a legkisebb fiú velük ilyen probléma nincs. De a kislány valósággal ellenségnek tekinti az anyját egy alkalommal démonnak nevezte. A lányom csak annyit szeretne tőle kérni hogy tartsa rendben a szobáját etesse meg a nyuszit ami az ő kérésére került a házhoz. De csak szájal ordítozik hogy hagyja őt békén mindenki. A lányomnak javasoltam hogy vigye el pszichológushoz és nem tudom hogy mit kellene tegyünk még. A vejem nem igazán tud részt venni a gyereknevelésben mert renge4eget dolgozik. Ezért minden gond a lányom nyakában van sajnos. Én rengeteget segitek de az életükbe nem szoktam beleszolni de most azt látom hogy a lányom is kezd összeroppanni
2019. nov. 8. 07:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, milyen elvárások vannak a fiúkkal szemben, és hány évesek. Lehet, hogy a kicsi még nem kamaszodik, a nagy pedig már nem, vagy egyszerűen más az alaptermészetük, mint a lányé. Az is elképzelhető, hogy a lánytól elvárják, hogy segítsen otthon és tartson rendet a szobájában, a fiúktól viszont nem, ha így van, ezen valóban változtatni kell. És ha van valami problémája, nyugodt körülmények között megbeszélni vele. Te, mint nagyszülő is megtehetnéd, talán veled jobban szóba is áll, mint a szüleivel.

Ettől függetlenül fenntartom, amit a 4. válaszomban írtam. Én biztosan nem kiabálnék vele, nem is könyörögnék, megvárnám, hogy ő térjen jobb belátásra. És nyitott lennék a normális kommunikációra, kompromisszumos megoldásokra, ha hajlandó ő is tenni valamit a békés családi élet érdekében.

2019. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Olyan cuki volt mikor irta hogy "nyuszit" imadom a nyuszikat :)) es most elkepzeltem h nem akarta megetetni pedig biztos van mibol. Oh na szerintem nem kell dokihoz kuldeni! Nezzetek utana a lelekgyogyaszatnak az adott kornyeken!! Nekem az segitett nem orvos de ert hozza es a nem kronikus eseteket jol kezeli! Gyogyszerek nelkul! 😊 En mikor 14 voltam mar 10eve..nagyon nehez volt velem! Pedig a szulok elvalasa utan is mindenem megvolt. Megis nehez volt velem. Az irasbol nem kovetkeztettem sulyos esetre..eleg lenne csak szeretni a kislanyt szerintem.
2019. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
10%

Bírom az itteni válaszolókat, azért mert kamasz még viselkedhet undortó hisztis kis görcsként?

Az hogy kamasz nem jogosítja fel a lustaságra meg a hisztire. Ha így viselkedik, akkor ideggyenge és pszichiátrián a helye. Itt mindig a szülőt hibáztatják ha egy gyerek minősíthetetlenül viselkedik, meg se fordul senki fejében hogy tényleg a gyerek az elviselhetetlen?


Unokanővérem fenekét kinyalták, majdnem szó szerint, minden meg volt neki engedve, mégis állandóan hisztizett problémázott szájalt, mert ő egyszerűen ilyen elviselhetetlen volt már akkor is, és most, 36 évesen is ugyanilyen.

2019. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

"Unokanővérem fenekét kinyalták, majdnem szó szerint, minden meg volt neki engedve"

Hát akkor pláne nem kell csodálkozni, hogy elviselhetetlen és követelőző lett. Megint csak alkalmatlan szülő aki nem tudja nevelni a gyerekét és egészséges határokat szabni neki.

2019. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
34es ritka manapság a normális szülő, de még ritkább a normális kamasz.
2019. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
6%
Bokafogás, bugyi le, nádpálca, hogy egy napig ülni se tudjon! Kiválóan kezeli a viselkedészavart, helyreállítja a megzavart csakrát, aurát, visszaadja az elvesztett tiszteletet.
2019. nov. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Te normális vagy utolsó???!!! Kétlem
2019. nov. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
53%
Kedves Utolsó, nem értem a problémát. Amióta megy ez a legkisebb széltől is óvjuk-majomszeretet, azóta van ez a rengeteg problémás, kezelhetetlen, szófogadatlan, neveletlen (manapság divatos szóval hiperaktív) gyerek. Jó kis csípős mogyoróvessző egyből helyrebillentené a tudatát.
2019. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!