Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek? 14 éves...

Hogyan segítsek? 14 éves leányunokám kezelhetetlen. A lányom nagyon el van keseredve bármilyen feladatot ad neki azonnal dührohamot kap és nem hajlandó megcsinálni

Figyelt kérdés
Hárman vannak testvérek ő a középső. A legnagyobb és a legkisebb fiú velük ilyen probléma nincs. De a kislány valósággal ellenségnek tekinti az anyját egy alkalommal démonnak nevezte. A lányom csak annyit szeretne tőle kérni hogy tartsa rendben a szobáját etesse meg a nyuszit ami az ő kérésére került a házhoz. De csak szájal ordítozik hogy hagyja őt békén mindenki. A lányomnak javasoltam hogy vigye el pszichológushoz és nem tudom hogy mit kellene tegyünk még. A vejem nem igazán tud részt venni a gyereknevelésben mert renge4eget dolgozik. Ezért minden gond a lányom nyakában van sajnos. Én rengeteget segitek de az életükbe nem szoktam beleszolni de most azt látom hogy a lányom is kezd összeroppanni
2019. nov. 8. 07:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
4%
Hormonális változáson megy most át.. eltarthat ez az állapot pár évig. Majd mielött tetözik... Teljesen tipikus hogy a tini nem csinálja smit mondanak neki ès a szüleit utálja a legjobban. Jelentem itt vsgyok én is. 18 éves koromra kb angyallá és mintagyerekké váltam. De 13 éves koromtólba megtestesült rémálma voltam bármi szülönek...
2019. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
5%
Én is nagyon nehéz eset voltam 14 évesen, kiabáltam, dühös voltam, nem értettem a világ dolgait. Emellett viszont kitűnő tanuló voltam. Erre anyámnak az volt a módszere, hogy elhívta a 2szer akkora nagynénémet, hogy "beszélgessen el velem" és ő felpofozott, megrángatott. Mindenkivel szoros a kapcsolatom, de ezt sosem bocsátom meg nekik, az esett volna jól, ha valaki megnyugtat.
2019. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
65%
Pedig van olyan szó, hogy szájal. Azt jelenti, hogy visszabeszél. És nem ugyanaz, mint a szájjal.
2019. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

16os, a te korodra meg illendő lett volna annyi tudást magadra szedni hogy tudd, van olyan szó hogy szájal, ha már nyelvtan nácit akarsz játszani, de így csak sötétnek és végtelenül butának sikerült feltüntetni magad :-D


Kérdező, gondolom a lányod liberálisan "nevelte" a gyerek és most ez üt vissza. Ha lett volna büntetés, meg fegyelmezés nem jutott volna egy elembeteg hisztérika szintjére a kisasszony.


Ja igen, nyuszit odaadnám olyannak aki felfogja hogy egy állat felelősséggel jár, a lánynál meg csak a kötelező minimumot adnám míg nem tanul meg viselkedni

2019. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
65%
Ez van ha valaki nem alkalmas arra, hogy több gyereket neveljen. Ezt a három gyerek dolgot szinte minden szülő elcseszi, és mindig a középső az aki a legjobban sérül. Ő az elhanyagolt, ő az akivel szemben teljesen más elvárások vannak mint a testvéreivel szemben. Akire nem figyelnek úgy, akire nem is olyan büszkék. Pláne ez van ha apuka csak megcsinálja a gyereket de nevelni már lusta. Ez van, aki normális mentalitású és egészséges lelkű gyerekeket szeretne nevelni annak nem kell három gyereket vállalni. Legalább a középső, de inkább mind a három sérülni fog.
2019. nov. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
12%
16. Vagyok bocs, hogy nem tudok értelmezni egy mondatot, ha a kérdező nem ismeri a vessző használatát. Amit írt az alapján szájjal ordítozik :D Nem gondoltam, hogy mindenkinek alap a pocsék helyesírás, annyira, hogy már értelmezni is tudjátok egymást. Nagyikával van a baj nem a kislánnyal. Azt csak szeretni kéne. Ha nem megy akkor sajnos a gyerek így reagál. Talán elég lett volna 1 gyerek is ha nincs idő háromra. Még nincs eléggé túlnépesedve a Föld?
2019. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Savlekotő ***** válasza:
A vejem nem igazán tud részt venni a gyereknevelésben mert renge4eget dolgozik. Kifogás... Nem kell csodálkozni a lány viselkedésén..
2019. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
89%
A másik két gyerek fiú, velük nincs semmi gond. Apuka nem ér rá a gyerekkel foglalkozni, anyuka idegroncs. Le is írtad a probléma okát! Vicces, hogy a gyereket akarjátok pszichológushoz vinni, mert nem tetszik neki amit műveltek vele. Neki járna a szeretet meg a törődés. Ehelyett te aki elvileg ráérsz itt szidod ahelyett, hogy foglakoznál vele. Az én anyám is egy demon volt akinek sosem lett volna szabad gyereket szülni. Hál istennek a nagymamám nem idegeneknek panaszkodott, hanem elvitt magukhoz és sütit sütött, és finomakat főzött és elmondta minden nap mennyire szeret. Talán neked is ezt kéne.
2019. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Savlekotő ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont,közelebb vagyok a százhoz de ez a apu aludni jár haza anya folyton üvölt,nem család,nem egészséges légkör,ahol apu hétvégén is máshol van az menekülés,és ezeknél 90% apunak nője is van,anyu ezért is üvölt,a lány meg kéznél van.. A lányod azért fog összeroppanni mert a drága férje tojik a családra mert dolgozik,naná azért nincs rájuk semmi ideje.. Mi is dolgozunk,mégis volt idő egymásra a gyerekeinket felneveltük..
2019. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként én is megértem, hogy a két fiúval nincsen baj. Sajnos a szülők nagy része teljesen más elvárásokat támaszt a fiú és lány gyerekeivel kapcsolatban. Úgy vannak vele, hogy jajj hát a fiúk rosszak, hagy tombolják ki magukat. A kislányra meg rászólnak azért is ha nem elég szépen ül. Valószínűleg teljesen máshogyan nevelték (illetve inkább nem nevelték) a kislányt mint a két fiút.

És igen, ha a szülő nem foglalkozik a gyerekekkel akkor bizony ilyenek lesznek. Ez csak egyfajta könyörgés a részéről a szeretetért, a törődésért.

2019. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!