Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitől van az, hogy a gyereket...

Mitől van az, hogy a gyereket ránevelik, hogy válás után haragudni kell a másik szülőre?

Figyelt kérdés

Kiskoromban elváltak anyumék, mert apu megcsalta. Sosem volt egy sztárapuka, nem tette oda magát amikor még velünk élt sem, viszont éreztem, hogy a maga suta módján próbálkozik a szeretetét kimutatni. Megérteni sosem értettem meg őt, annyira más világ, annyira különc ember. A válásuk után viszont anyu folyamatosan rámhelyezte a sérelmeit, szidta őt, ellenem hangolta. Gyűlölte hogy felhívjuk egymást, gyűlölte hogy ennek ellenére szeretem aput. Nagyon befolyásolható gyerek voltam, és végül sikerült anyunak, hogy elforduljak aputól. Egyre ritkábban kerestem és ő is engem. Most ott tartunk, hogy 30 éves vagyok, évente 1-2x ha beszélünk, de olyan mintha két idegen beszélgetne a semmiről. Anyu 20 év után is kérdezgeti, beszéltem e apámmal, ha hallott valami rosszat róla akkor kárörvendően vihog rajta, ha jót hall akkor meg irigykedik. Még most sem tudja elengedni a sérelmeit és mindent, mindent rám önt. Most már van akkora szám, hogy leszereljem ilyenkor és keményen megmondjam neki az igazat, olyakor megsértődik és nem keres egy hétig, de nem is érdekel.

Szóval a lényeg az, hogy ezt a jelenséget több csonka családban is tapasztaltam, és egyszerűen nem értem mire jó ez. Miért kell a gyerekre, felnőtt gyerekre rávetíteni a sok mocskolódást? Esküszöm nem is a válásukat kellett gyerekként kiheverni, hanem ami utána jött...


2019. nov. 11. 12:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%

,,Pedig lóizét, anyut hagyta el, és mivel lett új párja, hát odaköltözött. "


Akkor gratula. Avagy hogyan hagyjuk, hogy szétessen egy család? Megoldani a problémákat és feltétlenül szeretni egymást életünk végéig, mint ahogy megfogadtuk? ÁÁÁÁ. Lelépni az első nővel, akit találunk és hagyjuk ott a családot? Igeeen.

2019. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Savlekotő ***** válasza:
48%
Értelmes felnőtt nem kefél félre nem barátnőzik a felesége mellett, hanem lezárja a régit előbb...
2019. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

A gyereknek joga van jóban lenni az apjával vagy az anyjával, ezt nem a szülő fogja eldönteni, és nincs joga a gyerekét egy másik irányba befolyásolni, mert akkor nem sokkal jobb ember, mint a volt férje, vagy neje, aki félrement.


Szóval oké, rossz apa az, aki félrement. De mennyivel jobb anya az, aki manipulálja a gyerekét, hogy apádat utálni kell, mert én is utálom őt, és ha én is, akkor te is.

2019. nov. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Savlekotő ***** válasza:
53%
Egyik sem jó,mai felnőttek nem látnák tul a nemi szervükön mozaikjukon, egójukon.. Gyerek fontos nekik legkevésbé.
2019. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

A többség nem neveli rá, látják maguktól is. Az én esetemben 13 és 17 évesek voltak a lányok. A kisebbik ott tett keresztbe az újdonsült 10 évvel fiatalabb lánynak (26), ahol csak tudott. Ment az apjához a kisebbik, aki miatt elhagyott bennünket az apja, mert szerelmes lett, szóval a lila ködtől semmit nem látott. A 13 évessel az apja előtt úgy viselkedett, hogy szinte kinyalta a seggét, de amikor ketten maradtak, úgy nézett a lányomra, mint a véres kardra. Bosszúból olyan hülyeségeket csinált, hogy leköpte a hajkeféjét, (én dobtam a legjobban egy hátast, amikor elmesélte).

Hidd el, nem kell ellene hangolni senkinek senkit, a gyerek nem hülye. Utálta a gyerekeimet. Én próbáltam jó fejet vágni, soha nem szidtam a kedves hölgyet a lányoknak, mégis utálták, mert úgy viselkedett, ahogy nem kellett volna.

A lényeg, hogy nem feltétlenül kell uszítani, érzik a gyerekek maguktól is, ha egy olyan új ember lép a családba, aki zsigerből elutasító és bunkó paraszt, ha a szerelmes (volt) férj nem látja.

2019. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

Ne maradjon senki egy rossz kapcsolatban, mert a gyerek issza meg a levét.

Ne váljon el senki, mert a gyereknek árt vele.

Ezeket hányszor hallottuk már....


Ezeket a szituációkat az intelligens embereknek illene tudnia kezelni.

Miért csalta meg? Milyen volt a kapcsolatuk előtte? Megannyi kérdés és nem biztos, hogy az apuci a szemét. De ha át is verte az anyját, miért is nem lehet jó apa? A gyerek támogatása fizikailag és szellemileg miért függ össze azzal, hogy hogyan alakult a szülők kapcsolata? Miért kell a két szülő között bírónak lennie a gyereknek?

Egy gyereknek szüksége van az apjára is és mindenki követ el hibákat. Nem szép dolog a megcsalás, de talán mégsem olyan súlyos vétség, hogy a gyerek megszakítsa vele a kapcsolatát.

2019. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

Primitív véglények között divat a gyerekeket a bosszú eszközeként használni. Sok ostoba féreg nem fogja fel, hogy annak a gyereknek az a szülő az édesapja/édesanyja, akit igenis szeret.


Majd ha felnő, akkor el lehet mondani neki, hogy miért váltak el, de ameddig gyerek, addig igenis joga van mindkét szülőjéhez és mindkét szülő szeretetére.

Az egymással való csatát meg intézzék egymás között a szülők. Aki ebbe a gyerekét belekeveri az egy önző szemétláda, akinek fogalma sincs, hogy milyen mentális károkat eredményez.

2019. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%
# 16, igen, alapesetben a gyerek ki van rakva a hálószobát érintő dolgokból, tehát a házasságból, nemi életből, mert így helyes. Akkor miért is kéne őt bevonni ebbe egy esetleges megcsalás után a revansom fegyvereként?
2019. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%
És ha anyuka lépett félre. Apuka akkor is szarszemétszar és megérdemli hogy a gyerek ellene legyen nevelve? Elég beteg gondolkodású nők vannak itt. Nem véletlen fognak egyedül megöregedni.
2019. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
59%

Amit 16-os irt le, az a lenyeg.


Egy megcsalasnak legtobb esetben vannak elozmenyei. Pl. megkerdeznem, a megcsalt feleseg szeretettel beszelt-e a ferjevel, vagy mindig csak b...ogatta? Volt-e normalis hazaseletuk, vagy a feleseg mindig kifogasokat mondott, nehogy egyutt legyenek?


Ketsegkivul a korrekt eljaras az, ha valaki eloszor elvalik, utana udvarol masnak. De a hazassag tonkremeneteleben lehet, hogy a megcsalt felesegnek sokkal nagyobb szerepe volt.

Gondoljunk csak arra, hogy aki a gyereket hasznalja a bosszu eszkozekent volt ferje ellen, az vajon milyen feleseg lehetett elotte? Nem csoda, hogy a ferj onnan elmenekult, csak azt lehet a szemere vetni, hogy miert nem elobb a valopert adta be es csak utana szedett fol baratnot.

2019. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!