Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám üldözési mániás...

Édesapám üldözési mániás lett, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb. nyár végén kezdte mondani azt hogy a szomszéd bejár az ő személyes élettereibe, (munkahely, anyukája lakása, kert) figyeli őt, rosszindulatúan. Nagyon abszurd dolgokat is mondott hogy kötelet köt a kéményre és úgy jön be az erkélyünkre, meg hogy megégette őt éjjel meg hogy valami motoroskulccsal tud bemászkálni a lakásba. 50 éves most az apukám.

Azóta ez súlyosbodott, mert már állandóan őt figyeli, és nem egyszer hangoztatta már hogy megöli a szomszédot, levágja a fejét, illetve olyanokat is mondott hogy magát öli meg (mit csináljak, öljem meg magam hogy elhidd? megyek a dunának, végső megoldás a halál) folyton ilyen kijelentéseket tesz... meg hogy persze hogy ő a hülye meg hogy hülyének nézzük őt.

Anyukám már orvoshoz akarta őt vinni de apám anyja nagyon szemét ember és megakadályozta apám meg hallgat rá, megrekedt kb a gyerekkorban nemtudott felnőni.

Nem tudom mi lesz így.

Ma este is gond volt, 1 órát telefonált lent a hidegben anyám már kikészült teljesen, aztán éjfélkor azzal keltett hogy segítenem kell neki kocsival ki kell vinnem szigetszentmiklósra.

elmondta hogy 10 éve szeretője van és most az az új hogy a szomszédunk szerinte sérüléseket csinált a testére, vagy pedig viszonyuk van. elvittem oda és az utcákban kellett 10-20 al menni és figyelni a nő házát, de sehol nem láttunk semmit, aztán hazamentünk.. 4re értünk haza.

most is felhivott telefonon mert otthon maradtam hogy figyeljem hogy ott van e a szomszéd kocsija vagy nincsen. meg hogy majd fotózzam le.

iszik is sajnos.. nem keveset.

Anyukámtól soha semmi szeretetet nem kapott mert anyukám sem egészséges mentálisan de most az egy másik dolog itt most ebből van nagyon nagy probléma..

Mire számítsak mi lesz így? már éjszakám sem lesz ettől az egésztől?

Mit tegyek????

rettenetesen kivagyok lelkileg, nem tudom magam összeszedni már sirni se tudok igazából, már a kedvenc sorozatomat is kezdem nem nézni pedig az jelentette nekem a mindent eddig, de már abba is kezdem ezt látni basszus


Anyukám meg ahogy lereagálja.. mint egy hisztéria meg állandóan csak ez a téma .


Magánéletem már nincs emiatt, folyton korán haza kell jönnöm pedig van párom de nem tudok vele lenni mert anyám azt mondja hogy ő nem akarja egyedül hallgatni azokat amit mond. Ha meg nem mond semmit akkor is bánatos meg ideges.


és ne gyertek olyanokkal h költözzek el , mert én sem vagyok mentálisan egészséges, dolgozok is szóval nem vagyok egy ingyenélő és lány vagyok szóval nekem lehet


bocsánat ha televagyok helyesírási hibákkal de egyszerűen nagyon tönkre vagyok menve úgy érzem és nem tudom mi jön meg..


segítsetek könyörgök

23/l



2019. nov. 19. 13:51
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
97%
Én apám is ivott, dohányzott, ami belefért, hogy jobban érezze magát, nem kellemesek a hallucinációik meg a félelmeik amik vannak nekik. A Fluanxol depot mellékhatásai nem durvák, másnap fáj a feje meg hányingere van, de amúgy okés. Ha Leponexet kap, attól iszonyú étvágya lesz, és 40-50 kilót hízik, mert kényszeres zabálás tör rá. A Haloperidol se jó, mert rángatózik tőle mindene. De Fluenxol mellé nem feltétlenül kellenek ezek. Apámat azért vitték el, mert megfenyegetett vkit, és összeverekedtek. Előtte már a családját próbálta rávenni közös öngyilkosságra, de az nem számít, a rendőrnek csak attól kell intézkednie, amikortól vér folyt.
2019. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
Az orvosi kezelésról meg az ivásról annyit, h. a Lipótról simán kijártak inni a betegek a közeli kocsmába, senki se szólt rájuk, azt mondték, mennek sétálni a parkba. Ráadásul a zárt osztály ajtaját nyitotta a kapukulcsunk, ami egy sztenderd százezres nagyságrendben gyártott kulcs volt, szóval... Viszont az elmeosztályon maximum 2 hónapig tartanak benn mindenkit, mert drága az államnak, hazaküldik azután és kezdődik minden elölről. Kivéve az elmeszociálist, az véglegesre szól. Én 8 éves voltam, mikor apám megkattant, anym mellett nem volt hajlandó orvoshoz menni, csak a közös öngyilkosságot erőltette volna, ezért anyám elvált tőle. Aztán a testvére lett a gondnoka, és valahogy annak engedelmeskedett.
2019. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
97%
Ha elkezded kezeltetni apádat, rád fogják tolni a gondnokságot azon az alapon, hogy te vagy az egyetlen normális a családban (az Asperger nem elmebetegség). Egy esélyed van túlélni, ha elhúzol onnan a vérbe. Ott hagyod apádat a rokonainak, akik "védik", Különben elpusztulsz. Konkrétan beledöglesz, ez nem játék. Mentsd az életed!
2019. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
97%
Majd ha nem leszel ott anyádnak, hogy neked kipanaszkodja magát, akkor összeszedi magát, és orvoshoz rángatja apádat. Egyelőre te vagy a siratófal, ezen levezeti a feszültséget a panaszkodással, ha ez nem lenne, KÉNYTELEN volna cselekedni. Míg ott vagy, nem fog.
2019. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
de anyámat is sajnálom olyan szerencsétlen, és apám nem kimeli, ellenseges vele, nem hagynam ott. es ha ketten magunkra hagyjuk apamat es o ongyilkos lesz? ugyis az lenne. akkor egy eletre gyilkossa valok es sosem fogom tudni megbocsatani magamnak
2019. nov. 19. 14:49
 16/49 A kérdező kommentje:
szerintem ha most otthagynam oket az vegzetes lenne. de amugy remelem belemegy abba h orvoshoz menjunk..
2019. nov. 19. 14:50
 17/49 anonim ***** válasza:
96%
Ha maradsz, neked annyi, pár év és véged. Azután ki lesz anyáddal?
2019. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
97%
Arról pedig, hogy félsz, hogy apád öngyilkos lesz - akkor járna jól, ha most meghalna, mert amit a skizofrének el kell, hogy viseljenek, főleg azok, akiknek minden tünet jön, mert nem kezeltetik magukat, hát annál sokkal jobb a halál. Apám temetésén (69 éves volt) azon gondolkodtam, 30 évesen kellett volna meghalnia, sokkal jobb lett volna neki, embertelenül sokat szenvedett öregkoráig.
2019. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
sajnalom:( de amugy mikor ő mondja hogy azt látta hogy fel volt forgatva a lakas, meg stb, akkor mit lat pontosan? :/
2019. nov. 19. 15:01
 20/49 anonim ***** válasza:
94%
Apádat elmeszoc. intézetbe kell rakni, ott nem csinál ki senkit, és beadják a gyógyszereit. Pomázon van egy pl.
2019. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!