Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám üldözési mániás...

Édesapám üldözési mániás lett, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb. nyár végén kezdte mondani azt hogy a szomszéd bejár az ő személyes élettereibe, (munkahely, anyukája lakása, kert) figyeli őt, rosszindulatúan. Nagyon abszurd dolgokat is mondott hogy kötelet köt a kéményre és úgy jön be az erkélyünkre, meg hogy megégette őt éjjel meg hogy valami motoroskulccsal tud bemászkálni a lakásba. 50 éves most az apukám.

Azóta ez súlyosbodott, mert már állandóan őt figyeli, és nem egyszer hangoztatta már hogy megöli a szomszédot, levágja a fejét, illetve olyanokat is mondott hogy magát öli meg (mit csináljak, öljem meg magam hogy elhidd? megyek a dunának, végső megoldás a halál) folyton ilyen kijelentéseket tesz... meg hogy persze hogy ő a hülye meg hogy hülyének nézzük őt.

Anyukám már orvoshoz akarta őt vinni de apám anyja nagyon szemét ember és megakadályozta apám meg hallgat rá, megrekedt kb a gyerekkorban nemtudott felnőni.

Nem tudom mi lesz így.

Ma este is gond volt, 1 órát telefonált lent a hidegben anyám már kikészült teljesen, aztán éjfélkor azzal keltett hogy segítenem kell neki kocsival ki kell vinnem szigetszentmiklósra.

elmondta hogy 10 éve szeretője van és most az az új hogy a szomszédunk szerinte sérüléseket csinált a testére, vagy pedig viszonyuk van. elvittem oda és az utcákban kellett 10-20 al menni és figyelni a nő házát, de sehol nem láttunk semmit, aztán hazamentünk.. 4re értünk haza.

most is felhivott telefonon mert otthon maradtam hogy figyeljem hogy ott van e a szomszéd kocsija vagy nincsen. meg hogy majd fotózzam le.

iszik is sajnos.. nem keveset.

Anyukámtól soha semmi szeretetet nem kapott mert anyukám sem egészséges mentálisan de most az egy másik dolog itt most ebből van nagyon nagy probléma..

Mire számítsak mi lesz így? már éjszakám sem lesz ettől az egésztől?

Mit tegyek????

rettenetesen kivagyok lelkileg, nem tudom magam összeszedni már sirni se tudok igazából, már a kedvenc sorozatomat is kezdem nem nézni pedig az jelentette nekem a mindent eddig, de már abba is kezdem ezt látni basszus


Anyukám meg ahogy lereagálja.. mint egy hisztéria meg állandóan csak ez a téma .


Magánéletem már nincs emiatt, folyton korán haza kell jönnöm pedig van párom de nem tudok vele lenni mert anyám azt mondja hogy ő nem akarja egyedül hallgatni azokat amit mond. Ha meg nem mond semmit akkor is bánatos meg ideges.


és ne gyertek olyanokkal h költözzek el , mert én sem vagyok mentálisan egészséges, dolgozok is szóval nem vagyok egy ingyenélő és lány vagyok szóval nekem lehet


bocsánat ha televagyok helyesírási hibákkal de egyszerűen nagyon tönkre vagyok menve úgy érzem és nem tudom mi jön meg..


segítsetek könyörgök

23/l



2019. nov. 19. 13:51
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
97%
Hallucinál. Ne ezt fejtegesd, mentsd magad.
2019. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
de ennyi egy ember? és ha nagyon kimutatom hogy mennyire szeretem (sose mutattam neki, aspergeres leven nekem ez egyenlo azzal hogy meghasonlok magammal de vallalom) akkor az nem gyogyitana meg?
2019. nov. 19. 15:05
 23/49 A kérdező kommentje:
ertem.. ez K u r va gáz...:((((
2019. nov. 19. 15:05
 24/49 anonim ***** válasza:
98%
Semmi sem gyógyítja meg, a szeretet erejét hagyd meg Coelhónak, ez egy kib..szott durva betegség, ha súlyosbodik, ölnek is vele, ez cirókálásra nem enyhül.
2019. nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
97%
Mikor apám kapta a gyógyszereit, mert a tesója bevétette vele, akkor visszaváltozott majdnem normálissá, ugyanúgy lehetett vele dumálni, mint rég, szóval nem halt meg apád a paranoiája alatt, ott van még, csak le kell nyomni a betegségtüneteket, akkor előjön. De gyógyszer nélkül nem.
2019. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

vele is lehet normálisan beszélni csak a szomszédról van egy fixa meggyőződése, es amiatt mond dolgokat. de orulnek ha minden rendben lenne. nem ertem miert ver engem a sors, mi vagyok en hogy nekem mindig szenvednem kell.

remeljuk hogy el fogjuk tudni juttatni az orvoshoz, elvileg anyam ma irja ossze az adatait es adja oda a zugloi haziorvosnak

2019. nov. 19. 15:16
 27/49 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz el lehet menni vagy ketten menjetek vagy egyedül menj és kérj tanácsot, viszont igen, esélyes hogy gondnokságot mondjuk rád tolnák, azt sem tudom, hogy ha orvosnak ez el van mondva, mit lehet tenni, ha például "idegen előtt nem csinálja, nem hangoztat ilyeneket ha idegenek vannak a közelben".
2019. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha apád anyja nem veletek lakik, akkor anyáddal ketten transzporáljátok oda hozzá apádat, hogy ti nem bírjátok tovább, lakjon ott. A mama majd elviszi orvoshoz, ne félj, ha megtapasztalja, miket művel a fia...
2019. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
Majd meséld el, mire mentetek a zuglói háziorvossal... Az én anyámnak sok évtizede a kerületi pszichiáter azt mondta, a férjét nem lehet a saját akarata ellenében gyógyítani, akkor se, ha konkrétan őrült, amíg vér nem folyik, akkor majd a rendőrség elintézi.
2019. nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem mondani hogy le vagyok % olva mert testi gondjaim is vannak az aspergeren kivul, tehat nem tudom hogy ugy lehetek e gondnok..

anyjaval teljesen maskepp viselkedik, ő az isten mi meg a senkik vagyunk, tegnap anyamra olyan hangosan agressziven rauvoltott mikor anyam csak annyit mondott hogy “anyukád” valamit mondott az anyjaval kapcsolatban es ilyen hogy o neki ki se ejtse a nevet...

nem csinálná ott szerintem. marmint az anyjanal.

2019. nov. 19. 15:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!