Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy kidobott a családom?

Figyelt kérdés
2 éve egyedül élek, nem beszélnek velem, nem találkozunk. Nagyon rossz lelki állapotban vagyok.

2019. nov. 28. 15:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Élj tovább nélkülük. Nagyon megsérthetted őket.
2019. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Járj el olyan közösségbe, ahol be- és elfogadóak (pl. egyházi gyülekezetek.)


Ott válogathatsz a mentálhigiénés segítők között, mert többféle is van (katolikus vagy protestáns lelkipásztorokkal hamarabb érsz célt, mint "pszichológussal".)


A terápiák között is nagyon sok a válogatási lehetőség (faliújságokon, honlapokon igencsak bő szokott lenni a választék.)


A közeledő karácsony alkalmával pedig nagyon sokféle program közül lehet válogatni.


Hány éves vagy és milyen nemű? Tanulsz vagy dolgozol? Hogy érzed ott magad a többiek között?

2019. nov. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 effre ***** válasza:
45%
szerintem nagyon fontos ha letisztázod az okot először saját magadban. Miért került arra sor hogy kidobjanak. Ha ezt nagyon de nagyon komolyan tisztáztad,szigorúan és kritikusan önmagaddal akkor megtalálod a választ és a megoldást is .Valaki segítségével keresd fel őket és feltétlenül üljetek le megbeszélni-ez a megoldás -Megbeszélni mi nem jó és kompromisszumot kötni .Hidd el , a kapcsolat megszakítást nem lehet feldolgozni. Megoldani viszont igen. Én hasonló cipőben járok, csak fordított mezben - 3 éve arra kényszerültem hogy kidobjam a 20 éves lányom itthonról.Majd bele haltam, de nem volt hova tovább.Nem adott esélyt se arra,hogy megbeszéljük. Borzalmas állapotokat teremtett - fel se fogta mit tesz . Most ő van megsértődve és még mindig nem hajlandó megbeszélni ,miért is történt -valójában nem is érti mi a baj. .Nagyon szeretjük , de a passzív-agresszív magatartása és egy vallási fanatista szekta abszurd irreális szabályainak ránk kényszerítése nem ment - megroppantunk, Meg tudok érteni szülőként sok mindent , nyitott is vagyok -de ahhoz neki kell észhez térnie és belátni hogy idegenek kezébe nem adhatom a család mindennapi kenyerének irányítását. Talán azt is elfogadnia , hogy szülőként több tapasztalatom van mint neki,tanult vagyok, és ha nem tudok valamit akkor informálódok és nem jöttmentektől, hanem komoly helyről. .Abból a korból pedig már kinőttem ,hogy mindenféle marhaságot ehiggyek ,hírtelen letöröljem a családi ünnepeket , a munkám feladjam ,tanuljak meg nem köszönni,legyek szemtelen és tiszteletlen azokkal aki nem a szekta tagjai(persze előbb azonnal csatlakozzak a szektához ) , és beálljak egy rettenetesen primitív , emberek millióit tönkretevő pénzhajhász szervezetnek prospektusokat osztogatva az utcát járni - tévedni emberi dolog és a kamaszkori bolondéria korából már kinőttem . Látod, nálam ez a gond - nemet mertem mondani a kamasz gyerekemnek. Szenved ő is és mi is . De konokul ellenáll . Büntet bennünket azzal, hogy nem láthatjuk a 2 éves unokánk. Szerinted mi lenne a megoldás ? Hátha segít neked is abban , hogy elkezd gondolkodni azon , esetleg hol akadtatok el .. de szívesen várom a válaszod ,hátha közös erővel kibogozzuk mit is lehetne tenni . Hiszen tudod te magad is , ez megoldás után kiált ..
2019. dec. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 effre ***** válasza:
Ja , és hozzáfűzném- a szabad nyegle szleng "kit érdekel éld az életed, fütyülj rájuk" tanács hosszú távon nem az igazi megoldás .Sajnos a komoly lelki sérülések idővel megkeserednek és feldolgozhatatlanná válnak .Minél idősebb lesz az ember annál mélyebbről kezdi felőrölni .. hidd el nekem.
2019. dec. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Én megprobaltam velük helyrehozni, többször is de nem nyitottak rá. Na ha nem nyitottak rá, akkor mégis hogy oldjam meg? Innentől kezdve csak az az út marad, hogy tovabblepni. Ha folyton ezen ragodom hogy velük tönkrement a kapcsolat, akkor belebetegszem. Mindenki azt tanácsolta, hogy engedjem el őket, mert tonkreteszem magam. De nemtudom hogy engedhetnem el az egész családom és közben 23 évesen nézzek bele egyedül az életbe. A sok stressztől és lelki tehertol, feldolgozatlan dolgoktól elkezdtem pánikbeteg lenni. Ha egyszerűen nem tudod megoldani, csak túl kell lépned rajta nem? Vagy ez megbelyegezte már az életem? Nélkülük sosem lehetek boldog? Elvégre elég sok ember éli egyedül az életet..
2019. dec. 1. 11:05
 16/16 effre ***** válasza:
küldtem neked privát üzenetet
2019. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!