Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mégis mit tennél, ha a...

Te mégis mit tennél, ha a testvéred mindenben jobb lenne nálad?

Figyelt kérdés

Van egy tesóm, aki mindenben jobb nálam.

Emiatt a szüleim a magamhoz képest elért sikereimet nem értékelik, mert a tesóméhoz hasonlítják, akit nekem lehetetlenség túlszárnyalni.



2019. nov. 29. 18:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
miért hasonlítgatja mindenki magát másokhoz? komolyan, láttok ti ebbe bármi értelmet? két ember életét összeveti (főleg a szokásos 1-2 tekintetben) nagyjából annyira értelmes dolog, mint felcsapni a 24. oldalon az Anna Kareninát és az Állatfarmot, és azt a két 24. oldalt elkezdeni összehasonlítani
2019. nov. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Tojnék a szüleim véleményére. Nem adnék az ő véleményükre. Akiknek nem ugyanolyan csodálatos minden gyermekük.
2019. nov. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
*márminthogy, nyomasztanak azzal, hogy a tesódat jobban szeretik. De nem illik különbséget tenni a két gyerekünk között. Mindegyik, még ha van közte egy kicsit sutácska is pl, akkor is mindegyik csodálatos.
2019. nov. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%
EN nagyon örülnék a testvérem sikereinek! Remelem hogy tobbre viszi az eletben, mint én!
2019. nov. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező!

Összegezzük. A testvéred nem mindenben jobb nálad, hanem csak a sportokban. Ennek ellenére te lehet szebb vagy nála, vagy okosabb (bár...), vagy jobb az énekhangod, szorgalmasabb vagy, jobb a nyelvérzéked, szociálisabb vagy, humorosabb vagy, empatikusabb vagy stb.

Ezer és ezer aspektusa van egy embernek, te meg leragadtál ott, hogy futás, atlétika és freestyle.

2019. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
97%

utolsó, és ha nem jobb ezekben sem, akkor mi van??

csak mondom, hogy egyáltalán nincs semmi akkor sem, ezek nem teszik az embert sem kevesebbé, sem többé

már az alaphozzáállás nem jó, ott téveszt mindenki irányt, és igazán gratulálok hozzá, mert ez a boldogtalan élet egyik tökéletes receptje

2019. nov. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%

Ritka az olyan szituáció, hogy egy ember MINDENBEN jobb mint a másik.

Pláne, hogy vannak tanult dolgok, és ha az én hobbim mondjuk a bűvészkedés, és gyakorlom, a testvérem meg nem, akkor egészen biztos, hogy mindenféle képességtől függetlenül, jobban fogok tudni bűvészkedni, mint a testvérem.

2019. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A szüleiddel kellene erről beszélned, miért nem értékelik, ha valamiben sikert értél el. Lehet, hogy észre sem veszik, hogy nem kapsz tőlük elismerést.

Egyébként lehet, hogy a testvéred olyan tökéletes, hogy nem tudod semmiben sem túlszárnyalni (bár nem biztos). De biztosan léteznek olyan emberek, akiknél ebben vagy abban jobb vagy. Csinálj olyan dolgokat, amikben jó vagy és örömödet leled bennük. Nekem ilyen volt a rajzolás - ha sikerült valami szépet alkotnom, anélkül is büszkeséggel töltött el, hogy bárkinek is megmutattam volna. Később ruhákat varrtam, ékszereket készítettem magamnak, jó érzés volt ezeket viselni, tudni, hogy senki másnak nincs pont ilyen. Még ha a szüleim nem is dicsértek agyon, az iskolában is el tudtam érni kisebb sikereket, pl. megnyertünk pár osztálytársammal együtt egy versenyt, ami akkora dolog volt, hogy osztályfőnöki dicséretet kaptunk, és a tanáraink nagyon büszkék voltak ránk.

2019. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
82%

Off: Kedves 3-as, nagyon sajnálom, hogy a szüleid helyetted úgy döntöttek, hogy nem neked való az egyetem.

On: kedves kerdezo! Egyrészt nincs olyan, hogy valaki mindenben jobb, mint a másik, másrészt tényleg értelmetlen a felvetés, mert miért kellene neked valamiben jobbnak lenned, mint másnak? Ha te vagy Dóri és ő Gabi, akkor neked miért kellene Gabi bármilyen teljesítményét sasolnod? Te egyszerűen nem ő vagy! Neked nem minél Gabibbnak, hanem minél Dóribbnak kellene lenned. Azzal törődj, hogy Dóri mit szeret és akar csinálni, mikor és hogyan érzi jól magát! Ez a fontos. Sosem leszel boldog, ha Gabi (vagy bárki más) akarsz lenni.

Gabi sosem lesz olyan jó Dóri, mint te vagy. Sőt, senki a világon. Te vagy a legtökéletesebb Dóri. Érted?🙂

2019. nov. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!