Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A jobb bicepszem az erősebb,...

A jobb bicepszem az erősebb, de mégis a bal a nagyobb, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
A jobb bicepszem sokkal erősebb, mire a ballal megcsinálom a kötelezőt, a végén már alig tudom megemelni, a jobbal meg teljesen könnyen megcsinálok ugyanannyit. Viszont ahogy nézem, a bal mégis nagyobb, mint a jobb. Ez mitől lehet, hogy jobban meg van erőltetve, vagy csak genetika, esetleg teljesen más?

2019. nov. 21. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Lehet átveszi a jobbnál egy másik izom, vagy simán jobbkezes vagy és emiatt jobb ott az agy-izom kapcsolat, hatékonyabb a mozg!skivitelezés, kb bármi lehet. És senki sem szimmetrikus. Ha nagyon zavar, én úgy tudom nincs baj 2+ sorozatból a kisebbik oldalon.
2019. nov. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Recskázási szokásokon kéne változtatni...
2019. nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm, nem feltűnően nagyobb, de én látom, megpróbálom úgy.


2. Meglepődtem volna, ha nem kapok hasonló választ :D

2019. nov. 21. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szembe mennék az előzőkkel, uyganis a recska nem változtatja meg a karod méretét (nem szignifikánsan) illetve a gyengébb oldalhoz kell igazítan iaz edzést, nem plusz terhelést biztosítani a gyengébb oldalra. Ugyanakkor amúgy az is lehet, hogy megcsinálod pl kalapács bicepszet a jobb kezeddel, majd rögtön a ballal, akkor azért gyengébb a bal, mert az idegrendszered jóval fáradtabb annál a kezednél, mert lement egy kéz előtte már. Prübáld ki, hogy bal kézzel indítod a sorozatot, aztán jobbal fejezed be. más lesz.
2019. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a választ.

Mindig úgy csinálom, hogy a gyengébb kézzel kezdem a gyakorlatot és ahhoz igazítom a másikat.

2019. nov. 23. 10:19
 6/6 anonim ***** válasza:
A bal zsirosabb vagy vizesebb, ezért nagyobb, mint a szálkásabb ezért vékonyabb jobb
2020. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!