Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Testépítés

A kérdés

A jobb bicepszem az erősebb, de mégis a bal a nagyobb, ez hogy lehet?

A jobb bicepszem sokkal erősebb, mire a ballal megcsinálom a kötelezőt, a végén már alig tudom megemelni, a jobbal meg teljesen könnyen megcsinálok ugyanannyit. Viszont ahogy nézem, a bal mégis nagyobb, mint a jobb. Ez mitől lehet, hogy jobban meg van erőltetve, vagy csak genetika, esetleg teljesen más?

Kérdések hasonló témákban: jobb, bicepsz, nagyobb, bal

2019. nov. 21. 07:37  Privát üzenet  

A válaszok
Lehet átveszi a jobbnál egy másik izom, vagy simán jobbkezes vagy és emiatt jobb ott az agy-izom kapcsolat, hatékonyabb a mozg!skivitelezés, kb bármi lehet. És senki sem szimmetrikus. Ha nagyon zavar, én úgy tudom nincs baj 2+ sorozatból a kisebbik oldalon.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2019. nov. 21. 07:44 Privát üzenet
Recskázási szokásokon kéne változtatni...

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 33%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2019. nov. 21. 09:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

1. Köszönöm, nem feltűnően nagyobb, de én látom, megpróbálom úgy.

2. Meglepődtem volna, ha nem kapok hasonló választ :D

# 3/6Időpont 2019. nov. 21. 17:56 Privát üzenet
Én szembe mennék az előzőkkel, uyganis a recska nem változtatja meg a karod méretét (nem szignifikánsan) illetve a gyengébb oldalhoz kell igazítan iaz edzést, nem plusz terhelést biztosítani a gyengébb oldalra. Ugyanakkor amúgy az is lehet, hogy megcsinálod pl kalapács bicepszet a jobb kezeddel, majd rögtön a ballal, akkor azért gyengébb a bal, mert az idegrendszered jóval fáradtabb annál a kezednél, mert lement egy kéz előtte már. Prübáld ki, hogy bal kézzel indítod a sorozatot, aztán jobbal fejezed be. más lesz.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2019. nov. 22. 17:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a választ.

Mindig úgy csinálom, hogy a gyengébb kézzel kezdem a gyakorlatot és ahhoz igazítom a másikat.

# 5/6Időpont 2019. nov. 23. 10:19 Privát üzenet
A bal zsirosabb vagy vizesebb, ezért nagyobb, mint a szálkásabb ezért vékonyabb jobb

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont febr. 6. 11:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Barátom sokkal nagyobb súlyokkal edz mint én, rajtam mégis több izomtömeg van, miért?
Bal kezes vagyok, mégis a jobb kezem formásabb, és a jobb mellizmom egy kicsikét nagyobb, mitől lehet? Ez normális?
Akkor mégis meg lehet tartani egy nagyobb koxal szerzett tömeget?
Hogy lehetséges, hogy egy gyerek magasabb és nagyobb darab is nálam, mégis az én testsúlyom nagyobb 4 kilóval?
Miért lehet, hogy egy ember magasabb nálam, izmosabb és zsírosabb is, én mégis nagyobb vagyok nála (testsúlyban)?
Van olyan, hogy egy bizonyos testrész izmosabbnak látszik, mint amennyire erős? És fordítva, hogy nem látszik különösebben izmosnak, mégis nagyobb terhelést bír?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Testépítés rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!