Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti 30 év feletti, mamahotelben...

Ti 30 év feletti, mamahotelben élő férfiak, megéri ez nektek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy anyagilag biztos megéri, de nem hiányzik a szabadság, az önállóság, a normális párkapcsolat?

2019. dec. 10. 14:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
47%

Ti, 18 évesen albérletbe költöző, nagyon fügetlen, nagyon önálló "férfiak" (és "nők"). Megéri ez nektek?

Igaz, minden este részegen hazavihettek egy új lányt/fiút vagy mindkettőt, senki nem szól rátok. De aztán elröppen az az 5-10-15 év, talán eszetekbe jut a családalapítás, de a 30nm-es albiban, amihez semmi közötök, bajos. Egy saját lakás árát már kifizettétek a semmiért, közben röhögtetek azon, aki közben megalapozta a jövőjét. Megérte?

2019. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
# 1 Igen, megérte, mondjuk én nem azért költöztem el ennyi idősen, hogy felvigyek bárkit. Még úgy is megérte, hogy tovább tart összeszedni a saját lakásra valót. Vagy szerinted albérletben nem tud spórolni az ember? Hagyjuk már. A családalapítás meg alapból nem mindenki álma, szóval csomó embernél nem szempont.
2019. dec. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Le kéne már szakadni erről a témáról. Nem mindegy neked, hogy ki hol és hogyan él? Arról nem beszélve, hogy nem mindenki "mamahoteles", aki otthon lakik, sokan nem azért teszik, hogy teljes mértékben eltartsák őket, kiveszik a részüket a költségekből, de így jobban jönnek ki, mintha a fizetésük nagy részét albérletre költenék.
2019. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%
2. Ha megérte, örülök. Szokás panaszkodni, hogy esélytelen a saját ingatlan, az albérlet elvisz mindent, ezért gondoltam, hogy talán nem kellene feltétlenül hülyének és életképtelennek tartani azt, aki másképp képzeli megalapozni az életét. De akkor nincs itt semmi gond.
2019. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
57%
? Nem mindegy? Ha a szülők és a delikvens jól megértik egymást, akkor magánügy! Sőt akkor minek dobjon ki az ember havi xxxx ezer Forintot?
2019. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
43%

A.: Nagy, jó, és jó környéken lévő házUNK van.

B.: A melóm itt van, 5+ percre.

C.: A pénzemet hitel, meg lakbér helyett a leendő SAJÁT házamra, és magamra költöm. Így lehet Mustangom, hitel nélkül, legálisan, saját pénzből.

D.: Szüleimet SZERETEM!

E.: Szüleim jó fejek, toleránsak.

F.: Normális kapcsolat??? Minek vennék tehenet, amikor kapni tejet a boltban?

2019. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó az más ha te vetted a ház felét, mert gondolom ez a helyzet ha már házunkat emlegetsz. Máskülönben a szüleid háza, te meg ott élsz a mamahotelben.


Hiába van mustangod nekem akkor se kellene olyan pasi aki a gyerekszobájában lakik.

2019. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%

7.-nek.


Tehát vagy legyen gazdag a pasi, akinek telik lakásra, vagy járjon busszal és nyögje az albit, havi 200-ból.


Az miért is jobb?


És igen, házUNK, mivel a leendő örökségem.

2019. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

"És igen, házUNK, mivel a leendő örökségem."


Tévedsz. Amíg a szüleid élnek, addig az ő házuk. Addig nem a te házad, még részben sem. (Csak a tények kedvéért).

A te okfejtésed alapján akkor lényegében mindenkinek van háza, akinek a szülei nem albérletben laknak. Csakhogy ez nem így van, a jelenben nincs házad. Majd 30-40 év múlva, amikor a szüleid meghaltak, mind a ketten, és ha addig nem döntenek másképp (mondjuk nem adják el, és nem csekkolnak be belőle egy nívósabb idősotthonba pl.)

2019. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
35%

Mivel ma Magyarországon egyedül megélni képtelenség albérletben így a kérdésnek nem értem lényegét.


Mivel jobb az,ha lakótársakkal vagy élettárssal élsz?


Független csak akkor leszel,ha önállóan képes vagy eltartani magad,és nem másokkal kell osztozni a konyhán és a fürdőszobán.


Normális párkapcsolat pedig nem egyenlő feltétlen az együttéléssel,sőt,sokszor pont megrontja a kapcsolatot.

2019. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!