Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülōk, ti elengednétek a 20...

Szülōk, ti elengednétek a 20 éves lányotokat külföldre a barátjával? 2-3 nap lenne

Figyelt kérdés

Nagyjából 2-3hónapja vannak együtt, nem mennének olyan messzire, pl Olaszország fapados járattal. Adnátok neki erre valamennyi pénzt, ha nem tud dolgozni egyetem mellett? Volt alkalmi munkákon, abból van egy kis spórolt pénze.

20 évesek mindketten.



2019. dec. 13. 12:10
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
97%

Persze,hogy engedném és támogatnám is.

Mi is tavaly a repjegyet vettük meg (Berlinbe szerettek volna menni), asrác szülei elváltak,fele-fele arányban fizették a szállást :) Legalább megvolt a karácsonyi ajándék egy része :)

2019. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
78%

#8

En is jartam egyetemre es nem tudtam mellette dolgozni, ugyanis reggel 8-tol este 8-ig eloadasokra es gyakorlatokra jartam kb ejfelig tanultam es hetvegen orultem, ha kitudtam pihenni magam vagy a parommal lenni. Szoval azert mert te egy gyengebb egytemre jartal ahol meg dolgozni is volt idod, nem jelenti azt, hogy mindenki azon a szinvonalon tanul. Egyebkent, hogy a kerdesre is valaszoljak 20 evesnek nem kell engedely. Kerdezd meg a szuleidet, hogy tudnak-e ebben anyagilag tamogatni es majd ok eldontik.

2019. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
32%
Edes draga kicsi csillag...igen, a BME qurva gyenge egyetem, tenyleg. Idomenedzsment, es elhatarozas. Nekem is van haverom, dunal hogy nincs ideje, nem a lofaszt nincs, o is eloadasra fogja. Nem jartam be eloadasra, csak ami kotelezo volt, kevesebbet aludtam, valahogy megoldottam. Es baratnom is van es akkor is volt. Es most allamvizsgazom. Szoval parancsolsz?
2019. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell az engedélyem. Nagykorú, mehet amikor, ahova akar. Anyagilag viszont oldja meg.
2019. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
49%
Ha anyagilag teljesen független vagy a szülőktől, nem kell engedély. Ha nem, és nyilván nem, akkor igen.
2019. dec. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
84%

Nem jogi úton kell engedély... Ez alapvető kommunikáció basszus.

Mert ha nem helyesli a szülő és te mégis elmész, ott vágol tönkre valamit és ezek után jogos, ha majd eltartani se szeretne. Borzasztó ez a felfogás.


#8 nagyon ügyes vagy (ha ezt akartad olvasni), de vannak helyek ahol még a legpitibb előadáson is katalógus van. Plusz BME ide vagy oda, a nehezebb szakok mellett egyszerűen nem lehet dolgozni, max éjszakai műszakban, de az nem éri meg, mert annyira kiégeti az embert.

#6 voltam

2019. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
97%
Mi elengedtük, nem kért rá pénzt, de a szállását kifizettük :-) Azóta minden évben járják is a világot, és mindig általában a szállását kifizetjük (még egyetemista). De tudtuk, hogy mindketten nagyon jól beszélik az angolt, velünk is sokat járt a lányom külföldre, tudta mire kell vigyázni, milyen szállást válasszon minimum... 19 volt, mikor az első ilyen útja volt. Ja és minden este bejelentkezett messengeren, hogy megvan, minden rendben van. De ez nálunk egyértelmű, ha mi elmegyünk a férjemmel, mi is mindig tartjuk a kapcsolatot esténként a lánnyal, hogy megvagyunk :-)
2019. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell az engedélyem, de hogy miből megy, az ő dolga. Mi a férjemmel ketten alig tudunk külföldi nyaralásra spórolni, nemhogy még a kisasszonyt utaztassam Olaszországba. Attól függően, hogy mikor lesz az út, eldöntheti, hogy a havi zsebpénzét elteszi rá, vagy a spórolt pénzét. Nem adnék neki többet, mint egy vásárlásra, vagy hétvégi bulira.
2019. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
38%

Akik szerint egyetem mellett nem lehet dolgozni! Ti nyáron 2-3 hónapig mit csináltok??? Januárban ha végeztek a vizsgákkal,akkor 1 hónapig tököt vakartok? Akkor aki levelezőn csinálja vagy esetleg gyes mellett/ teljes állásban az hogy tudja megoldani? Csak a kifogások mennek, közben meg minden ilyen 'dolgozni nincs időm' egyetemista a belvárosi kocsmákban részegedik minden este. Hétvégén meg persze kipiheni a 'nagy hétköznapi fáradalmakat'. Akkora egy kamu világban éltek, hogy ha ez nektek 'teljes munkaidős'elfoglaltságot jelent, akkor majd a munka világában meg fogtok halni a sok túlórában, mert minden multinál van túlóra meg kb minden szakmában. Azért szálljatok már le kicsit a földre és el lehet menni a nyári 2-3 hónap szünetben diákmunkázni és abból fizetni az olasz nyaralást, nem anyuci apuci utaztasson egy 20 éves felnőtt NŐT.

25/nő/levelezős diák (nem büfészakon)

2019. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó vagyok, az lemaradt,hogy elengedném, de már az életképtelenségre utal,hogy 20 évesen engedélyt kell kérni. A pénzt meg keresse meg rá diákmunkában vagy fizesse a pasija.
2019. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!