Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülōk, ti elengednétek a 20...

Szülōk, ti elengednétek a 20 éves lányotokat külföldre a barátjával? 2-3 nap lenne

Figyelt kérdés

Nagyjából 2-3hónapja vannak együtt, nem mennének olyan messzire, pl Olaszország fapados járattal. Adnátok neki erre valamennyi pénzt, ha nem tud dolgozni egyetem mellett? Volt alkalmi munkákon, abból van egy kis spórolt pénze.

20 évesek mindketten.



2019. dec. 13. 12:10
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
32%

#38

100%, hogy találok munkát nulla munkatapasztalattal. Szóval az én világomban nem gáz. Tudom, az élet igazságtalan.(Gyakornokoskodni persze kell az egyetem alatt, de azért nem jár fizetés.)

Az ilyen diákmunkák, mint dobozolás, szórólapozás és társaik semmit nem számítanak. 0. Vannak még lehetőségek, de én az órára járást választottam, nem szeretnék csúszni. Nem "élősködő" vagyok, hanem a dolgomat végzem: tanulok. Igen, ez az egész nagyban a szüleim érdeme, nagyon hálás is vagyok nekik ezért.

2019. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
71%
De, jár fizetés, ha nem úgy mész gyakornokoskodni, ha van tapasztalatod. Gyakornokként nettó 1350-es órabérben dolgoztam, mert feltudtam mutatni előtte már valamit. Persze, ha 0 értéket tud teremteni a cég számára a diák, mert nem dolgozott soha, valszeg nem fog a cég adni neki semmit. De a feladata is az lesz, hogy szkenneljen kb. Egyáltalán nem abból állnak a diákmunkák feltétlen, hogy dobozolás. Soha nem dobozoltam, még csak közelében sem voltam, szépen lassan egyre több munkatapasztalatom lett, és a cég kevesebb mint 1 év után fizetésemelést adott, diákként. Csak ehhez az kellett, hogy lejöjjek a családi csöcsről..és támogatnak mai napig, de 21 évesen nem anyámnál kuncsorgok apróért bebaxni.
2019. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
79%
Én meg majd kezet csókolok annak, aki mutat olyan szakmailag releváns, irodai munkát, ahová felveszik az embert szakirányú végzettség nélkül, folyamatban lévő tanulmányok mellett, úgy, hogy egyik nap reggel 8-tól 12-ig tud bemenni dolgozni, másik nap délután 6 órától, harmadik nap 12 és 14 óra között van egy kis szünetet... vagy max hétvégén tud bemenni dolgozni. Nem tudom, hogy hol élnek az emberek, ahol ez így megy...
2019. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megint elmagyarázom, hogy bizonyos szakok esetén nem oszt, nem szoroz, hogy kinek mennyi tapasztalata van friss diplomásként. Nem minden szakon van lehetőség gyakornoki állásra és nem is ad mindenhol releváns tapasztalatot az ilyen munka. Egy orvosis, fogász, gyógyszerész vagy magyar-történelem tanár szakos hallgatónak a jövőbeli karrierje szempontjából aztán kva mindegy, hogy mennyit szkennelt egy irodában egyetem alatt, ettől nem fogja tudni jobban kivenni a vakbeled vagy betömni a fogad, de még verset elemezni sem tud majd jobban, mint az, aki egy percet sem dolgozott, hanem inkább minden erejével a tanulásra koncentrált, sőt.
2019. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Én egy percet se dolgoztam soha míg tanultam, ha nagyon akartam volna biztos meg lehetett volna oldani de minek? Toltak otthonról pénzzel, pedig nem vagyunk gazdagok. Egyszer kérdezték apámat, mondta, hogy lesülne a képéről a bőr, ha a gyerekének dolgozni kéne míg tanul, majd dolgozok még eleget nyugdíjig. Azóta nekem van gyerekem, alá fogom tenni, amit lehet és majd dolgozik eleget nyugdíjig, ha végzett az egyetemmel. Addig meg élvezze, hogy fiatal, de se kutyája, se macskája, se felelőssége, a tanuláson kívül csak élveznie kell az életet meg a világot. Fog még eleget gürizni, meg pénzt beosztani. Ez most a mi dolgunk.
2020. okt. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!