Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülōk, ti elengednétek a 20...

Szülōk, ti elengednétek a 20 éves lányotokat külföldre a barátjával? 2-3 nap lenne

Figyelt kérdés

Nagyjából 2-3hónapja vannak együtt, nem mennének olyan messzire, pl Olaszország fapados járattal. Adnátok neki erre valamennyi pénzt, ha nem tud dolgozni egyetem mellett? Volt alkalmi munkákon, abból van egy kis spórolt pénze.

20 évesek mindketten.



2019. dec. 13. 12:10
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
82%

Na megjöttek a "szüleid pénzén pfejjj" prolik.

Nos nem mindenki sajnálja az utolsó forintot is a gyerekétől, szóval miért ne mehetne el?

Az itthon olcsóbb dolgon meg felröhögtem. Nem, nem olcsóbb már itthon sem hacsak nem az erdőben akarnak sátorozni.

2019. dec. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
79%

"20 évesen nem kell engedélyt kérnie.



Viszont nem örülnék. Veszélyes hely, meg egy 20 éves majommal...láttad a TAKEN - Elrabolva filmet?"


:DDDDDD sok helyen járhattál már Olaszországba, azért beszélsz ilyen baromságokat, tuti.

Meg persze amit a filmbe láttál az a valóság.

Kitalálom: fideszes vagy mi? :))) Nektek csak a szent Nemzethy országunk biztonságos hely.

2019. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
86%

Engem 16-17 éves koromban egy hónapra a szüleim KÜLDTEK külföldre tanulni, tök egyedül. 18 évesen másik kontinensre mentem több hónapra.

Szóval az én szüleim engednének, illetve én is támogatni fogom a gyerekemet.



Ui. 24 éves vagyok és nincs keresetem, nehéz szakon vagyok 🤷🏻‍♀️

2019. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen én halasztottam az egyetemen és egyedül kimentem dolgozni külföldre. Nem engedélyt kértem, hanem közöltem, hogy ez a tervem.
2019. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell az engedélyem hozzá, de hozzájárulnék.
2019. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
Mmint anyagilag (25)
2019. dec. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
itthon olcsóbb??? Négy nap Sárvár kétszer annyi volt, mint négy nap Prága, repülővel.
2019. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
10%
Amugy kerdem azokat, akik huszon x evesen egy percet nem dolgoztak meg, mert nehez a szak. Nem gondoljak, hogy jelentos hatrannyal indulnak azokkal szemben, akiknek ennyi idosen mar 4-5 ev tapasztalatuk van? Ismerosom 25 eves es fel milliot keres 6 ev munkatapasztalattal a hata mogott. Kozgazdaszkent vegzett.
2019. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
82%

"Akik szerint egyetem mellett nem lehet dolgozni! Ti nyáron 2-3 hónapig mit csináltok??? Januárban ha végeztek a vizsgákkal,akkor 1 hónapig tököt vakartok?"


Én pl. orvosira járok. Persze, nem kötelező minden előadásra bejárni, de szerintem senki sem menne szívesen olyan orvoshoz, aki amit csak lehetett ellógott egyetemen, kizárólag a túlélésre játszott, tippeléssel ment át több vizsgán (mert igen, van, amiből összejöhet egy kettes sima tippeléssel is), csak hogy mehessen a gyárba húzni az igát (és amúgy is, hadd ne szégyelljem már magam, amiért igenis szeretnék bejárni azokra az órákra is, amik nem kötelezőek, ha már egyszer lehetőségem van tanulni). Nálunk pl nincs (vagy csak nagyon elvétve van) megajánlott jegy, mindenből el kell menni vizsgázni (ami félévente általában 6-8-10 vizsgát jelent). Nincs levelező és azért nem lehet mellette dolgozni úgy, hogy ne kelljen állandóan könyöröd valakinek, hogy írjon fel a katalógusra, mert nincs az a lehetőségünk sem, hogy oda vegyük fel a gyakorlatokat, ahová szeretnénk, mint sok más szakon. Köteles vagy a saját csoportodhoz felvenni, az előre kijelölt gyakorlatvezetőhöz és időpontra, ez nem kívánságműsor. Szóval az a vége a dolognak, hogy általában van pl délelőtt egy pár előadás, esetleg gyakorlat mondjuk délig, utána néha több órányi szünet és mondjuk délután 4-től 8-ig megint kötelező órák. Ilyen órarend mellett maximum éjjel vagy hétvégén lehet dolgozni, de másnap délelőtt nem tudsz aludni, mert menned kell órákra, hétvégén (és amúgy hétköznap is) pedig érdemes tanulni, mert félév közben is vannak számonkérések, nem elég vizsgaidőszakban tanulni. Nem végzünk decemberben a vizsgaidőszakkal, mert ez nem az a szak, ahol előző este elég elővenni a jegyzetet. Messze nem bukdácsolok, de idáig még nem fordult elő olyan, hogy január utolsó hete előtt végeztem volna a vizsgákkal. A nyári vizsgaidőszakot szintén teljesen kitöltik a vizsgák, ha pedig vége, akkor marad max egy heted pihenni és már kezdheted is a 4 hetes kötelező nyári gyakorlatot, természetesen ingyen. Szóval egy hónap van az évben, amikor dolgozni tudna az ember, de én nem hibáztatom azt, aki az egész éves kemény, szünet nélküli hajtás után ilyenkor inkább pihenni szeretne.

Mielőtt jönnének a válaszok, hogy "jó, az orvosi az más": persze, nem mindenki orvosira jár, de igenis vannak ezen kívül még más szakok is, ahol 1) nincs levelező, 2) egy hétnél hosszabb a vizsgaidőszak, 3) kőkeményen tanulni kell félév közben is, 4) be kell járni az órákra, 5) nyáron is van kötelező gyakorlat, sok esetben ingyen és 6) nincs lehetőség gyakornoki munkára. Ezeken a szakokon az ember kénytelen a szülei támogatásából és ha jogosult, akkor mindenféle ösztöndíjakból élni, ami egyáltalán nem szégyen és a való életben a legtöbb szülő örömmel támogatja a gyerekét a tanulmányai alatt, csak itt gyakorin az a mentalitás, hogy érettségi után egy pohár víz sem jár a gyereknek, csak ha kifizeti.


"Amugy kerdem azokat, akik huszon x evesen egy percet nem dolgoztak meg, mert nehez a szak. Nem gondoljak, hogy jelentos hatrannyal indulnak azokkal szemben, akiknek ennyi idosen mar 4-5 ev tapasztalatuk van?"


Nem hiszem, hogy amiatt leszek rosszabb orvos, hogy nem dolgoztam előtte x évig raktárban vagy árufeltöltőként.

2019. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
59%
Most azt mondod ne irjuk, hogy az orvosi nem mas...de nagyon mas, az tenyleg brutalis, es a gyakorlatot is tudom milyen, barati korben van ilyen. Raadasul joval tobb ev. Azt megertem. De a legtobb szakon nincs gyakorlat, ezt te is tudod. Egyebkent volt mar olyan kolleginam milor diakokkal dolgoztam, aki az allatorvosi mellett dolgozott. Volt tobb mernoki szakos is BME-rol gazdasagis BGE-rol prog infos ELTE-rol es mindegyik tudott dolgozni. Szemely szerint en leszarom ki melozik ki nem, de azert ne csinaljunk ugy konyorgom, mintha egy egyetemista minden szaros nap 12 orat ulne a suliba. Egyebkent volt aki orak kozott dolgozott mikor volt 4-5 szabad oraja. Megoldotta, csak a csaladi csecsen konnyeb logni. Amugy meg nyilvan ugy ertettem a tapasztalatot, hogy a tanulmanyokkal szinkronban van, orvosinal azert ez eleg kivitelezhetetlen. Egyebkent le a kalappal az orvosi elott..
2019. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!