Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülōk, ti elengednétek a 20...

Szülōk, ti elengednétek a 20 éves lányotokat külföldre a barátjával? 2-3 nap lenne

Figyelt kérdés

Nagyjából 2-3hónapja vannak együtt, nem mennének olyan messzire, pl Olaszország fapados járattal. Adnátok neki erre valamennyi pénzt, ha nem tud dolgozni egyetem mellett? Volt alkalmi munkákon, abból van egy kis spórolt pénze.

20 évesek mindketten.



2019. dec. 13. 12:10
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Engem mindig elengedtek mindenhová fiatalabb koromban is, külföldre is, sőt jó dolognak tartották és támogattak is benne (anyagilag is).


Amúgy én meg BTK-s vagyok, egy nyelvszakon tanulok, ami alapvetően nem egy nehéz szak, ha az ember rendesen foglalkozik vele és készül (folyamatosan olvas, megírja a beadandókat, időben nekiáll tanulni). Általában nincs is sok órám (8-14), de úgy vannak beosztva, hogy a hét minden napján van órám (nem, nem én vagyok a hülye és nem én veszem fel rosszul, hanem konkrétan így hirdetik meg és csak így tudjuk felvenni) értelemszerűen nap közben, össze-vissza (8-20 között) és a 90%-a katalógusos (igen, az előadások is). Ha majd valaki mutat nekem olyan munkahelyet, ahová felvesznek diákként, végzettség nélkül és akkor megyek be amikor tudok (értsd: pl. két órára két előadás között, aztán visszamegyek még egy órára stb., mert max. így érne rá az ember) vagy otthonról végezhető, bármikor akkor majd elmegyek dolgozni... Nekünk január 24-ig tart a vizsgaidőszak, február első hetén kezdünk, szóval ott pont nincsen egy hónap sem. Nyáron eddig mindig külföldi egyetemen voltam ösztöndíjon, de amúgy egyedül ekkor lehetne elmenni dolgozni, máskor kvázi lehetetlen. Persze, valakinek csak heti 2-3 napon van órája vagy megteheti, hogy nem jár be, attól is függ, hogy mennyit kell készülnie vagy milyen lehetőségek vannak az adott városban, szóval nem mindig egyszerű.

2019. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
24%

#28 Nem. Nem érzem magam hátrányban.🤷🏻‍♀️ De jó nekik.


(Amúgy én is orvosira járok)

#23

2019. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Elengedném, örülnék ha a gyerekem világot látna. Pár nap az egész. Főleg ha angolul is jól tud.

A diakmunkát ajnározokhoz: nekem volt olyan hogy leirtam a közvetítő cégnek hogy hétvégén es hetköznap 3 munkanapot( mindegy hogy de. Vagy du.) tudok dolgozni, erre visszaszóltak hogy hát kevés a ráérésed..ennyit erről. Amúgy most is szetdolgozom magam suli melett, es baromira örülnék ha nem kellene. Meg esetleg el tudnék jobban mélyülni az anyagban..de mindegy nem ide tartozik.

2019. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
96%
Kétszakos bölcsészként többnyire nem dolgoztam az egyetem mellett, de tanultam úgy, hogy volt minden félévben nem is rossz tanulmányi ösztöndíjam. Nyáron egy hónapot, hat hetet dolgoztam. Az utolsó években magántanitottam. Nem túl sokat, de volt ebből is pénzem. Persze nem akarok a kérdező zsebében turkálni, de ha nem is minden szakon, sok szakon tud az ember egyetemistaként önálló jövedelemre szert tenni. Én nem terheltem volna a szüleimet azzal, hogy amellett, hogy kipótolják a jövedelmemet, még utazásra is adjanak. De ha a te szüleid az átlagnál tehetősebbek, kérj tőlük az útra hozzájárulást, pl.karácsonyi ajándékként.
2019. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
58%
Nem hátráltatnám. A lányom nyáron volt meglátogatni a párja szüleit Ghánába, elengedtem.
2019. dec. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
34%

20 evesen nappali egyetemen nem.bfe szamon tanultam es mentem kulfoldre nem anyamek penzen persze ejjel es hetvegen megdolgoztam erte.

Ma z eloskodes a divet.

2019. dec. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
47%

Elősködés😂szánalmas vagy. Amúgy milyen nem büfé szakra jártál?

A szüleim támogatnak engem és én is fogom a gyerekemet a diplomáig.

Ha a szüleim idősebbek lesznek, mindenben segítek majd nekik, amiben csak kell.

2019. dec. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
42%
Azért látom itt néhányan teljesen normálisnak tartják, hogy a 23-24 éves munka közelébe nem került még. Nem gáz mikor 23 éves felnőtt nőként oda mentek, hogy anya adj egy kis pénzt 😂😂😂 más ekkor már a szakmában utazik évek óta, az ő életrajzukba meg egy lófax lesz a referenciáknál, aztán majd pislog, mint hal a szatyorban. És, hogy ez teljesen normális itt többek szerint, mert megy a pontozgatás. Ne legyetek erre büszkék, elég ciki.
2019. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

"Nem gáz mikor 23 éves felnőtt nőként oda mentek, hogy anya adj egy kis pénzt 😂😂😂"


Abszolút nem gáz és anyám sem a száját húzza, mert ha anyagi gondjai lennének vagy nem szeretett volna támogatni egy pár évig, ameddig egyetemre járok, akkor nem arra bátorított volna, hogy továbbtanuljak (pláne nem olyan szakon, ami mellett nem lehet dolgozni), hanem elküldött volna a szalag mellé, vagy ahová akarok. Nem értem, hogy itt gyakorin miért ennyire elképzelhetetlen, hogy sok szülő szívesen támogatja a gyerekét, ameddig tanul, ha a lehetőségei engedik (és nyilván ésszerű határok között, szóval ameddig a gyerek szorgalmasan tanul, odateszi magát és reálisan költekezik), mert én a valóságban a legtöbb ismerősömnél ezt tapasztalom.

2019. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Nem csak a két véglet van ugye tudod? Vagy szalag vagy egyetem. Olyan opció nincs, hogy egyetem és mellette elmegy irodai munkára? És nem a szülői támogatással van a gond az kell is, ezt sehol sem említettem. Szülőkön való élősködés 23-24 évesen kifogásokat gyártva zéró keresettel a gáz.
2019. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!