Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szégyelleni való,...

Mennyire szégyelleni való, hogy a szüleim távolságtartast kértek ellenem?

Figyelt kérdés

Anyummal nagyon elfajultak a dolgok és nagyon rossz kapcsolatunk volt. Elég durván megalazott és passzívan bántalmazott kiskoromban. Ez alatt azt értem, hogy inkább passzív agressziót kaptam a részéről, és nem fizikait. De ez is épp elég volt. Végül odáig fajult a dolog, hogy nekimentem többször anyának. Nem azt mondom, hogy ez szép dolog vagy elnezheto, de eszkoztelennek és tehetetlennek éreztem magam vele szemben és eldurrant az agyam attól ahogy viselkedett velem. Végül a verekedesunk után tavolsagtartast kértek ellenem 2 hónapra. Ez nagyon megviselt és nagyon szégyellem magam. Úgy érzem, aki ezt tudja rólam, azt gondolja, hogy egy elmebeteg bűnöző vagyok, mert általában ilyen emberek ellen kérnek ilyet. Úgy érzem ez egy bélyeg rajtam és rossznak érzem magam. És nemtudom elengedni és megemeszteni az egészet, hogy ez történt.


25L



2019. dec. 25. 18:20
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/154 A kérdező kommentje:

Ki számít agresszornak? Az aki a gyerekebol válaszul agressziót vált ki az elszenvedett traumák miatt, vagy az a szülő, aki agresszívan viszonyul a gyerekehez és végül a viselkedesevel ezt éri el? Szerintem az az agresszor, aki aki megteremti az agresszív légkört és nem az, aki kivetkozik magából mert nem bírja. Nem sajnaltatom magam.. De nem is védem. Próbálom mindkét oldalt látni és megvizsgalni. Ha csak magamat állítanám be áldozatnak, akkor nem gondolkodnek el azon egyaltalan, hogy anyum szemszögéből milyen lehet ez. És nem vivodnek magamban, hogy kinek is van igaza.


De úgy látom, itt egyesek csak támadni tudnak és belyegezni, minősíteni. De végülis már megszoktam. Lehet valaki "ész nélkül véd", viszont mások meg "ész nélkül elhordanak mindennek".

2019. dec. 26. 11:25
 62/154 A kérdező kommentje:
Amit megtanultam a tortentekbol az az, hogy ha most helytelenül is reagáltam le a szüleim viselkedését és agresszív voltam, inkább pont azt szurtem le, hogy én sosem akarom majd bántani a gyerekem és sosem akarom megalazni és úgy megoldani a gondokat ahogy ők tettek. Egyszerűen nemtudok olyan érzéketlen lenni, hogy ha csúnyán is bánik velem a gyerekem, akkor így eltaszitsam, vagy ne akarnék belegondolni abba, miért tette amit tett. Egyszerűen erre képtelen vagyok. A történtek arra tanítottak meg még, hogy milyen keresztény ember ne legyek. Mert a szüleim magatartása minden csak nem keresztényi. Az Istenkepemet teljesen leromboltak és hosszú ideig úgy láttam Istent mint a szüleimet. Egy félelmetes és szigorú Istent aki büntet. Teljesen eltavolodtam a hitemtol és csalódást éreztem. De most azt érzem, nem akarom elveszteni Istennel a kapcsolatot és azon dolgozom, hogy tudjam újra máshogy látni Őt, aki egy szerető Isten és nem egy büntető "diktátor" akitől felni kell.
2019. dec. 26. 11:31
 63/154 anonim ***** válasza:
20%
Igen mindenki azt emeli ki hogy megverted anyádat. Tudod miért? Mert erre nincs mentség. Nem mentség a gyerekkorod. Az egyetlen mentség az önvédelem lenne ha az életed forog veszélyben. De ez nem. Semmivel sem vagy jobb mint az anyád. És ezt nem vagy képes felfogni. Csak próbálod itt mentegetni magad ahelyett hogy belatnad hogy "igen anyám egy szemét, de amit csináltam az durvább volt és sajnálom".
2019. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/154 A kérdező kommentje:
Gondolom sokatok akik tamadtok, nem volt reszetek meg olyanban, amikor olyan szinten ki vagytok készülve a szuleitek banasmodja miatt, hogy olyat tesztek amit normális esetben nem tennétek. De figyelj, nyugodtan hordj el mindennek, kívánom, hogy te sosem kerülj ilyen helyzetbe.
2019. dec. 26. 12:15
 65/154 A kérdező kommentje:
Tipikus dolog, hogy az emberek gyakorin vezetik le máson a feszültséguket ocsarolo, mocskolodo és primitív stílusban.
2019. dec. 26. 12:18
 66/154 anonim ***** válasza:
12%
Kösz a jó kívánságokat, de elkestel vele. Az én apám is lelkileg bántalmazott. De sose ütöttem meg. Mert ez gusztustalan viselkedés. Tudod mit csináltam? Osszepakoltam és eljöttem amint tudtam. Szánalmas vagy. Undorítóan viselkedsz, normálisnak tartod amit csináltál, pedig nem az.
2019. dec. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/154 anonim ***** válasza:
28%
Egész életemben éreztette velem hogy öcsémet jobban szereti csak mert fiú. Sőt, képes volt a szemembe is mondani. Volt hogy napi szinten üvöltött velem. Semmi sem volt jó amit csináltam, ahogy csináltam. Azt mondta semmit nem érek. Csak veled ellentétben nem halmoztak el anyagi javakkal sem. Szóval hagy ne sajnaljalak. Ha valaki akkor én tudom milyen ez. De ettől még elitellek. Nekem soha eszembe se jutott hogy megüssem. Mert nem éreztem egyenértékűnek. És semmivel se lennék jobb nála ha megtennem. Sőt.
2019. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/154 anonim ***** válasza:
31%

Ha egy rendes körülmények közt felnövő ember tenné, valóban el lehetne ítélni, de ő bántalmazó, abnormális helyzetben nőtt fel!


Az, hogy hogy nevelték és otthon milyen körülményei voltak meghatározza a viselkedését. Itt egy szélsőséges példa, ami talán segît elképzelni mennyire nem lehet egy érzelemmentes környezetben felnövő embertől helyesen kifejezett érzelmeket várni.


Ha valakit ketrecben neveltek fel, magának vadászta a nyulat egész életében, nem

fog elmenni lazán bevásárolni nyulat venni és megsütni, mint egy normális felnőtt. És ezért nem ő lesz a hibás.


Volt a szobában felnevelt srác esete, akitől lazán elvárnád, hogy 5 évesen ismerje az eget, ő nem ismerte, mert nem úgy nőtt fel és ez nem az ő hibája. Vagy pl a harrypotterből voldemort rokonai(morfinék). Nem úgy viselkedtek, ahogy elvárt lett volna normális emberektől, mert fogalmuk sem volt az elnyomó apjuk miatt, hogy is kéne és ez szintén nem az ő hibájuk.


Rengeteg ilyen van, az emberek ha egészségesebb környezetből jöttek is képesek nem elfogadhatóan viselkedni(pl börtönkísérlet).


Képzeld csak el, hogy nem tudsz kijutni a bántalmazó környezetből, de már felfogod, hogy az, de azért kételkedsz magadban, mert egész életedben csak ezt ismerted. Hatalmas erő kell ahhoz, hogy az ember tisztán lássa belülről, miben is él és milyen káros is az.. talán nem is lehet, csak azt érezni, hogy valami nem oké..


Senkinek nem kell ezt a távoltartást mondani, én sem reklámozom meg mások sem a családi titkokat, pedig mindenkinél(többségnél) vannak. Nem tartom a kapcsolatot a szüleimmel, pont.


Azt, hogy ezen hogy lépj túl nem tudom, nekem sem ment, én is magamban kerestem a hibát, mindig újat találtam ki, hogy megoldhassam és olyan anya lánya kapcsolatunk lehessen, amilyen sosem volt, de kellett volna. Nem ment, a pszichiáter közölte a terápia egy részén, engedjem már el. Nem ment, a terápiát abbahagytam(eszköztelennek éreztem a dokit), anyámékkal meg muszáj kapcsolatom van, nem teszek olyat, ami jelenleg nagyon zavarna, csak apró kellemetlenségeket vagyok hajlandó bevállalni.

2019. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/154 anonim ***** válasza:
28%
Lehet hogy a körülmények közre játszottak de attól még nem menti fel ez a kerdezot. Rengeteg ember nő fel ilyen családban. Vannak akik hasonlóan cselekednek mint a kérdező, nekik jó részük börtönben vagy pszichiátrian csücsül. De szerencsére a többség elment és vissza se nézett.
2019. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/154 A kérdező kommentje:
Utólag én is belattam, hogy el kellett volna mennem a francba, és nem tűrni tovább a bántalmazást. Akkor nem fajult volna idáig. Felőlem lehet nevezni undorito feregnek, ennek ellenére én kulturált hangon írok, de ugyebár én vagyok az elmebeteg állat, mégis tudok normális stílusban beszélni.
2019. dec. 26. 13:02
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!